Skocz do zawartości

Promocje w sklepach - ciekawe oferty (bez dyskusji, suche oferty)


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze wrócę nt elektrogrilla i do zakazu używania węglowych.

Jak dotąd żaden argument tego zakazu nie uzasadnia. Elektryczny jest równie pożarowo niebezpieczny jak i węglowy i jeszcze trzepnąć może pijanego użytkownika o zapaleniu się tłuszczów nie wspomnę.

Zapachy/smrody spalonego tłuszczu niczym się nie różnią choćby 20m od nosa sąsiadów.

Więc nadal :niewiem:  czym ten zakaz jest podyktowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakończeniu grillowania elektryczny wyłączasz i spokój, przy węglowym żar wysypany do śmietnika lub na suchą trawę jest bardziej niebezpieczny. Ja wiem że nikt rozsądnie myślący nie wysypie żaru do śmietnika lub na trawę, ale pewnie jak zauważyłeś nikt nie przeprowadza psychotestów i badań psychologicznych u każdej osoby kupującej brykiety/węgiel do grilla.

Z elektrycznego grilla przy podmuchach wiatru nie unoszą się żarzące drobinki paliwa grillowego, przy tradycyjnym może się to zdarzyć. Na zakończenie powiem tylko że zakaz  powstał prawdopodobnie na skutek jakichś tragicznych doświadczeń pożarowych a nie w celu uniknięcia przykrych zapachów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, koledzy - kwestie zapachów też nie są bez znaczenia. Chyba nie powiecie mi, że zapach powstający z grilla elektrycznego jest równie intensywny, jak ten z węglowego, gdzie pojawia się żywy ogień i dym. Z grilla elektrycznego, to trzeba już dobrze przypalić potrawę, żeby uzyskać taki sam dym, jak z węglowego w trakcie normalnego grillowania. Co do zakazów grillowania na kempingach w Austrii czy w Niemczech, to właśnie kwestie zapachów były bardziej podnoszone, niż bezpieczeństwa pożarowego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Z elektrycznego grilla przy podmuchach wiatru nie unoszą się żarzące drobinki paliwa grillowego, przy tradycyjnym może się to zdarzyć

...

 

 O! To mnie satysfakcjonuje. Bez względu na trzeźwość, rozsądek  i odpowiedzialność osoby.

Na takie zdarzenie nie mamy wcale lub mamy niewielki wpływ.

Ok, over OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie "odświeżyć" temat :D:P

 

W trakcie przygotowywania się do mojego pierwszego wyjazdu znalazłem coś co mogło by zainteresować.

W lildlu pokazały się toalety turystyczne z tego co widze to chyba nie za drogie

 

http://www.promocyjni.pl/siec/142-lidl?popover=7765&gclid=CLqtl4nw5bYCFcyR3godnXgAvQ strony 24-25

 

A co do płynów szukałem w Castoramie itp i albo nie było albo były po 80zł za 2l, znalazłem podobno z tego co mówi sprzedawca znalazłem bezpośredniego dystrybutora firmy THETFORD nie daleko Krakowa (taki sam płyn za 30zł) jakby ktoś był zainteresowany to ich trona http://www.kamai.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję Obelink, a co z tego wyjdzie zobaczymy.

pozdrawiam.

Byłem, widziałem, zakupiłem, polecam wizytę w Obelinku, jestem pod ogromnym wrażeniem.

Sklep składa sie z kilku hal, i pieter, całe piętro przyczep nowych (ceny ok ok. 10000euro) i używanych (ceny od ok, 7-8tyś, euro.- dokładnie już nie pamiętam), całe oddzielne przedsionków, namiotów i wyposażenia, wszystko porozkładane, można oglądać dotykać itd.

Bardzo duży wybór mebli do przedsionków w cenach wg mnie atrakcyjnych.

Pełen wybór złączy do gazu, wody, piece, kominki i co tylko się komu wyśni tam kupi.

Generalnie można kupić tam przyczepę i wyposażyć ją we wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ogłoszenia na Tablicy znalazłem ofertę toalety chemicznej Thetford nowa  do zabudowy,nie wiem czy cena atrakcyjna ale może kogoś zainteresuje.

 

 

http://tablica.pl/oferta/toaleta-renomowanej-firmy-thetford-do-przyczepy-kempingowej-i-kampera-CID5-ID2RuuW.html#d03f5360da;promoted

 

 

pozdrawiam Irerk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając ogłoszenia na Tablicy znalazłem ofertę toalety chemicznej Thetford nowa  do zabudowy,nie wiem czy cena atrakcyjna ale może kogoś zainteresuje.

 

 

http://tablica.pl/oferta/toaleta-renomowanej-firmy-thetford-do-przyczepy-kempingowej-i-kampera-CID5-ID2RuuW.html#d03f5360da;promoted

 

 

pozdrawiam Irerk

No cena bardzo atrakcyjna tym bardziej że w zestawie z drzwiczkami wartymi min. 250zł . Właśnie mi ją ktoś sprzątnął sprzed nosa  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.