Skocz do zawartości

Użytkowanie przedsionka.


janbas

Rekomendowane odpowiedzi

Będąc w lipcu z przyczepką nad morzem , rozłożyłem przedsionek . wstawiłem do niego łóżko polowe , wieszaki na ubranie itp.Pogoda była jak wiemy różna [chłodne noce] Mimo że w nocy nie padał deszcz , nad ranem na suficie zbierała się rosa , która kapała na pościel i na wszystko inne .Musiałem usuwać wodę z sufitu co ranek szmatą . Okienko w przedsionku miałem otwarte, a mimo to co dzień było to samo.Jak Wy sobie radzicie z tym małym problemem, i czy u Was on występuje? Pozdrawiam -Janusz. :ok::bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:ok: nigdy takiego problemu nie miałem, gdy testowałem przez wiele lat dwa różne przedsionki... może dlatego, że w przedsionku prawie zawsze w nocy grzałem farelką.

 

 

Ps. :bukiet: czy to ma również znaczenie, ale zawsze w przedsionku mam podłogę z plandeki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

janbas56, z moich obserwacji to nie zauważyłem skraplania się wody wewnątrz przedsionka na zewnątrz tak , przy czym nikt nie sypia u mnie w przedsionku. Pewnie jakbyś większą wentylacje w przedsionku zastosował tego zjawiska by nie było, ale wtedy zimniej w przedsionku :ok:. Różnica temperatur powoduje skraplanie się pary wodnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem , woda skraplała się na suficie przedsionka, ale tylko wtedy, gdy wieczorem braliśmy prysznic w przedsionku. To raczej normalne. Wilgoć przy różnicy temperatur musi się gdzieś skondensować. Dla mnie to problemem nie było :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpowiednio naciągniesz płachtę, to woda może spływać bokami, a nie kapać na nos. Trzeba spraktykować. Wydaje się, że dobre naciągnięcie przedsionka powinno sprawę załatwić. Ewentualnie zmniejszenie napięcia powierzchniowego daszku jakimś detergentem od wewnątrz. Tyle teorii, praktyka latem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nigdy mi się nie zdarzyło skraplanie w przedsionku :ok: ale takie zjawisko zależy na jakim terenie stałeś, jaka pogoda była, różnice temp itd Myśle że to niejest żaden podów do zmartwień :ok: a jeśli byś odpowiednio naciągnął dach to woda powinna spływać na boki i po sprawie :bukiet:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie też dość często po nocy jest woda na dachu przedsionka od wewnątrz ale Ja sobie tłumacze tym że jest to przedsionek zimowy i materiał z jakiego jest nie przepuszcza powietrza ( na wygląd jak plastikowy ) i mimo że okienka są otwarte to jest woda ale jak wyjdzie słoneczko to natychmiast wysycha.Miałem do Polskich przyczep , przedsionki Polskie ale były one z materiału , bawełna nasączona czymś co powodowało że nie przeciekały i one nie gromadziły wody.Bywa że Mnie to denerwuje bo mój kolega nie ma tego problemu ale ma nowszy przedsionek i jest z innego materiału niż Mój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

gdy miałem wcześniej enkę i przedsionek to owszem skraplała się woda na rurkach od środka przy bardziej zimnych nocach, jednak gdy zostawiało się kuchenkę z włączonym małym palnikiem elektrycznym na jedynce zjawisko mijało, ponadto jeden z kolegów zauważył iż istotne jest ustawienie odpowiednie stelażu i naciągnięcie przedsionka to również skutecznie pomaga

w tym sezonie rozłożę pcv i jeszcze nie wiem jak się będzie sprawował - po sezonie pewnie będzie szansa podyskutować :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.