Skocz do zawartości

Większa przetwornica zasilacz z 230V na 12V


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, mac28 napisał(a):

Mam taki zasilacz tylko 500w i chyba drugi raz nie kupiłbym go. Wszystko pięknie działa (nie ładowałem jeszcze aku) ale za szybko załącza się wentylator. Wystarczy włączyć listwę ledową ok. 3m (5w/m), pewnie w tym czasie też praca lodówki kompresorowej i już słychać wentylator. Mam go zabudowanego w części mieszkalnej a nie w bagażniku i jest to zdecydowanie uciążliwe, zwłaszcza na południu gdzie pogoda dopisuje. Nie sprawdzałem jeszcze czy można przestawić temperaturę załączenia. Poza tym działa jak należy. 

O tam że głośno chodzi to nie problem, najgorsze to jest to że jak mam jakiś problem nie ma konkretnej osoby która odpowie Kup taki czy taki będzie ok, piszę po grupach forach i cisza a ja nie kupię przetwornicy z aliexpres za 1000zł bo ktoś napisał że czytał że będzie ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, MARKON napisał(a):

najgorsze to jest to że jak mam jakiś problem nie ma konkretnej osoby która odpowie Kup taki czy taki będzie ok

Powiem, że trochę Ciebie nie rozumiem. Szukasz kogoś kto weźmie odpowiedzialność za Twoje wybory?

Jeśli tak to wstaw przyczepę do serwisu, określ jaki masz problem, serwis przedstawi rozwiązanie, Ty zaakceptujesz, zapłacisz a jak będzie nie tak to reklamuj.

Zdalnie nikt Ci problemu nie rozwiąże. Co najwyżej może zasugerować co może być nie tak i co sprawdzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MARKON napisał(a):

najgorsze to jest to że jak mam jakiś problem nie ma konkretnej osoby która odpowie Kup taki czy taki będzie ok,

Bo jak ktoś coś Ci proponuję, to zaraz piszesz, że znalazłeś coś innego za pół ceny - a większość z nas pewnie uzna że kwota 2-4 razy większa, nie jest złym budżetem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Powiem, że trochę Ciebie nie rozumiem. Szukasz kogoś kto weźmie odpowiedzialność za Twoje wybory?

Jeśli tak to wstaw przyczepę do serwisu, określ jaki masz problem, serwis przedstawi rozwiązanie, Ty zaakceptujesz, zapłacisz a jak będzie nie tak to reklamuj.

Zdalnie nikt Ci problemu nie rozwiąże. Co najwyżej może zasugerować co może być nie tak i co sprawdzić. 

Hmmm  no chyba nie o to chodzi..... pytam ktoś pisze kupiłem taka czy taka rozumiem ale to ja dokonuje wyboru chyba to jasne a jeśli odpowiedź jest "zaprowadź przyczepę do serwisu" to po co jest forum ?? Dziękuję za pomoc 

22 minuty temu, Misio napisał(a):

Bo jak ktoś coś Ci proponuję, to zaraz piszesz, że znalazłeś coś innego za pół ceny - a większość z nas pewnie uzna że kwota 2-4 razy większa, nie jest złym budżetem...

Jeśli coś np. 250W kosztuje 1000zl a inny sprzęt 500W kosztuje 500zl  ja tylko szukam wyjaśnienia co jak i dlaczego bo zbędnie 500zl to mogę wydac na jakąś akcje charytatywną a nie ze względu na brak pojęcia, tylko tyle 

A tam pozatym nie zostało nic zaproponowane więc nie wiem gdzie to przeczytałeś, prócz tego co ja wkleiłem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić coś taniego co źle działa lub np nie nadaje się do karawaningu lub wydać więcej na to ktoś proponuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Misio napisał(a):

Możesz kupić coś taniego co źle działa lub np nie nadaje się do karawaningu lub wydać więcej na to ktoś proponuję...

Tak to wiem i nic nie mówię tylko czemu sama firma jak do niej napisała, że się to nie nadaje, teraz czytam co się da pisali żeby wstawić zasilacz od kompa mam krowę ale też jest coś nie tak bo prąd z 12V bardzo spada, niby jest ze musze obciążyć inne wyjścia żeby 12V było ok szukam dalej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MARKON napisał(a):

Tak to wiem i nic nie mówię tylko czemu sama firma jak do niej napisała, że się to nie nadaje, teraz czytam co się da pisali żeby wstawić zasilacz od kompa mam krowę ale też jest coś nie tak bo prąd z 12V bardzo spada, niby jest ze musze obciążyć inne wyjścia żeby 12V było ok szukam dalej 

 

Mogę zaproponować używany zasilacz Dometic MK 375 z mojej przyczepy. Przerabiałem całą instaalację i go wymontowałem, Działał do samego końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, hubi t napisał(a):

Mogę zaproponować używany zasilacz Dometic MK 375 z mojej przyczepy. Przerabiałem całą instaalację i go wymontowałem, Działał do samego końca. 

I super ale będzie miał ktoś opis schemat bo mi nie jest potrzebny do ładowania aku ale żeby miał tylko jeden przewód na + i jeden na - na 12V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z przyczepy przetwornica orginalna 60W 5A nie działa jest już inna przetwornica i to ona nie daje rady z

20240605_215741.jpg

To jest przerobiony zasilacz komputerowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mają niektóre zasilacze od komputerów; gdy nie występuje referencyjne obciążenie linii 3,3v to inne napięcia nie mają mocy. możesz spróbować obciążyć 3,3v rezystorem kilka ohm ale będzie się grzał   Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z ludźmi którzy budują camper vany polecili mi przetwornice właśnie z tej polskiej firmy budowana właśnie do takich celów, ta z linku 

https://allegro.pl/oferta/zasilacz-przetwornica-przyczepa-320w-230-na-12v-polski-producent-c-system-10559799395

Lub 500W, kupiłem ja dzisiaj przyszła była ustawiona na 13.8V, podnioslem na 14V, po podłączeniu w sieć całkowitym obciążeniu jest 13.6V, gdy przełączę lodówkę z 230V na 12V prąd na lodówce spada do 12.6V a na pozostałym obwodzie z 13.6 na 13.4V, czyli jest to co chciałem i czego szukałem jutro zbuduje układ chłodzenia dodatkowy z radiatora i wentylatora do którego przymocuje przetwornice gdysz znajduje się ona pod łóżkiem a tam slaba cyrkulacja powietrza, no i oczywiście przewody polutuje i zabezpieczę, dziękuję za pomoc pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MARKON napisał(a):

gdy przełączę lodówkę z 230V na 12V prąd na lodówce spada do 12.6V

Ale chyba nie masz podłączonej lodówki do tego zasilacza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bercik77 napisał(a):

Ale chyba nie masz podłączonej lodówki do tego zasilacza?

 

Nie nie,  mam możliwośc, mam zamontowany hebel, mogę lodówkę puścić z aku lub podczas jazdy z alternatora na tz. podtrzymanie, a na postoju jak brak 230V to idzie gaz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.