Skocz do zawartości

Słowacki Raj - Podlesok


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Jeżeli będzie ktoś zainteresowany Słowackim Rajem to polecam miejscowość Podlesok z kempingiem  https://www.podlesok.sk/ .

Kemping ma wszytko co jest potrzebne. Duży teren pomieści wszystkich. Fakt, duża część kempingu jest delikatnie a nawet w niektórych miejscach bardzo nachylona, ale rotacja jest też spora. Na kempingu są dwa budynki z sanitariatami. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest prysznic na żetony. 1 żeton to 1 euro. Czas kąpieli to 3 minuty ale w każdej chwili można zatrzymać czas, więc nawet 2 osoby spokojnie się wykąpią.  Bliższe recepcji bez ciepłej wody, drugie nowsze z ciepłą wodą. Są wiaty z miejscami do mycia naczyń. Kuchnia z ciepłą wodą do mycia garów. Dodatkowo za opłatą można korzystać z kuchenki elektrycznej, pralki, można naładować telefon.  Podczas meldunku na cały pobyt opłacona już jest wejściówka na szlaki Słowackiego Raju :)

Na kempingu jest wiata z  Wi-fi, w tej wiacie można również kupić sobie lane piwko alkoholowe, bezalkoholowe oraz kofole, cena to bodajże 1,8E za pół litra lane samemu z kegi, płatne kartą. Dodatkowo jest boisko do siatki, sporo miejsc do palenia ognisk. Przez cały kemping biegnie droga asfaltowa na której można jeździć rowerem, rolkami, hulajnogami..

Największym atutem tego kempingu jest jego położenie.   Podlesok – znany ośrodek turystyczny w dolinie Veľkej Bielej Vody przy ujściu wąwozu Suchá Belá i na początku Przełomu Hornadu. Jest punktem startowym wielu szlaków turystycznych do centralnej i północno-zachodniej części Słowackiego Raju

W okolicy kempingu  jest sporo miejsc gastronomicznych, sklep spożywczy.   Z czystym sumieniem mogę polecić w miejscowości Hrabusice   pizzerię Fonzy, płatność tylko gotówką !!  https://www.facebook.com/PizzaFonzy/?locale=pl_PL . Bardzo dobra pizza. Miejscówka oddalona od kempingu około 3km.

W tej miejscowości jest również duży sklep COOP bardzo dobrze zaopatrzony.

Również w tej miejscowości  zaczyna się droga rowerowa "cyklo chodnik " około 7 km w jedną stronę, osobna droga tylko dla rowerów,  z widokiem na Tatry. Przejechaliśmy  do Nowa Wieś Spiska. Ze względu na brak czasu nie jechaliśmy dalej.  Odległość z kempingu i z powrotem to około 30km.

W razie pytań służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, krisio napisał(a):

Bardzo fajnym rozwiązaniem jest prysznic na żetony. 1 żeton to 1 euro. Czas kąpieli to 3 minuty ale w każdej chwili można zatrzymać czas, więc nawet 2 osoby spokojnie się wykąpią. 

to nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, chyba że akceptują - zarówno goście jak i recepcja, jak ktoś nago idzie cały w mydle do recepcji, żeby zeminieć monetę 1€ na jakiś żeton, bo właśnie czas się skończył... Prysznice na żetony to patologia, a kempingi które takie prysznice oferują klientom, to zwykłe dziadostwo.. imho

 

58 minut temu, krisio napisał(a):

w każdej chwili można zatrzymać czas

to jest możliwe po osiągnięciu prędkości światła XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

to nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem, chyba że akceptują - zarówno goście jak i recepcja, jak ktoś nago idzie cały w mydle do recepcji, żeby zeminieć monetę 1€ na jakiś żeton, bo właśnie czas się skończył... Prysznice na żetony to patologia, a kempingi które takie prysznice oferują klientom, to zwykłe dziadostwo.. imho

 

to jest możliwe po osiągnięciu prędkości światła XD

dla mnie przy dużej ilości gości na kempingu, to jest naprawdę dobre rozwiązanie. Nie powoduje długich kolejek. Kontrolujesz czas na wyświetlaczu. My z synem na spokojnie  osobno się wykąpaliśmy i jeszcze był czas postać pod prysznicem. Ciśnienie prysznica też było dobre!. Żeton możesz kupić w automacie przy recepcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, krisio napisał(a):

dla mnie przy dużej ilości gości na kempingu, to jest naprawdę dobre rozwiązanie. Nie powoduje długich kolejek.

To oznacza tylko, że infrastruktura kempingu nie jest dostosowana do ilości gości. I nie jest to dobre rozwiązanie a

49 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

patologia

- spotykane raczej w PL i dawnych demoludach. Podobnie jak chore stawki za prąd  Kempingi takie bronią się z reguły tylko położeniem i brakiem konkurencji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, krisio napisał(a):

dla mnie przy dużej ilości gości na kempingu, to jest naprawdę dobre rozwiązanie. Nie powoduje długich kolejek. Kontrolujesz czas na wyświetlaczu. My z synem na spokojnie  osobno się wykąpaliśmy i jeszcze był czas postać pod prysznicem. Ciśnienie prysznica też było dobre!. Żeton możesz kupić w automacie przy recepcji.

Na żadnym normalnym kempingu, nawet na kilka tysięcy parceli nie widziałem długich kolejek do kibli ani do pryszniców. Więc to nie jest problem ilości gości, tylko problem dziadowskiego kempingu i tyle. 

Na szczęście na tego typu kempingi jest rozwiązanie - buda z własnym prysznicem :) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgle, to Jak potwornie odwróconą logikę trzeba mieć w głowie, żeby zmuszać ludzi do kupowania żetonów o wartości 1€, skoro monety 1€ są powszechne i w dodatku w danym kraju w obiegu.

Pov: właściciel Kempa który wymyślił sprzedaż żetonów wartych 1€ za 1€:

mind-blown-head-explode.gif.6caeb995a9acc85e7ba31282cc76843d.gif

2 godziny temu, krisio napisał(a):

dla mnie przy dużej ilości gości na kempingu, to jest naprawdę dobre rozwiązanie. Nie powoduje długich kolejek.

Toalety też w takim razie na żetony, żeby nie było kolejek do kopa! 

Nie lepszym rozwiązaniem jest brak kolejek i prysznice bez soweickich wynalazków, na kempingu, który infrastrukturę przygotował pod swoją własną pojemność?

Kemping z prysznicem na żetony można nazwaać tylko i wyłącznie dziadostwem. Jest pewien standard cywilizacyny poniżej którego jednak nie powinno się schodzić, imho.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki, podobają mi się Wasze wypowiedzi...😃😃😃, żaden z Was nie był a  krytykujecie😃😃😃😃, dziwna  to mentalność 😀😀😀😀. Jedzcie zobaczyć, wtedy pogadamy😎.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, krisio napisał(a):

Chlopaki, podobają mi się Wasze wypowiedzi...😃😃😃, żaden z Was nie był a  krytykujecie😃😃😃😃, dziwna  to mentalność 😀😀😀😀. Jedzcie zobaczyć, wtedy pogadamy😎.

Miejsce na pewno mega. Co nie zmienia faktu, że prysznice na żetony to nie bardzo i nie ważne ile kosztuje. W tym roku byłem w Szpindlu i tam też żetony 5 koron czyli ok. 1 zł. Podczas kąpieli trzeba wychodzić i wrzucać żetony bo dwóch na raz nie rozliczy. Pytam się po co?

W Słowackim Raju byłem dwukrotnie i pojadę pewnie jeszcze nie raz i może też na ten kemping. 

Krytykujemy rozwiązania kempingu a nie miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat byłem na tym campie :) Byłem też na dziesiątkach innych, mam sporą bazę porownawczą. Na szczęście żetonowe prysznice to raczej rzadkość.

Że prysznic na żetony może zachwycac, to mnie nurtuje.

martyniuk.jpg.5bc610384af7ac63c30b3d1b95864a4d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć @krisio :hej:

My też byliśmy na tym kempingu w majówkę, ale w 2019r :) 

Problem wody na żetony rozwiązałem po ..... polsku, czyli z sanitariatów(kuchni) przyniosłem ciepłą wodę i nalałem do zbiornika (wtedy jeszcze nie miałem bojlera gazowego).

Według mnie prysznice na żetony na tym polu są potrzebne, bo tam zaczynają/kończą się szlaki i być może sporo osób by się kąpało na krzywy ryj.

Poza tym, mi się tam także podobało a i ile dobrze pamiętam, cena rekompensowała te żetony (doczytałem teraz, że 7E za osobę w tym 2E za wstęp do parku narodowego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.