Jump to content

Użytkowanie przedsionka.


janbas
 Share

Recommended Posts

Będąc w lipcu z przyczepką nad morzem , rozłożyłem przedsionek . wstawiłem do niego łóżko polowe , wieszaki na ubranie itp.Pogoda była jak wiemy różna [chłodne noce] Mimo że w nocy nie padał deszcz , nad ranem na suficie zbierała się rosa , która kapała na pościel i na wszystko inne .Musiałem usuwać wodę z sufitu co ranek szmatą . Okienko w przedsionku miałem otwarte, a mimo to co dzień było to samo.Jak Wy sobie radzicie z tym małym problemem, i czy u Was on występuje? Pozdrawiam -Janusz. :ok::bukiet:

Link to comment
Share on other sites

:ok: nigdy takiego problemu nie miałem, gdy testowałem przez wiele lat dwa różne przedsionki... może dlatego, że w przedsionku prawie zawsze w nocy grzałem farelką.

 

 

Ps. :bukiet: czy to ma również znaczenie, ale zawsze w przedsionku mam podłogę z plandeki.

Link to comment
Share on other sites

janbas56, z moich obserwacji to nie zauważyłem skraplania się wody wewnątrz przedsionka na zewnątrz tak , przy czym nikt nie sypia u mnie w przedsionku. Pewnie jakbyś większą wentylacje w przedsionku zastosował tego zjawiska by nie było, ale wtedy zimniej w przedsionku :ok:. Różnica temperatur powoduje skraplanie się pary wodnej.

Link to comment
Share on other sites

Owszem , woda skraplała się na suficie przedsionka, ale tylko wtedy, gdy wieczorem braliśmy prysznic w przedsionku. To raczej normalne. Wilgoć przy różnicy temperatur musi się gdzieś skondensować. Dla mnie to problemem nie było :ok:

Link to comment
Share on other sites

Jak się śpi i to w wiele osób to musi się skroplić.

Dodatkowo pogoda ma wielkie znaczenie , a w szczególności noc.

W ciepłe noce nie skrapla się.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli odpowiednio naciągniesz płachtę, to woda może spływać bokami, a nie kapać na nos. Trzeba spraktykować. Wydaje się, że dobre naciągnięcie przedsionka powinno sprawę załatwić. Ewentualnie zmniejszenie napięcia powierzchniowego daszku jakimś detergentem od wewnątrz. Tyle teorii, praktyka latem

Link to comment
Share on other sites

osobiście nigdy mi się nie zdarzyło skraplanie w przedsionku :ok: ale takie zjawisko zależy na jakim terenie stałeś, jaka pogoda była, różnice temp itd Myśle że to niejest żaden podów do zmartwień :ok: a jeśli byś odpowiednio naciągnął dach to woda powinna spływać na boki i po sprawie :bukiet:

Link to comment
Share on other sites

U Mnie też dość często po nocy jest woda na dachu przedsionka od wewnątrz ale Ja sobie tłumacze tym że jest to przedsionek zimowy i materiał z jakiego jest nie przepuszcza powietrza ( na wygląd jak plastikowy ) i mimo że okienka są otwarte to jest woda ale jak wyjdzie słoneczko to natychmiast wysycha.Miałem do Polskich przyczep , przedsionki Polskie ale były one z materiału , bawełna nasączona czymś co powodowało że nie przeciekały i one nie gromadziły wody.Bywa że Mnie to denerwuje bo mój kolega nie ma tego problemu ale ma nowszy przedsionek i jest z innego materiału niż Mój.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

gdy miałem wcześniej enkę i przedsionek to owszem skraplała się woda na rurkach od środka przy bardziej zimnych nocach, jednak gdy zostawiało się kuchenkę z włączonym małym palnikiem elektrycznym na jedynce zjawisko mijało, ponadto jeden z kolegów zauważył iż istotne jest ustawienie odpowiednie stelażu i naciągnięcie przedsionka to również skutecznie pomaga

w tym sezonie rozłożę pcv i jeszcze nie wiem jak się będzie sprawował - po sezonie pewnie będzie szansa podyskutować :niewiem:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
 Share

×
×
  • Create New...