Skocz do zawartości

Jaki wlew wody


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakupienie przyłącza do wody, zastanawiam się nad dwoma.

http://www.allegro.pl/item793552050_wlew_do_wody_z_kluczykiem_fiamma_okazja.html

lub

http://www.allegro.pl/item789058115_wlew_wody_z_lejkiem_do_przyczep_i_kamperow_kena.html

 

Planuję wozić ze sobą wąż do wody i w tym przypadku pierwszy zdaje egzamin. Jeśli jednak będę musiał nalać wodę z baniaka lub wiadra w wersji pierwszej muszę stosować lejek.

 

Jednak w montażu pierwszy jest okrągły i wystarczy wziąć otwornicę i wywiercić dziurę w drugiej wersji trzeba wycinać.

Powiedzcie co w praktyce jest wygodniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szantymen, w ubiegłym roku montowałem wersje drugą , samo wycinanie nie sprawia kłopotu w zestawie masz szablon .

Wiertarką wywiercisz otwory tak , aby wszedł Ci brzeszczot i spokojnie wycinasz, minimalne nierówności przykrywa plastik , w koło jeszcze zabezpieczyłem sikafleksem 221.

W użytkowaniu sprawdziło się dobrze , nie mam porównania z wersją pierwszą , więc nie będę oceniał , która lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też brałem oba rozwiązania pod uwagę. Wybrałem tę drugą z dwóch powodów:

1. lejek jest w zestawie i można lać z czegokolwiek

2. klapka jest na zawiasie i trudniej ją zgubić :jump:

Potwierdzam słowa Wirka - wycinanie nie jest problemem; warto okleić miejsca cięcia papierową taśmą malarską - łatwo się na niej rysuje, a podczas cięcia stopa wyrzynarki nie niszczy lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam w budce drugą opcje i spisuje się rewelacyjnie :jump: ładnie wygląda, ma lejek w zestawie i umożliwia wlanie wody z byle czego itd co do pierwszej to się nie wypowiem bo nie miałem z nią do czynienia :jump:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do was innego rodzaju pytanie, mianowicie moja budka nie jest wyposażona w pojemnik na wodę czystą więc za każdym razem muszę wystawiać pojemnik na zewnątrz i podpinać pompkę. myślałem nad montażem pojemnika w środku na stałe i nawet znalazłem na niego miejsce ale zastanawiam się jak rozwiązać wlew wody (skorzystam tu z poprzednich wypowiedzi) jak podłączyć pojemnik do wlewu,czy pojemnik gotowy czy przerabiać i dopasowywać kanister na wodę, czy robić jakiś przelew i odpowietrzenie wody gdybym wlał za dużo i jak spuszczać wodę z pojemnika. myślałem o tum by był zamontowany na stałe. jeśli macie podobne rozwiązanie podeślijcie fotki może kruki opis.

mam na myśli taki pojemnik.

post-106372-imported-6412b3de-621a-455d-8e05-33bce555f461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno do was pytanie,

co faktycznie robicie z brudną wodą, czy jeśli używam środków bio degradalnych czy mogę się jej pozbyć bezpośrednio, wraz ze zwiększaniem pojemników na wodę wzrasta też pojemnik na wodę brudną. oczywiście pytam i opieram się na waszym doświadczeniu bo ja jeszcze nie korzystałem z kempingów i nie do końca jestem zorientowany jak to się odbywa technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.