Skocz do zawartości

Przyczepy po 2015r z osobnym prysznicem


Teodor2424

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.06.2024 o 00:10, jacek00 napisał(a):

Praktycznie każdy producent ma takie układy. Szukasz nowej? Jaki masz budżet?

Szukam albo używki 2-4letniej, albo nowej tylko tutaj to już chyba nie potrafiłbym się zdecydować za dużo możliwości i rozbieżności cenowych, wykończeniowych, no i głupi okres na kupno "ceny trzymają wysoki pułap"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

8 godzin temu, Teodor2424 napisał(a):

Szukam albo używki 2-4letniej, albo nowej tylko tutaj to już chyba nie potrafiłbym się zdecydować za dużo możliwości i rozbieżności cenowych, wykończeniowych, no i głupi okres na kupno "ceny trzymają wysoki pułap"

Jeśli używka 2-4 letnia albo nowa to nie ma się co zastanawiać. Tylko nowa. O 2-4 letnie ciężko, a najczęściej będą to budy z wypożyczalni. Idź w nówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko te nowe to teraz jakiś kosmos cenowy? Nie mam ciśnienia, może lepiej poczekać na koniec sezonu? Jakieś doświadczenia w temacie cen nowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Teodor2424 napisał(a):

Tylko te nowe to teraz jakiś kosmos cenowy? Nie mam ciśnienia, może lepiej poczekać na koniec sezonu? Jakieś doświadczenia w temacie cen nowych?

A jaki masz budżet? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Teodor2424 napisał(a):

Tylko te nowe to teraz jakiś kosmos cenowy?

Mam wrażenie , że tu podobnie jak i w motoryzacji taniej to już było niestety.

18 minut temu, Teodor2424 napisał(a):

Nie mam ciśnienia, może lepiej poczekać na koniec sezonu?

Według mnie niewiele/nic się nie zmieni zwłaszcza w temacie takich względnie nowych używanych. Co prawda teraz ceny są nominalnie najwyższe w sezonie ale boomu takiego jak jeszcze 2-4 lata temu to juz nie ma że wszystko się wyprzedawałao na pniu łącznie z pieczarkarniami.

20 minut temu, Teodor2424 napisał(a):

Jakieś doświadczenia w temacie cen nowych?

tak jak napisałem powyżej tanio to już było niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Teodor2424 napisał(a):

Tylko te nowe to teraz jakiś kosmos cenowy? Nie mam ciśnienia, może lepiej poczekać na koniec sezonu? Jakieś doświadczenia w temacie cen nowych?

Nie ma czegoś takiego jak koniec sezony i spadki cen. Jeśli dysponujesz gotówką to rozważ zakup w DE - jest taniej. Generalnie już w PL da się kupić przyzwoitą budę, w takim układzie jak szukasz za 130-150k. Taniej znajdziesz jakiegoś Niewiadowa, ale to raczej wyrób przyczepopodobny ;)

Taka Altea 552 PK za 130k z takim ekstra wyposażeniem (m.in. Ulltraheat, podłączenie do aku z ładowarką itd), uważam, za bdb ofertę:

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-altea-552-pk-rok-prod-2024-bogate-doposazenie-wyprzedaz-rocznika-ID6FEv5N.html

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji rynku w DE wynika, że najlepsze oferty na nowe przyczepy dostępne od ręki są na początku roku kalendarzowego. Aczkolwiek i tak na wiele bym nie liczył, ja ugrałem niecałe 5%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacek00 napisał(a):

Nie ma czegoś takiego jak koniec sezony i spadki cen. Jeśli dysponujesz gotówką to rozważ zakup w DE - jest taniej. Generalnie już w PL da się kupić przyzwoitą budę, w takim układzie jak szukasz za 140-150k

Na to wychodzi że może i trochę taniej

https://www.otomoto.pl/przyczepy/oferta/adria-altea-552-pk-rodzinna-przyczepa-bogato-wyposazona-ID6G2qwf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ciornyj napisał(a):

O jeszcze lepsza cena niż w ofercie powyżej. Tu mamy w cenie 133k ogrzewanie podłogowe, klimę, ultraheat. IMO bardzo dobra oferta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Ciornyj napisał(a):

Przyczepa fajna, też mam ren model na oku. A trochę zbaczając z tematu, jak ma się do tego DMC1500kg przy masie własnej około 1250kg i tylu dodatkach?

Tak jak kiedyś w ogóle nie zwracałem uwagi na DMC przyczepy oraz jej ładowność tak teraz (głównie po lekturze tego forum) jest to pierwszy punkt na jaki patrzę rozważając większą przyczepę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, piorun napisał(a):

Przyczepa fajna, też mam ren model na oku. A trochę zbaczając z tematu, jak ma się do tego DMC1500kg przy masie własnej około 1250kg i tylu dodatkach?

Marnie się ma ;) Lepiej aby ta buda miała DMC 1700 albo 1800 kg :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, piorun napisał(a):

Przyczepa fajna, też mam ren model na oku. A trochę zbaczając z tematu, jak ma się do tego DMC1500kg przy masie własnej około 1250kg i tylu dodatkach?

Tak jak kiedyś w ogóle nie zwracałem uwagi na DMC przyczepy oraz jej ładowność tak teraz (głównie po lekturze tego forum) jest to pierwszy punkt na jaki patrzę rozważając większą przyczepę...

Ona na pewno nie ma masy własnej 1250. Jak robiłem rozeznanie przyczep, to też ten model uwzględniałem i na mojej rozpisce ma masy własnej 1180, a masa w gotowości do jazdy 1205 (aczkolwiek uważam, że to kompletna bzdura). Więc te 1250, to może być ten konkretny egzemplarz i to w gotowości do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marian36 napisał(a):

Więc te 1250, to może być ten konkretny egzemplarz i to w gotowości do jazdy.

Serio? To z czego ona zrobiona z papieru (żart)? chyba, że na tak niską wagę znacząco wpływa zastosowanie skorupy z kompozytu zamiast blachy:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marian36 napisał(a):

Ona na pewno nie ma masy własnej 1250. Jak robiłem rozeznanie przyczep, to też ten model uwzględniałem i na mojej rozpisce ma masy własnej 1180, a masa w gotowości do jazdy 1205 (aczkolwiek uważam, że to kompletna bzdura). Więc te 1250, to może być ten konkretny egzemplarz i to w gotowości do jazdy.

Zerknąłem w specyfikację Adrii 2024, model Altea 552PK:

* przy DMC1500kg masa własna (fabryczna) wynosi 1235kg, masa w gotowości do jazdy 1320kg

* przy DMC1700kg masa własna (fabryczna) wynosi 1260kg, masa w gotowości do jazdy 1345kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.