Skocz do zawartości

Wentylator w kuchni gazowej


CamelG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich , zakupiłem przyczepę Swift z 2008 roku ok miesiąc temu , w weekend zacząłem sprawdzać wszystkie systemy , no i okazało się , że nie działa spłuczka - znalazłem spalony bezpieczniki , po wymianie spłuczka działa ale włączył się wentylator/ wyciąg w kuchni gazowej - pytanie , czy jest jakiś wyłącznik ? bo chodzi cały czas ... z góry dziękuję za wszelkie sugestie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, obawiam się, że na postawione w ten sposób pytanie nikt Ci nie odpowie. Nie wiadomo kto i kiedy i w jaki sposób montował ten wyciąg. Prawdopodobnie bezpiecznik padł właśnie przez to, że wyciąg go nadmiernie obciążał. Musisz przeanalizować instalację i znaleźć miejsce, gdzie to zostało wpięta. Z tego, co kojarzę, to te wyciągi raczej w standardzie nie były, więc próba odpowiedzi, to będzie zgadywanka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , sądzę , że to oryginalny wyciąg - powietrze zasysa z tyłu kuchenki przez oryginalne otwory - myślałem , że jakoś to się wyłącza - tak jak piszesz chyba trzeba rozebrać i po kabelkach (ewentualnie zastosować wyłącznik :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby ktoś zamontował to bez wyłącznika. Chyba, że zintegrowany, np. z lampką nad blatem. 

A co do zasysanie przez zewnętrzne kratki, to chyba nie w tą stronę działa. Raczej powinien zasysać z nan kuchenki i tłoczyć do kratek. Chociaż to i tak nie bardzo, bo zakłóca cyrkulację powietrza do chłodzenia radiatora lodówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że w tej przyczepie jest wentylator właśnie do wspomagania lodówki, a kolego pomylił go z wyciągiem? Bo faktycznie opis działania nie pasował mi do wyciągu kuchennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie dam "ręki obciąć"  że to wyciąg ... wydaje się ,że  zasysa z tyłu kuchenki - może faktycznie do lodówki ? akurat jak sprawdzałem to lodówka chodziła na 230v , bezpiecznik z instalacji 12v także nie sądzę żeby to było do lodówki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda więc na to, że ewidentna samoróbka - nie ma własnego obiegu, ale jest na obiegu pompki wody. Masz zasilanie 230V, więc masz też 12 V i właściciel miał najbliżej do obiegu pompki wody ze spłuczki i do niego się podpiął. Tym bardziej wskazane, żeby znaleźć miejsce podpięcia i wstawić wyłącznik. Choć zastanowiłbym się nad poszukaniem innego obwodu - lepiej zabezpieczonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, CamelG napisał(a):

nie dam "ręki obciąć"  że to wyciąg ... wydaje się ,że  zasysa z tyłu kuchenki - może faktycznie do lodówki ? akurat jak sprawdzałem to lodówka chodziła na 230v , bezpiecznik z instalacji 12v także nie sądzę żeby to było do lodówki 

Teraz z opisu jasno wynika, że to do lodówki. Chodzi o chłodzenie radiatora. Nie jest to niezbędne, ale trochę poprawia wydajność lodówki, szczególnie przy wyższych temperaturach, oraz przy gotowaniu, gdzie zbiera się dużo ciepła za kuchenką i lodówką. Sam mam dwa wentylatorki komputerowe zainstalowane na kratce oraz włącznik pod górną szafką. Zasilanie też mam z pompek bo dzięki temu nie muszę być podpięty pod 230V, żeby działało. 

Z wcześniejszego opisu wywnioskowałem, że to taki okap nad kuchenką gazową do wyciągania pary przy gotowaniu.

A co do wentylatorków do lodówki to może być to automat, który włącza się przy określonej temperaturze. Wiele osób tak robi. Ale skoro u ciebie na zimno startuje to coś nie gra, albo czegoś nie widzisz. Poszukaj czy nie masz gdzieś jakiegoś włącznika w okolicy. 

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.