Skocz do zawartości

Idzie nowe 8 - Burstner Premio 495 TK


Rekomendowane odpowiedzi

Wg homologacji, która tu wcześniej w wątku zamieściłem pozycja:

- 13.1: 1160,

- 13.2: 1240

Nie wiem do jakiego stopnia to się pokrywa z rzeczywistością. Ale jeśli 13.2 to jej MR z wyposażeniem, z którym zjechała z taśmy, to przy standardowym DMC zostaje 160kg ładowności, z czego klima, mover, markiza workowa, aku z ładowarką i przetwornicą, to 100kg. Te pozostałe 60kg to z biedą na ubrania i pościel (5 osób). A gdzie kuchnia, meble, chemia, jedzenie, lodówka?

 

Z konfiguratora wychodzi nieco lepiej, bo MW też 1160, ale dobrane wyposażenie dodatkowe, to nie 80kg jak w homologacji, tylko 53. Ciekawe skąd te 27kg różnicy?

Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 275
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jackowi chyba chodziło o to, że jeśli oś masz przystosowaną do 1500kg to mniejszym złem będzie przeciążenie przyczepy powyżej DMC z dowodu rejestracyjnego ale dalej poniżej 1500kg niż jak to niektórzy robią mając oś powiedzmy do 1500kg (bo np. chcą na siłę być w 3,5T) przeładowują ją o te 200kg a może nawet więcej. Nawet tu na forum nie brakuje takich przypadków. Kwestię przyczepiania się służb (głównie jeśli już tych z Austrii) pominę ale w razie wypadku to będzie to mniejszy problem niż w drugą stronę. Oczywiście nie rekomenduję żadnej z tych opcji jednak ta Twoja byłaby mniejszym złem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie zamierzam przeładowywać. To jest ostatnia rzecz, na której mi zależy i właśnie dlatego chciałem od razu podnieść DMC przyczepy z 1400 na 1500, bo mam świadomość ile co waży i umiem używać kalkulatora ;)

Ciągnąć głównie będę VW Touranem 1.5 TSI 150 DSG, 7os. Masa własna z DR około 1550, DMC 2210, na haku właśnie 1500.

I tak, będę przekraczał 3,5 tony niezależnie czy DMC przyczepy podniosę, czy nie.

Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dzwonił do mnie diler, że rzekomo ogarnięte - producent wysyła nową homologację, naklejkę, diler wystawi nowe oświadczenie i z tym podobnież ma się udać zarejestrować (na 1500).

Po tym mam dilerowi odesłać starą homologację i naklejkę, które będą zwracać producentowi.

Czekam na przesyłkę i umawiam wizytę w WK i oczywiście podzielę się efektami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optymistycznie podchodząc do tematu kupiłem polecany mi tutaj akumulator LiTime 100Ah (LiFePo4 oczywiście) w wersji z matami grzewczymi - akurat była promka, do tego znalazłem kombinację 2 kodów rabatowych, które akurat (pewnie przez błąd) działają jednocześnie i koniec końców kupiłem ten akumulator za 1167zł z darmową przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, marian36 napisał(a):

Optymistycznie podchodząc do tematu kupiłem polecany mi tutaj akumulator LiTime 100Ah (LiFePo4 oczywiście) w wersji z matami grzewczymi - akurat była promka, do tego znalazłem kombinację 2 kodów rabatowych, które akurat (pewnie przez błąd) działają jednocześnie i koniec końców kupiłem ten akumulator za 1167zł z darmową przesyłką.

A te kody to...? Jeśli to nie tajemnica oczywiście ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bercik77 napisał(a):

A te kody to...? Jeśli to nie tajemnica oczywiście ;) 

HEAT20 - 20 EUR na tym akumulatorze

BEST6 - 6% od całości zamówienia

Każdy inny kod usuwał HEAT20, a tylko ta kombinacja powodowała, że zadziałały oba. Ponadto jak pisałem była dodatkowa promocja, bo ten akumulator kosztował jeszcze kilka dni temu nieco ponad 1700zł. Do tego mam kartę w banku z bdb kursem i wyszło jak powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marian36 napisał(a):

HEAT20 - 20 EUR na tym akumulatorze

BEST6 - 6% od całości zamówienia

Każdy inny kod usuwał HEAT20, a tylko ta kombinacja powodowała, że zadziałały oba. Ponadto jak pisałem była dodatkowa promocja, bo ten akumulator kosztował jeszcze kilka dni temu nieco ponad 1700zł. Do tego mam kartę w banku z bdb kursem i wyszło jak powyżej.

Dzięki, Niestety już wyprzedany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marian36 napisał(a):

Teraz wszedłem i z oboma kodami mam go za 268,83 EUR w koszyku już z formularzem do zamówienia. To chyba jednak jest:

https://www.litime.de/en/products/12v-100ah-lifepo4-batterie-heizung-niedertemperatur

Rzeczywiście jest. Kupiłem  ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.