Skocz do zawartości

Truma s3002


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim.

 

Mam do was pytanie, w poprzednim roku miałem awarie piecyka Truma S3002. Stała się przykra sprawa że obok zaworu głownego pojawił się ogień i została spalona górna część którą się reguluje płomień w piecyku, część niestety nie nadaje się do dalszego użytku, ponieważ plastik który się stopił zalał tą dziurkę do regulacji płomienia. Moje pytanie co mogło być przyczyną czy możliwe że ten zawór był do regenaracji i przepuścił za dużo gazu, czy może cos innego jest uszkodzone. Nowy zawór już zamówiony tylko obawa że może się stać to samo, a część swoje kosztuje. Czy przy regulowaniu takiego piecyka jeżeli chcemy zmienic płomień trzeba ten zawór wciskać czy po prostu przekręcamy.

IMG_0612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MikiSow napisał(a):

Cześć Wszystkim.

 

Mam do was pytanie, w poprzednim roku miałem awarie piecyka Truma S3002. Stała się przykra sprawa że obok zaworu głownego pojawił się ogień i została spalona górna część którą się reguluje płomień w piecyku, część niestety nie nadaje się do dalszego użytku, ponieważ plastik który się stopił zalał tą dziurkę do regulacji płomienia. Moje pytanie co mogło być przyczyną czy możliwe że ten zawór był do regenaracji i przepuścił za dużo gazu, czy może cos innego jest uszkodzone. Nowy zawór już zamówiony tylko obawa że może się stać to samo, a część swoje kosztuje. Czy przy regulowaniu takiego piecyka jeżeli chcemy zmienic płomień trzeba ten zawór wciskać czy po prostu przekręcamy.

IMG_0612.jpg

Przyczyną musiała być nieszczelność zaworu i iskra. Pytanie tylko skąd iskra? Tam jest tylko włącznik iskrownika, który działa na małych prądach i napięciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzieliście w jakim stanie był zawór, dziś przyszedł nowy zamontowałem, mam nadzieję że będzie działał na chwilkę odpaliłem to regulacja jest już bez wciskania, a tylko do podpompowania gazu wciskać ten regulator tak ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, MikiSow napisał(a):

tylko do podpompowania gazu

??? Tam się nic nie pompuje !!!

Wciskanie służy do uruchomienia przepływu pomimo braku plomienia. To trochę tak jak w domowej kuchence z zabezpieczeniem przeciwwyplywowym gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Tam się nic nie pompuje

Okej dziękuję bardzo za taką informację bo mówiono mi żeby wciskać ten zawór jakby się pompowało

Mam nadzieję że teraz zawór będzie działał i się nie spali bo trochę się obawiam, ale podejrzewam że jak kupiłem przyczepę to nikt o to nie dbał i możliwe ze był uszkodzony bo regulacja w ogóle nie działała 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak musiało być (groziłoby to czymkolwiek) nadmuch włączałby się automatycznie.

Przy pierwszym jak i drugim palniku nadmuch jest wskazany, aby rozprowadzić ciepło po przyczepie. No chyba, że w szafce nad piecykiem wisi kurczak ;)

Kwestia dobrania obrotów wentylatora, aby było to skuteczne. "A" nie zawsze się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch nie jest konieczny - ale dużo sprawniej, szybciej i ekonomiczniej przeprowadzane jest nagrzewanie...

Ale są sytuacje że ja mimo podwójnego pieca nie mam włączonego nadmuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.