Skocz do zawartości

Grunwald 600 lat


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

na samym grunwaldzie mozesz postawic przyczepe tylko musisz przyjechac dzien wczesniej

ja byłem w tamtym roku jedyny problem prad

 

ale mozesz postawic u chłopa na polu (na czas przedstawienia pozwalaja parkowac autem) i zapytac o prad

 

za olsztynkiem sa pola namiotowe w kierunku Szczytna jedno po prawej stronie przy samej drodze a drugie troszke wczesniej w Mierkach to jest osrodek fundacji zdala od drogi i mało kto o nim wie mnie sie tam bardzo podobało jedna wada (kleszcze) jak bede w domu to wrzuce zdjecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,35189,5664656,Grunwald_piekniejszy_na_600__rocznice_bitwy.html

Amatorzy wypoczynku pod namiotami dostaną do dyspozycji ogromne nowe pole o powierzchni blisko 8 tys. m kw.

 

Wiadomo już czy to pole namiotowe powstało? I gdzie ono ma się znajdować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

z tym Grunwaldem i zatrzymaniem się tam przyczepą i kamperem wcale nie wygląda to ładnie... Chyba niczym tam zatrzymanie sie nie jest łatwe :tuptup:.

U naszych kolegów z forum camperteamu dosyc wrze w tym temacie :).

Maja zarezerwowany tam plac na 25 kamperów. Ale po poczatkowym zachwycie lista chetnych topnieje...

Trzeba byc juz tam w środę !. Czwartek jest dniem zamkniętym dla ruchu. Będą tam wtedy prezydenci i mała inscenizacja bitwy. Oczywiście można przyjechać w piątek...

 

W czwartek po bitwie wieczorem rozegra sie wielka bitwa o miejsca :).

Ja ja sobie o tym mysle poczatkowo napalony na wyjazd to z czasem tez wymiekam...

Warunki bedą spartańskie. Dla tych z camperteamu to zapewnone jest tylko samo miejsce z wjazdem za 120 zł...(niezalezni czy zostana dzień czy 4) . Ujście wody to marzenie a prąd.. a co to prąd ?:). Także moze wypaść 4 dni na patelni bez pradu i niedoborem wody :ok:. A jak ktos nie ma WC w pojezdzie albo mu sie kaseta skończy to moze trzeba bedzie gnać km do niebieskiej budki :).

 

Ludzi tam jedzie od cholery... Przegladam kilka for i mi sie włosy jeżą. Z Warszawy jadą grupy motocykli po 100 i 150 sztuk w jednej. Kolega jadący w takiej grupie 100 sztuk już od kilku tygodni ma jakiś identyfikator i są Ci motocykliści wpisani na jakąś tam listę w Grunwaldzie coby mozna sie poruszać czasami...

W takich warunkach ja ze swoim karawanem blado wygladam jesli chodzi o logistyke dojazdu i sęsowanego zaparkowania :)

 

Zona mi wymiekła i roczny synek też- nie jadą :). Zostałem ja i mój siedmioletni syn :)

 

Napiszcie kto jedzie kiedy i jak to planuje rozegrac. Może jakiś wspólny wyjazd z Wawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadacym tam moze sie przydac ta informacja:

 

Cytat:

 

Grunwald - jak dojechać na inscenizację bitwy - radzi warmińsko-mazurska policja.

 

Na obchodach uroczystości rocznicowych 600-lecia "Bitwy pod Grunwaldem” i inscenizacji rekonstrukcji bitwy, 17 lipca 2010 r. (sobota) spodziewany jest udział kilkudziesięciu tysięcy osób. Z uwagi na słabo rozwiniętą komunikację publiczną w tym rejonie, głównym środkiem transportu będzie indywidualna komunikacja samochodowa, w związku z tym spodziewany jest przyjazd kilkudziesięciu tysięcy pojazdów, z czym wiążą się spore utrudnienia ruchu na drogach dojazdowych.

 

Wyodrębnione trasy dojazdu w pobliże Pól Grunwaldzkich:

 

1) trasa dla gości zmierzających z kierunku Warszawy oraz Olsztyna

- dojazd do miejscowości Stębark drogą wojewódzką 537 od miejscowości Pawłowo i drogi krajowej 7 Gdańsk - Warszawa, tą trasą zmierzają goście od strony Warszawy oraz Olsztyna,

 

2) trasa dla gości zmierzających z kierunku Gdańska i Ostródy

- dojazd do miejscowości Frygnowo drogą wojewódzką 542 od miejscowości Rychnowo i drogi krajowej 7, dalej drogą powiatową 1261N do miejscowości Grunwald,

 

3) trasa dla gości z kierunku Lubawy i Iławy,

- w miejscowości Frygnowo szlak wiodący drogą wojewódzką 537 dołącza do drogi wojewódzkiej 542 w kierunku miejscowości Grunwald

 

4) trasa dla gości z kierunku Działdowa

- dojazd do miejscowości Samin drogą wojewódzką 542,dalej drogą powiatową 1266N w okolice miejscowości Grunwald

 

17 lipca (sobota) od godz. 6 będzie obowiązywała zmiana organizacji ruchu. Ruch w bezpośrednim sąsiedztwie imprezy obsługiwać będą odcinki dróg powiatowych okalających obszar Pól Grunwaldzkich. Wzorem ubiegłych lat założono dwupasowy ruch jednokierunkowy po trasie Grunwald - Łodwigowo - Stębark - Grunwald. Taka organizacja ruchu jest najbardziej optymalna wobec ograniczonej szerokości dróg powiatowych. Przy tej trasie zlokalizowana jest większość parkingów - głównie w okolicy miejscowości Stębark.

 

System parkingów zlokalizowanych w obrębie Pól ma pojemność około 15.600 samochodów osobowych i około 100 autokarów. Oznakowanie parkingów należy do obowiązku ich organizatorów.

 

W otoczeniu Pól Grunwaldzkich wprowadzono strefę ograniczonego postoju, a postój pojazdów przewidziano tylko w wyznaczonych miejscach (oznaczonych parkingach). Komunikacja publiczna funkcjonować będzie na dotychczasowych zasadach, a lokalizacja przystanków nie ulega zmianie. Należy zwrócić także uwagę na zmiany pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach dróg powiatowych okalających Pola Grunwaldzkie.

 

Organizacja ruchu wspierana będzie przez liczne patrole policjantów ruchu drogowego zlokalizowanych na skrzyżowaniach. Zadaniem funkcjonariuszy będzie przede wszystkim pomoc zmotoryzowanym gościom. Policjanci będą kierować i upłynniać wzmożony ruch. Będą kontrolować kierowców i reagować na w przypadku popełniania przestępstw i wykroczeń.

 

Dodatkowo służby porządkowe organizatora będą kierować auta na wyznaczone parkingi.

 

 

 

To tylko czesc informacji - reszta tutaj ---> http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100708/KRAJSWIAT/922208449

_________________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o wyjeździe z moim siedmiolatkiem ale po przeczytaniu postu pink25 totalnie rezygnuję.

 

Witam.

 

Dzisiaj (tj. w czwartek) dojechaliśmy, po odwiedzinach w Augustowie, na pola Gunwaldu.

Z miejscami na postawienie przyczepki, nie ma najmniejszego problemu.

Właściciele przydrożnych pól wykosili plony i zapraszają przyjezdnych.

Jedyny problem to cena...

W dużym skrócie opiszę nasze poszukiwania miejsca;

- poszukiwania w internecie ogłoszeń w stylu "pole namiotowe" - ceny za postawienie przyczepy z wodą ale nie zawsze z prądem od 80 do 120 zł za dobę.

- następnie po dojechaniu na miejsce dopytywaliśmy się o ceny u właścicieli okolicznych pól, ceny bardzo różne, zazwyczaj około 50 zł

- po krótkim poszukiwaniu znaleźliśmy pole oczywiście bez prądu ale za to z wodą po drugiej stronie ulicy, w osadach rycerskich , w cenie 20 zł za dobę za cały zestaw. :oslabiony:

 

 

Pozdrawiamy Cię Jareczku

oraz resztę braci karawaningowej

i zapraszamy serdecznie.

Miejsce znajdzie się na pewno.

A jak nie, to przesunę się swoją przyczepką...

Nasz znak rozpoznawczy - wywieszona na maszcie flaga karawaning.pl :bzik:

 

Pozdrawiam

 

Grzegorz

 

p.s jutro generalna próba bitwy o godz 17, codziennie walki rycerskie, polecamy naprawdę warto przyjechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.