Skocz do zawartości

Garda, Wenecja i coś jeszcze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacząłem pisać w innymm temacie, ale w związku, że będę miał pewnie trochę więcej pytań to założyłem nowy wątek dotyczący planów na tegoroczny wyjazd.

Jak zwykle jest dużo niepewności i wątpliwości więc nie chciałbym zapeszać, ale planować trzeba... Więc plan jest taki:

Wyjazd w pierwszy weekend wakacji, żeby uniknąć tłoku i rezerwacji miejsc. 

Trasa przez Szczecin, Berlin, a dalej na południe przez Austrię rozłożona na trzy dni. Dodatkowo jeden dzień przerwy na kempingu w okolicy Insbruka. 

Nastepnie około tygodnia pobytu nad alpejską częścią Gardy, okolice Malcesine - Navene. 

Potem przejazd w Okolice Wenecji, ale planuję jakiś mniejszy kamping od strony lądu, żeby nie wbijać się w molochy na lagunie. Zresztą planuję dwa dni na zwiedzanie Wenecji, więc nie będzie czasu na baseny i inne atrakcje.

Następnie, żeby było ciekawiej powrót inną drogą, przez Austrię i Węgry, żeby zahaczyć na chwilę jakieś baseny, np. Papa. 

Wtedy już prosto do domu przez Czechy i Słowację, lub nawet przez Czechosłowację ?.

Tak więc proszę o komentarze i wytykanie wad takiego planu.

Dodam, że będzie to lekkie wyzwanie dla mnie, bo będzie to pierwszy zagraniczny wyjazd, a po za tym holownik ma grubo ponad 20 lat a przyczepa już prawie 30 ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 minut temu, Piotrekm13 napisał(a):

Potem przejazd w Okolice Wenecji, ale planuję jakiś mniejszy kamping od strony lądu, żeby nie wbijać się w molochy na lagunie. Zresztą planuję dwa dni na zwiedzanie Wenecji, więc nie będzie czasu na baseny i inne atrakcje.

Rozważyłbym jednak jakiś mniejszy kemping w okolicy portu Punta Sabbioni. Do zwiedzania Wenecji świetny pkt. startowy. Kupujesz 24h lub 48h bilet na tramwaje wodne i pływasz do woli po Wenecji i okolicznych wyspach. Może niezbyt tanio ale na pewno wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Rozważyłbym jednak jakiś mniejszy kemping w okolicy portu Punta Sabbioni. Do zwiedzania Wenecji świetny pkt. startowy. Kupujesz 24h lub 48h bilet na tramwaje wodne i pływasz do woli po Wenecji i okolicznych wyspach. Może niezbyt tanio ale na pewno wygodnie.

Rozważam to jako opcję jak od strony lądu mie znajdę wolnego kempingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Trasa przez Szczecin, Berlin, a dalej na południe przez Austrię rozłożona na trzy dni. Dodatkowo jeden dzień przerwy na kempingu w okolicy Insbruka.

A rozważałeś w dwa dni dojechać do Legolandu, tam przerwa dzień lub dwa i w jeden dzień nad Gardę? No chyba, że to nie Wasz klimat lub w Insbruck'u macie coś zaplanowane.

1 godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

holownik ma grubo ponad 20 lat a przyczepa już prawie 30 ?

Przyczepa to ma mieć sprawne hamulce i po temacie. Samochód to chyba najbardziej dostanie w d... na przełęczy Brenner, gdzie kilka kilometrów jedziesz pod górkę. Według mnie da radę, ale wysiłek jest ;) Tiry tam lecą z 40-60 km/h i teraz podobno nie można tam wyprzedzać z przyczepą, więc tym bardziej na "spokojnie" wjedziesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bercik77 napisał(a):

Rozważyłbym jednak jakiś mniejszy kemping w okolicy portu Punta Sabbioni. Do zwiedzania Wenecji świetny pkt. startowy. Kupujesz 24h lub 48h bilet na tramwaje wodne i pływasz do woli po Wenecji i okolicznych wyspach. Może niezbyt tanio ale na pewno wygodnie.

My razem z @jacek00 byliśmy na dalszy kempingu Tourist Village Europe i też podjeżdżaliśmy do Punta Sabbioni Ferry. Można znaleźć bliższy kemping ale jak dla mnie na Wenecję nie przeznaczyłbym więcej niż jednego dnia ;) Z Tourist Village Europe fajna traska rowerowa do ładnego miasteczka Grado, które chyba bardziej mi się podobało od Wenecji ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku staliśmy na camping venezia village. Camping jest niezły, ma basen, obok jest przystanek z autobusami do miasta. Na kempingu można kupić bilety na autobusy i dojazd trwa niecałe 10 minut. 

Od tego roku Venezia wprowadza jakieś nowe opłaty za wejście/wjazd do miasta ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lbuster napisał(a):

A rozważałeś w dwa dni dojechać do Legolandu, tam przerwa dzień lub dwa i w jeden dzień nad Gardę? No chyba, że to nie Wasz klimat lub w Insbruck'u macie coś zaplanowane.

Raczej planuję coś bez zwiedzania na odpoczynek w trasie, więc mam upatrzony mały kemping w Alpach, co by posiedzieć obok przyczepy i pogadać się w górę. ?

55 minut temu, lbuster napisał(a):

Przyczepa to ma mieć sprawne hamulce i po temacie. Samochód to chyba najbardziej dostanie w d... na przełęczy Brenner, gdzie kilka kilometrów jedziesz pod górkę. Według mnie da radę, ale wysiłek jest ;) Tiry tam lecą z 40-60 km/h i teraz podobno nie można tam wyprzedzać z przyczepą, więc tym bardziej na "spokojnie" wjedziesz ;) 

Na razie holownik dostał cztery nowe opony i rozrząd. Jeszcze parę rzeczy jest do zrobienia. W przyczepie na wiosnę planuję zajrzeć do hamulców i łożysk, ale na razie leżę po operacji kolana. 

38 minut temu, lbuster napisał(a):

ale jak dla mnie na Wenecję nie przeznaczyłbym więcej niż jednego dnia ;)

Zobaczymy, zawsze można drugi dzień się powłóczyć po okolicy. 

20 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

W zeszłym roku staliśmy na camping venezia village. Camping jest niezły, ma basen, obok jest przystanek z autobusami do miasta. Na kempingu można kupić bilety na autobusy i dojazd trwa niecałe 10 minut. 

Ten kamping jest właśnie u mnie na pierwszy wybór, ale zobaczymy. W okolicy jest też drugi podobny, a jak nie to można jechać na lagunę.

A kiedy byłeś? Jak obłożenie? Rezerwacja była wymagana?

 

20 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

 

Od tego roku Venezia wprowadza jakieś nowe opłaty za wejście/wjazd do miasta ?

 

Wiem, czytałem?

Edytowane przez Piotrekm13 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Piotrekm13 napisał(a):

Wyjazd w pierwszy weekend wakacji, żeby uniknąć tłoku i rezerwacji miejsc. 

Potem przejazd w Okolice Wenecji, ale planuję jakiś mniejszy kamping od strony lądu, żeby nie wbijać się w molochy na lagunie. Zresztą planuję dwa dni na zwiedzanie Wenecji, więc nie będzie czasu na baseny i inne atrakcje.

Przełom czerwca/lipca to jeszcze "przedsezon" w okolicach Wenecji, jest tam bardzo dużo kempingów, na luzie znajdziecie coś bez rezerwacji. My robilismy rezerwację tylko jak wakacje wypadały nam w pierwszej połowie sierpnia, w końcówce czerwca nigdy.

Za to większy problem w tym terminie mielismy (o dziwo) na południu Niemiec, tuż przy granicy z Austrią. W zeszłym roku odbiliśmy się przynajmniej od 10 kempingów z powodu braku miejsc. Finalnie idało się złapać jeden na 2 dni i potem kolejny na 3 dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotrekm13 napisał(a):

A kiedy byłeś? Jak obłożenie? Rezerwacja była wymagana?

w sierpniu, w samym szczycie ;)
nic nie rezerwowaliśmy. Tam jest duża rotacja, Każdy przyjeżdża zwiedzić wenecję, na noc czy dwie i ucieka dalej. Rano więc dużo aut wyjeżdża, po południu przyjeżdża. jak zajedziesz w okolicach 12:00 to na 99% miejsce dostaniesz. Im bliżej wieczoru tym większa szansa, że miejsc nie będzie
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Nastepnie około tygodnia pobytu nad alpejską częścią Gardy, okolice Malcesine - Navene.

Nie wiem czy Ci to pasuje, ale jak robilem objazdowke tych okolic to kempingi w okolicy Malcesine,  sa tylko po prawej stronie od drogi, wiec ewentualne odwiedziny Gardy beda wymagaly przebicia sie przez droge. Jak chcesz kemping polozony bezposrednio nad brzegiem jeziora to trzeba troche na poludnie zjechac. Chociaz moze cos przeoczylem...

5 godzin temu, Piotrekm13 napisał(a):

Potem przejazd w Okolice Wenecji, ale planuję jakiś mniejszy kamping od strony lądu, żeby nie wbijać się w molochy na lagunie. Zresztą planuję dwa dni na zwiedzanie Wenecji, więc nie będzie czasu na baseny i inne atrakcje.

Z mojej strony moge polecic kemping Fusina (https://www.campingfusina.com/en/) , ktory polecil mi @Wilk530, z widokiem na Wenecje, do Wenecji masz bezposrednie polaczenie tramwajem wodnym (25 min), calkiem sensowny basen (trzeba kupic czepki, albo miec swoje). Jesli chodzi o kemping to ceny ok, ale warto miec swoje zaopatrzenie , bo sklepiki mocno przycinaja ( to samo piwo w Lidlu 0,89eur a na polce w sklepiku 4eur )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

w sierpniu, w samym szczycie ;)
nic nie rezerwowaliśmy. Tam jest duża rotacja, Każdy przyjeżdża zwiedzić wenecję, na noc czy dwie i ucieka dalej. Rano więc dużo aut wyjeżdża, po południu przyjeżdża. jak zajedziesz w okolicach 12:00 to na 99% miejsce dostaniesz. Im bliżej wieczoru tym większa szansa, że miejsc nie będzie
 

 

Dzięki.

A co do relacji to ją śledzę i nawet wczoraj pokazywałem żonie twoje zdjęcia z Pizy, tylko wyleciało mi z głowy, że tam Wenecja była na początku. ?

11 minut temu, Analog82 napisał(a):

Nie wiem czy Ci to pasuje, ale jak robilem objazdowke tych okolic to kempingi w okolicy Malcesine,  sa tylko po prawej stronie od drogi, wiec ewentualne odwiedziny Gardy beda wymagaly przebicia sie przez droge. Jak chcesz kemping polozony bezposrednio nad brzegiem jeziora to trzeba troche na poludnie zjechac. Chociaz moze cos przeoczylem...

Sporadycznie, ale zdążają się też od strony jeziora (przynajmniej jeden ?). Niektóre też mają przejścia podziemne. Tutaj już mam kilka upatrzonych. 

13 minut temu, Analog82 napisał(a):

Z mojej strony moge polecic kemping Fusina (https://www.campingfusina.com/en/) , ktory polecil mi @Wilk530, z widokiem na Wenecje, do Wenecji masz bezposrednie polaczenie tramwajem wodnym (25 min), calkiem sensowny basen (trzeba kupic czepki, albo miec swoje). Jesli chodzi o kemping to ceny ok, ale warto miec swoje zaopatrzenie , bo sklepiki mocno przycinaja ( to samo piwo w Lidlu 0,89eur a na polce w sklepiku 4eur )

Dzięki, dopiszę do listy. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2021 o 09:55, lbuster napisał(a):

 

W dniu 15.02.2024 o 16:35, lbuster napisał(a):

A rozważałeś w dwa dni dojechać do Legolandu, tam przerwa dzień lub dwa i w jeden dzień nad Gardę? No chyba, że to nie Wasz klimat lub w Insbruck'u macie coś zaplanowane.

Przyczepa to ma mieć sprawne hamulce i po temacie. Samochód to chyba najbardziej dostanie w d... na przełęczy Brenner, gdzie kilka kilometrów jedziesz pod górkę. Według mnie da radę, ale wysiłek jest ;) Tiry tam lecą z 40-60 km/h i teraz podobno nie można tam wyprzedzać z przyczepą, więc tym bardziej na "spokojnie" wjedziesz ;) 

Gdzie jest przełącz Brenner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te remonty to nawet na Street View na Google Map są. A tak po za tym to na street view nie widać aż takiego nachylenia strasznego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.