Skocz do zawartości

Wymiana zaworów spustowych od instalacji wodnej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Przyszedł czas na wyczyszczenie instalacji wodnej w mojej nowej, ale starej przyczepie i przy okazji sprawdzenie szczelności przy przelaniu sporej ilości wody.

No i niestety koło bojlera kolorowo nie jest.
Jeden korek cieknie. Cieknie bo oring na nim jest luźny i nie przylega idealnie - korek do wymiany.
Za to specyficzny zawór (ten miedziany zupełnie po prawej stronie z wajchą) cieknie, ale wyciek jest od dołu przyczepy - pewnie cały jest do wymiany.
Czerwony wąż wychodzący po prawej z Trumy także musiałem mocniej przykręcić bo kapało. Jak to nie pomoże pewnie wymiana lub jakieś uszczelnienie.
Dodatkowo na łączeniu rur odpływowych (kolanka) pod przyczepą drobne wycieki. Pociełko bo zatkałem odpływ aby woda ze śreodkiem do czyszczenia podziałała także na rury. Poobserwuje przy normalnym użytkowaniu, ale pewnie dodam tam butylu albo po prostu taśma uszczelniająca.

Wróćmy jednak do zaworów.
Muszę kupić korek i jeden cały zawór z korkiem.
Iść w te z wajchą czy te plastikowe?
Czy są rożne rodzaje? Czy to uniwersalny rozmiar?
Rozumiem, że po wyjęciu całego zaworu warto uszczelnić otwór w podłodze Sikaflex/butylem?

Dzięki za porady, a może i konkretne linki co warto kupić, na co zmienić.

20240310_190221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te z wajchą lepsze (metalowe). Ale te zwykłe taż się sprawdzają. Kto co lubi. Ja mam zwykłe. Myślę, że na mrozie mogą być słabe. Ale wtedy też Truma nie wytrzyma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bercik77 napisał(a):

Te z wajchą lepsze (metalowe). Ale te zwykłe taż się sprawdzają. Kto co lubi. Ja mam zwykłe. Myślę, że na mrozie mogą być słabe. Ale wtedy też Truma nie wytrzyma. 

właśnie widzisz - ten metalowy lepszy a tutaj padł, na szczęście nie puszcza wody do przyczepy, ale pod ;)
Cenowo 3 razy droższe.

Rozumiem, że czegoś takiego może szukać?
https://allegro.pl/oferta/zawor-spustowy-pojedynczy-haba-do-tt2-14578463316?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_vehicle-parts_moto-acc_pla_pmax&ev_campaign_id=20976694995&gad_source=1&gclid=CjwKCAiA0bWvBhBjEiwAtEsoW_T1pP3rrCMSL1w55nDAGyarjYGvs_uuJlgrGUU95XeFB_UWca83VhoCEtMQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.