Skocz do zawartości

Idzie nowe 8 - Burstner Premio 495 TK


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, marian36 napisał(a):

Mały update tematu, dziś po piatej wizycie w WK wyszedłem z kwitkiem ;) Dalej nie ma możliwości jej rejestracji, a wczoraj dzwonił do mnie diler, że rozmawiali telefonicznie z moim WK i że wszystko wyjasnione i mam przyjechać z papierami, to zarejestrują. Jak widać nie, cały czas wg mnie problemem jest brak nowej homologacji. I dane na oświadczeniu dilera nie pokrywają się z danymi w homologacji.

Jako, że jestem już tym zmęczony, to dość jednoznacznie napisałem dziś dilerowi, że jeśli mi nie prześlą dokumentów umożliwiających rejestrację przyczepy do końca przyszłego tygodnia, to wypowiadam im umowę i chętnie porozmawiam o tym w sądzie, jeśli będą chcieli. Może to ich zmobilizuje do działania.

Trzymam kciuki, jesteś bardzo opanowana osoba ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 288
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Ale co z tą nową homologacją, która miała do Ciebie dotrzeć? Dlaczego Ci jej nie wysłali?

To jest dobre pytanie, szkoda tylko, że sam na nie nie mogę otrzymać odpowiedzi ;)

Ile razy o to pytałem, to dostawałem albo informację, że producent obiecał wysłać i ma na to 10 dni (ale czy roboczych, czy kalendarzowych, to nie wiem do dziś), albo że sprawdzą i zaraz dadzą znać (i tak dają do teraz), albo że rozmawiali z WK i jest wyjaśnione. Jedyne co tu sie zgadza, to faktycznie rozmawiali z WK, bo mi to potwierdzili w WK.

W każdym razie w najgorszym scenariuszu 10 dni roboczych mija jutro, więc homologacja do dilera powinna dotrzeć w piątek, może w poniedziałek + 1 dzień do mnie. Czyli we wtorek, niech będzie w środę powinienem ją mieć w ręce. A czy tak będzie...?

2 godziny temu, Crn napisał(a):

Trzymam kciuki, jesteś bardzo opanowana osoba ;)))

:) Trzymam mimo wszystko fason, chociaż tu niekompetencja jest po obu stronach - WK też nie dał znać od razu co jest nie tak, tylko potrzebował na to 3 wizyt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś im chcą tłumaczyć. Mi diler mówi, że na podstawie tych dokumentów, które mam inne WK by zarejestrowały. Ja w tych rozmowach nie uczestniczę
Ale to jest tylko gadanie dealera. W dodatku nie podparte żadnymi przepisami. Bo inne WK też powinny odmówić rejestracji na podstawie takich dokumentów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacek00 napisał(a):
2 godziny temu, marian36 napisał(a):
Coś im chcą tłumaczyć. Mi diler mówi, że na podstawie tych dokumentów, które mam inne WK by zarejestrowały. Ja w tych rozmowach nie uczestniczę https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji6.png

Ale to jest tylko gadanie dealera. W dodatku nie podparte żadnymi przepisami. Bo inne WK też powinny odmówić rejestracji na podstawie takich dokumentów.

No właśnie to mnie mocno zastanawia - jakaś tam dowolność w interpretacji przepisów jest (chociaż nie powinna być), ale przecież nie aż taka. Więc ja nie rozumiem, czy diler ściemnia, czy mój WK jest nadgorliwy i nie chce nawet zarejestrować warunkowo (czasowo?) i wtedy wyjaśniać.

Z drugiej strony może to i dobrze, bo będzie mi się łatwiej z tego ewentualnie wykręcić. Jeśli będę miał przyczepę zarejestrowaną chociażby czasowo, to odkręcenie tego nie będzie takie proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marian36 napisał(a):

No właśnie to mnie mocno zastanawia - jakaś tam dowolność w interpretacji przepisów jest (chociaż nie powinna być), ale przecież nie aż taka. Więc ja nie rozumiem, czy diler ściemnia, czy mój WK jest nadgorliwy i nie chce nawet zarejestrować warunkowo (czasowo?) i wtedy wyjaśniać.

Wg mnie dealer ściemnia. Żaden WK nie powinien zarejestrować pojazdu jeśli wnioskowane dane są różne od homologacji pojazdu. Przecież to byłby absurd. Homologacja jest zawsze dokumentem nadrzędnym, a oświadczenie dealera musi być zgodne z homologacją a nie na odwrót. Tak naprawdę to oświadczenie dealera jest tylko po to aby nie było konieczności tłumaczenia homologacji. To taki ukłon dla naszych urżedników, którzy mogliby mieć problem z homologacjami wystawionymi w obcym języku :)

Teraz pytanie czy dealer też nie ściemnia w kwestii tego, że producent może wystawić nową homologację z nowymi danymi w miejsce już wystawionej z innymi danymi. Homologacje to dokumenty ścisłego zarachowania, opatrzone unikatowym numerem. CoC wydawany jest przez jednostkę certyfikującą dla konkretnego pojazdu. IMO nie można sobie ot tak zamienić już raz wydanej homologacji, a można wystawić jedynie duplikat. No ale to tylko moje przypuszczenia ;) 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacek00 napisał(a):

Teraz pytanie czy dealer też nie ściemnia w kwestii tego, że producent może wystawić nową homologację z nowymi danymi w miejsce już wystawionej z innymi danymi. Homologacje to dokumenty ścisłego zarachowania, opatrzone unikatowym numerem. CoC wydawany jest przez jednostkę certyfikującą dla konkretnego pojazdu. IMO nie można sobie ot tak zamienić już raz wydanej homologacji, a można wystawić jedynie duplikat. No ale to tylko moje przypuszczenia ;) 

Tego nie wiem, nie jestem w stanie doprosić się informacji co z tą przesyłką. Dziś mija 10 dni (roboczych) od kiedy dostałem informację, że producent zgodził się wysłać nową homologację. Dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi, jutro będę ich atakował i jeśli też nikt nie odniesie się do tematu, to piszę pismo do dilera, a nie do sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marian36 a który to dealer tak ten temat prowadzi, jeśli to nie tajemnica (bo nawet szukałem w wątku ale nie znalazłem)? Wiedziałbym kogo omijać szerokim łukiem, choć chyba i tak nie planuje już kontaktu z rodzimymi po tych swoich perypetiach z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, eastnomad napisał(a):

@marian36 a który to dealer tak ten temat prowadzi, jeśli to nie tajemnica (bo nawet szukałem w wątku ale nie znalazłem)? Wiedziałbym kogo omijać szerokim łukiem, choć chyba i tak nie planuje już kontaktu z rodzimymi po tych swoich perypetiach z nimi.

Chyba nikt mnie nie posądzi o nieuczciwą reklamę jak to udostępnię:
 
Hymer Poznań
ul. Poznańska 10
62-080 Sady
www.hymerpoznan.pl
Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) 

7 minut temu, marian36 napisał(a):

Chyba nikt mnie nie posądzi o nieuczciwą reklamę jak to udostępnię

Przecież nikogo nie oczerniasz. Piszesz tylko jak jest ;) i tak uważam podobnie jak myślę, większość śledzących Twój wątek, że jesteś cały czas siłą spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marian36 napisał(a):

Dziś mija 10 dni (roboczych) od kiedy dostałem informację, że producent zgodził się wysłać nową homologację. 

Zmartwię Cię. Zgodnie z przepisami, jeśli nie jest to oznaczone, że termin liczony jest w dniach roboczych to liczysz dni kalendarzowe. Tak czy inaczej już dawno po terminie, co mnie specjalnie nie dziwi. Wg mnie dealer gra na zwłokę i bierze Cię na przeczekanie. Zakładam nawet, że sprzedawca ma Cię gdzieś. On budę sprzedał, prowizję przytulił. A że buda ma wadę prawną i w oświadczeniu dealera ktoś poświadczył nieprawdę? A kogo to obchodzi? Nie się klient sam martwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się zdziwią, w przyszłym tygodniu zaczynam ekspansję jeśli nic nie ulegnie zmianie. Zaczynam od pisma do dilera i dodatkowo będę się podpinał pod każdy wątek na ich profilu na FB (czego nie jestem zwolennikiem, ale życie pokazuje, że jest to skuteczne rozwiązanie).

 

Całkiem awaryjnie można to olać, dilerowi oczywiście przywalić w tle, ale żeby w ogóle mieć przyczepę, to zgodzić się na pierwotne DMC 1400. W takim przypadku rozumiem, że wystarczy poprawione oświadczenie dilera tak, żeby wskazywało na 1400. Wtedy wywalam klimę, odzyskuję te 35kg i reszta idzie na straty. Klimę kupuję splita i wożę w aucie. Jest to bardziej proteza niż wyjście z problemu, ale przynajmniej będzie przyczepa. W tle można wytoczyć proces za lecenie w pręta.

Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka jest rzeczywista masa tej przyczepy ze wszystkimi dodatkami?

Dlaczego chcesz ją wybebeszać? Jeśli fizycznie ona faktycznie jest dostosowana do 1500 kg to ja bym niczego nie wyjmował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.