Skocz do zawartości

prąd w Hobby 520


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

nie jestem "elektrykiem" i moja wiedza w tym zakresie jest dość mała

W przyczepie Hobby 520 z 2007 nie działa pompka wody, brakuje oświetlenia w łazience i nie działa spłuczka.

Oświetlenie przyczepy, lodówka działa na 230v. 

Znalazłem komplet bezpieczników - u mnie jest miejsce na 5 i wszystkie są sprawne (zdjęcie z instrukcji pokazuje 6 w tym jeden 7,5)

Przy odkręcaniu kranów: w łazience słychać jak załącza się mikrostycznik zimnej wody (ciepłej się nie załącza) a w kuchni załącza się zimnej i ciepłej. Woda nie leci

Czy gdzieś jeszcze są inne bezpieczniki? - w jaki sposób mogę sprawdzić co padło?

Sprawdziłem to co mogłem na ten moment. Może ktoś coś wie? Pomożecie? :)

Dziękuję,

Mariusz

z instrukcji Hobby.jpg

zdjęcie z mojej przyczepy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mario Wu napisał(a):

w łazience słychać jak załącza się mikrostycznik zimnej wody (ciepłej się nie załącza)

Mikrostyk jest JEDEN i załącza pompkę. Sprawdzałeś napięcie na pompce wody?

 

1 godzinę temu, Mario Wu napisał(a):

nie działa spłuczka

Zbiornik masz osobny? Jeśli nie to za wodę odpowiada jedna pompka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mario Wu napisał(a):

jeden zbiornik pod łóżkiem

Sprawdź napięcie na pompce po podniesieniu kranu. Jeśli jest, to pompka do wymiany - jeśli nie ma to szukaj bezpiecznika.

Edytowane przez Bercik77 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Mikrostyk jest JEDEN i załącza pompkę. Sprawdzałeś napięcie na pompce wody?

 

Zbiornik masz osobny? Jeśli nie to za wodę odpowiada jedna pompka.

postaram się sprawdzić czy jest napięcie - (nie wiem jak) ale człowiek uczy się całe życie - sprawdzę

 

jeden zbiornik pod łóżkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mario Wu napisał(a):

(nie wiem jak) ale człowiek uczy się całe życie - sprawdzę

Łooo Panie... to jak nasz Prezydent. Najprościej to żaróweczka, np. 5W ( nie za mocna) i podłączyć do przewodów idących do pompki ( łączenie musi być w okolicy zbiornika. Ew. najprostszy multimetr i do przodu.

Pamiętaj tylko aby nie zwierać dwóch kabelków ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Temat pompki w zbiorniku głównym ogarnięty. Niestety nie miałem wcześniej czasu przyjrzeć się przyczepie i teraz wiem, że są jednak dwa zbiorniki na wodę - jest osobny zbiornik / spłuczka - ta pompka też już działa. @Bercik77 - dziękuję

Woda zimna płynie z kranów w łazience i kuchni

 

Mam nadal kilka pytań - nowych :-) - ale wszystko w swoim czasie :-) - na ten moment takie tematy:

Spłuczka - wlewam wodę do spłuczki i cały czas jest mało... ile tam wody powinno wejść? 

Lodówka - nie działa iskrownik w lodówce - lodówka działa na 230v - czy muszę rozbierać kuchnię żeby zajrzeć do środka?

Bojler - jak uruchomić bojler? czy i które pokrętła przy bojlerze powinny być odkręcone? jak coś  poustawiałem to woda płynie z dołu przyczepy - zdjęcia poniżej - czy to jest spust wody np na zimę? Bojler uruchamia się z panelu sterowania? czy uruchamia się na panelu przed potrzebą użycia?

image.thumb.jpeg.05c05e03479d7b35de9ec00c3b066f42.jpegimage.jpeg.02965520979772d97b14c253ba88ec15.jpeg

438312478_376974278652316_5307670251332069153_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Te zawory masz zakręcone?

 

Były odkręcone - ehhhh. Będę testował bojler w weekend :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mario Wu napisał(a):

Spłuczka - wlewam wodę do spłuczki i cały czas jest mało... ile tam wody powinno wejść? 

Ja mam Hobby 500KMFE z 2007r i u mnie wchodzi ponad 10l.

4 godziny temu, Mario Wu napisał(a):

Lodówka - nie działa iskrownik w lodówce

U mnie trzeba wciskać, każde wciśnięcie to jedna iskra. Daj zdjęcie to Ci potwierdzę.

4 godziny temu, Mario Wu napisał(a):

czy muszę rozbierać kuchnię żeby zajrzeć do środka?

Od góry mało co zobaczysz, zanim zaczniesz rozbierać to się pierw konkretnie zapytaj.

image.thumb.jpeg.41024365605dab9d92ebe5c9217ca71c.jpeg

4 godziny temu, Mario Wu napisał(a):

Bojler - jak uruchomić bojler?

Przyciskiem bojler na:

438312478_376974278652316_5307670251332069153_n.jpg

Wtedy powinna się zaświecić czerwona dioda. Oczywiście przyczepa musi być podłączona pod 230V.

Nie uruchamiaj bojlera zanim nie ogarniesz spraw z wodą, bo włączony pusty bojler może pójść się ...

4 godziny temu, Mario Wu napisał(a):

Bojler uruchamia się z panelu sterowania? czy uruchamia się na panelu przed potrzebą użycia?

Bojler uruchamiasz wcześniej, bo ogrzewanie wody trwa kilkanaście/kilkadziesiąt minut.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda w spłuczce - około 10l - działa :-)

do lodówki wrócę w kolejny weekend

bojler działa - bardzo zadowolony jestem :D

teraz widzę, że w łazience nie ma światła - będę ogarniał w weekend

@lbuster DZIĘKUJĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.