Skocz do zawartości

Lampa podsufitowa wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś wymieniał może ostatnio lampę podsufitowa na jakąś fajną ledową i poleci jakiś konkretny model?

Mam starsza konstrukcje al'a żyrandol. Może jakiś plafon? 

Dzięki za pomysły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pytaniu brakuje informacji o tym czy to lampa na 12V czy 230V. W starszych przyczepach często oświetlenie było na 230V. Ja w swojej po przerobieniu instalacji zamontowałem Plafon Haba Cirro na 12V z wymiennymi żarówkami G4.

IMG_6749.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja (dawno) w moich przyczepach przerabiałem lampy 230 na 12 (zostawiajac klosze) wstawiając ledy 12V i odpowiednio doprowadzając zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Cichos napisał(a):

W pytaniu brakuje informacji o tym czy to lampa na 12V czy 230V. W starszych przyczepach często oświetlenie było na 230V. Ja w swojej po przerobieniu instalacji zamontowałem Plafon Haba Cirro na 12V z wymiennymi żarówkami G4.

 

przepraszam, fakt, ta akurat lampa działa na 230V, kiedy przyczepa jest pod 12V - nie działa.
Rozumiem, że taka 12V nie ma prawa działać jak Twoja z linku?

Edytowane przez Ciapek99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ta lampa była na 230V. Zdemontowałem starą lampę. Znalazłem źródło zasilania tej lampy i wpiąłem ja w obwód 12V przy okazji zamieniłem ją na ten plafon z postu wyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ciapek99 napisał(a):

przepraszam, fakt, ta akurat lampa działa na 230V, kiedy przyczepa jest pod 12V - nie działa.
Rozumiem, że taka 12V nie ma prawa działać jak Twoja z linku?

Raz zadziała :lol:

22 minuty temu, Ciapek99 napisał(a):

Ok, ale generalnie jak nie zależy mi na tym aby ona była na 230V to po prostu szukać obojętnie jakiej na 230V i podpinać? :)

Skoro Ci nie zależy aby była na 230V to po co chcesz montować lampę na 230V? :hmm:

Skoro chcesz jej używać na dziko, to nie masz wyjścia, musisz zmienić na 12V.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):

Raz zadziała :lol:

Skoro Ci nie zależy aby była na 230V to po co chcesz montować lampę na 230V? :hmm:

Skoro chcesz jej używać na dziko, to nie masz wyjścia, musisz zmienić na 12V.

oczywiście miałem na myśli  że nie zależy mi na 12V. Mój błąd. Dzięki za czujność.

Edytowane przez Ciapek99 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Ciapek99 napisał(a):

oczywiście miałem na myśli  że nie zależy mi na 12V. Mój błąd. Dzięki za czujność.

W takim wypadku możesz zamontować obojętnie jaką na 230V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale IMO nie ma sensu montować lampy na 230V kiedy zależy nam na używaniu jej na dziko. Jak już zmieniać to zmienić przy okazji na 12V, bo to pewnie żadna trudność, a same korzyści

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, jacek00 napisał(a):

Jak już zmieniać to zmienić przy okazji na 12V, bo to pewnie żadna trudność, a same korzyści

Co do korzyści to się zgadzam, ale z tą żadną trudnością to już tak różnie - też się przymierzałem nad stołem w "podkówce" do zmiany lampy na 12 V, ale stwierdziłem, że za dużo będzie roboty ze zmianą zasilania - bo do starej lampy nad stołem dochodzi przecież zasilanie 230 V - a jako, że w sypialni dodawałem także nowe oświetlenie na 12 V - i ciągnąłem nowy przewód od rozdzielni dookoła całej przyczepki - to po jego "drodze" - szeregowo - zrobiłem w narożnikach w części wypoczynkowej dwa proste, małe  kinkiety na 12 V - w ten sposób mam tam zdublowane oświetlenie na każdą okazję zasilania. 

Pzdr

Wł.

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.