Skocz do zawartości

Promocje w sklepach - ciekawe oferty (bez dyskusji, suche oferty)


marek

Rekomendowane odpowiedzi

Urządzenie bardzo mnie zainteresowało, bo często sam muszę manewrować ręcznie przyczepą po trochę nierównym terenie między drzewami, gdzie zwłaszcza szarpanie dysza przyczepy na boki jest nieprzyjemne ale po obejrzeniu zdjęć doszedłem do takich wniosków:

  1. przecież z kółkiem manewrowym mamy praktycznie te same możliwości i co często bardzo ważne - dźwignię hamulca pod ręką.
  2. Urządzenie może być bardzo niebezpieczne - kto miał do czynienia z tzw "motylem" pomocy drogowej wie o co chodzi. Cofająca się do tyłu przyczepa ( np na nierównościach gruntu spowoduje gwałtowne podbicie dyszla tego wózka do góry i nieszczęście gotowe ( ręka, noga, zęby i ciekawe czy dosięgnie przedniej szyby przyczepy). To zagrożenie można zminimalizować asekurując się ustawionym na odpowiedniej wysokości kółkiem manewrowym. Czyli wracamy do pkt 1.

Chwała jednakowoż koledze za umieszczenie tej informacji, bo już sobie kombinuję o takim wózeczku tylko trój- lub czterokołowym o ideologii ciągnika siodłowego m. in. tylne koła cofnięte do tyłu dla większej stabilności ( znakomity temat do medytacji przy browarku ) - a skończy się pewnie na wyrównaniu i utwardzeniu terenu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Kupiłem dziś w Biedronce belki aluminiowe na relingi za niecałe 50 zł.

 

W linku identyczne tylko z oferty czerwcowej:

http://fanbiedronki....bagaznik,bazowy

 

Pozdrawiam

J.

 

Ja takie lub bardzo podobne kupiłem w Lidlu.

Przy prędkości od około 60 do około 90 "Gwizdają".:zolta:

Poza tą przypadłością wszystko OK.:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek76 - Ale powyżej 90km/h - już nie ;-) - pozdrowienia!

 

Krzystof57 - jeżeli masz dobrze wyważoną przyczepę (tzn nacisk na hak około 50-75kg), to sytuacja opisana przez Ciebie nie powinna się wydarzyć, a już na pewno nie będzie miał takich skutków. W zasadzie manewrując na kole manewrowym - rysyko jest takie same ;-) W dodatku, koło manewrowe najczęściej potrafi się wbić w ziemię (nie piszę o utwardzonym terenie), a te oponki (pompowane) w znacznym stopniu (MOGĄ) ułatwić manwrowanie. Był czas, że planowałem coś takiego zrobić samodzielnie z pomocą rodzinnej "złotej rączki". Ale po 4-ech sezonach - już nie widzę takiej potrzeby :-)

Comsio (pozdrawiam) ma natomiast świetny pomysł. Taki sprzęt powinien być na każdym kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek w dzisiaj w Obi nabyłem kosz transportowy. Koszt 35 zł. Wreszcie nie będę tachał w rękach wc i brudnej wody do zlewni. Uf...od razu lżej :-)

 

Przetestowałem przedmiotowy wózek na urlopie do wożenia baniaka z wodą oraz kasety z WC chem zwykłego (nie kasetowego zewnetrznego) i tylko w przypadku podłoża z grubym żwirem/kamieniami były lekkie utrudnienia. Na asfalcie, betonie, trawce, drobnym żwirku bardzo OK. Korzystałem regularnie. Jeśli chodzi o ładowność to mój max ciężar to było ok 20 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest o tyle fajny że możesz podłączyć do niego akumulator na całą zimę i będzie pilnował aby był naładowany i nie przeładuje ale do momentu gdy jest prąd w sieci. Wystarczy aby była chwilowy zanik i się wyłącza i po ładowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.