Jump to content

Jaki wlew wody

szantymen
 Share

Recommended Posts

Witam

Planuję zakupienie przyłącza do wody, zastanawiam się nad dwoma.

http://www.allegro.pl/item793552050_wlew_do_wody_z_kluczykiem_fiamma_okazja.html

lub

http://www.allegro.pl/item789058115_wlew_wody_z_lejkiem_do_przyczep_i_kamperow_kena.html

Planuję wozić ze sobą wąż do wody i w tym przypadku pierwszy zdaje egzamin. Jeśli jednak będę musiał nalać wodę z baniaka lub wiadra w wersji pierwszej muszę stosować lejek.

Jednak w montażu pierwszy jest okrągły i wystarczy wziąć otwornicę i wywiercić dziurę w drugiej wersji trzeba wycinać.

Powiedzcie co w praktyce jest wygodniejsze.

szantymen, w ubiegłym roku montowałem wersje drugą , samo wycinanie nie sprawia kłopotu w zestawie masz szablon .

Wiertarką wywiercisz otwory tak , aby wszedł Ci brzeszczot i spokojnie wycinasz, minimalne nierówności przykrywa plastik , w koło jeszcze zabezpieczyłem sikafleksem 221.

W użytkowaniu sprawdziło się dobrze , nie mam porównania z wersją pierwszą , więc nie będę oceniał , która lepsza.

Drugą bym kupił, ma tą przewagę,że można nalać wody z "byle czego" a nie tylko z węża lub z konewki, to jest ta przewaga moim zdaniem.Ale sam to zuważyłeś.Chyba,że masz na stanie konewkę,tak jak ja.

Też brałem oba rozwiązania pod uwagę. Wybrałem tę drugą z dwóch powodów:

1. lejek jest w zestawie i można lać z czegokolwiek

2. klapka jest na zawiasie i trudniej ją zgubić :jump:

Potwierdzam słowa Wirka - wycinanie nie jest problemem; warto okleić miejsca cięcia papierową taśmą malarską - łatwo się na niej rysuje, a podczas cięcia stopa wyrzynarki nie niszczy lakieru.

ja mam w budce drugą opcje i spisuje się rewelacyjnie :jump: ładnie wygląda, ma lejek w zestawie i umożliwia wlanie wody z byle czego itd co do pierwszej to się nie wypowiem bo nie miałem z nią do czynienia :jump:

Mam pytanko czy wozicie ze sobą wąż do wody, czy korzystacie jeśli jest na kempingu.

szantymen, przy tym wlewie jaki wyżej opisałem nie wożę do wody , mam pojemniki na wodę i wózeczek, którym się dowozi wodę jak jest gdzieś dalej.

Ja mam do was innego rodzaju pytanie, mianowicie moja budka nie jest wyposażona w pojemnik na wodę czystą więc za każdym razem muszę wystawiać pojemnik na zewnątrz i podpinać pompkę. myślałem nad montażem pojemnika w środku na stałe i nawet znalazłem na niego miejsce ale zastanawiam się jak rozwiązać wlew wody (skorzystam tu z poprzednich wypowiedzi) jak podłączyć pojemnik do wlewu,czy pojemnik gotowy czy przerabiać i dopasowywać kanister na wodę, czy robić jakiś przelew i odpowietrzenie wody gdybym wlał za dużo i jak spuszczać wodę z pojemnika. myślałem o tum by był zamontowany na stałe. jeśli macie podobne rozwiązanie podeślijcie fotki może kruki opis.

mam na myśli taki pojemnik.

post-106372-imported-6412b3de-621a-455d-8e05-33bce555f461_thumb.jpg

dzięki panowie, :czerwona: tematy które mi podaliście wydają się być wyczerpujące,

pozdrawiam i do zobaczenia.

Witam.Jak radzicie sobie z myciem zbiornika na wodę, zamontowanego na stałe z wlewem?.Czy demontujecie go celem umycia w środku? :czerwona:

mam jeszcze jedno do was pytanie,

co faktycznie robicie z brudną wodą, czy jeśli używam środków bio degradalnych czy mogę się jej pozbyć bezpośrednio, wraz ze zwiększaniem pojemników na wodę wzrasta też pojemnik na wodę brudną. oczywiście pytam i opieram się na waszym doświadczeniu bo ja jeszcze nie korzystałem z kempingów i nie do końca jestem zorientowany jak to się odbywa technicznie.