Skocz do zawartości

Lodówka dometic, nie chłodzi lodówka tylko zamrażalnik


Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy! Mam kolejny problem z lodówką dometica. Nie znam modelu, duża lodówka w tabbercie. 

Po 3,5 h pracy radiator w zamrażalniku zmrożony ale w lodówce bez zmian. Lodówka pracowała 7 h i nic się nie zmieniło. Temperatura w lodówce 20 stopni. Wyjąłem przegrodę między zamrażalnikiem a lodówką i na samym dole temperatura spadła do 10 stopni w 30 min. Jutro od rana jeszcze ją odpalę bez przegrody. Od bidy może tak działać ale tracę zamrażalnik a na dłuższych wyjazdach jednak by się przydał.

Dodam, że lodówka pracowała na 230. Pomyślałem, że może są dwie grzałki oddzielnie do zamrażalnika i oddzielnie do lodówki dlatego przełączyłem na gaz i dalej to samo. Czy po tych 7 godzinach powinna się już schłodzić czy to nadal za krótko?

Czy da się to jeszcze ogarnąć czy lodówka do wymiany? Czy wymiana pasty pod radiatorem coś zmieni? Czy jak zdejmę radiator w lodówce będę w stanie ocenić czy powierzchnia pod radiatorem chłodzi? Na mój chłopski rozum jeśli pod radiatorem będzie zimne to znaczy że radiator nie schładza się i pasta powinna pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Lisu94 napisał(a):

Czy wymiana pasty pod radiatorem coś zmieni? Czy jak zdejmę radiator w lodówce będę w stanie ocenić czy powierzchnia pod radiatorem chłodzi?

Pasta to nie jakaś magia. Może słabo przewodzić ale radiator i tak powinien być znacznie chłodniejszy od otoczenia. Wymiana pasty może poprawić wydajność ale jak nic się nie dzieje to raczej pasta nic do tego nie ma. Nie znam tych lodówek więc nie wiem czy tam są dwa osobne układy czy jeden. Jeżeli możesz dostać się od tyłu przez kratki wentylacyjne, to pomacaj rurki i zorientuj się które są ciepłe, gorące lub zimne. Może to nasunie Ci jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, BUMERANG napisał(a):

Pasta to nie jakaś magia. Może słabo przewodzić ale radiator i tak powinien być znacznie chłodniejszy od otoczenia. Wymiana pasty może poprawić wydajność ale jak nic się nie dzieje to raczej pasta nic do tego nie ma. Nie znam tych lodówek więc nie wiem czy tam są dwa osobne układy czy jeden. Jeżeli możesz dostać się od tyłu przez kratki wentylacyjne, to pomacaj rurki i zorientuj się które są ciepłe, gorące lub zimne. Może to nasunie Ci jakiś pomysł.

Lodówki absorpcyjne to dla mnie czarna magia. Jest tylko jedna kratka na dole na zewnątrz. Tam wszystko jest gorące. Wyżej nie sięgam do poziomu radiatorów. Doczytałem, że może zamarzać kapilara w chłodziarce ale to tak od początku pracy by się działo? Gdzie namierzyć kapilarę i czy to właściwy trop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.