Skocz do zawartości

Ogrzewanie podłogowe LMC


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowne grono, nabyłem ostatnio LMC Musterland 500 z 2010 roku.

Mam pytanie czy ktoś wie jak obsługiwać to ogrzewanie podłogowe na glikol(tzn wg instrukcji 2 przełączniki w sterowniu na on i wybrać moc grzania) z tym że rury (te gumowe czarne) robią się ledwo wyczuwalnie ciepłe, sam zbiornik z glikolem nie zmienia temperatury.

To ogrzewanie podłogowe jest w stanie zapewnić temperaturę komfortową w przyczepie czy jedynie sprawi że podłoga nie będzie lodowata a żeby ogrzać przyczepę trzeba i tak odpalać gazowe?

Pozdrawiam serdecznie!

20231227_145153.jpg

20231227_145217.jpg

20231227_145209.jpg

20231227_152134.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co kojarzę, to prawy pstryczek ze znaczkiem wtyczki Ci nic nie daje. Masz glikol i działa tylko pierwsze.

Nie ogrzeje Ci przyczepy, natomiast będzie ciepła podłoga.

Włączasz gazowe i podłogówkę i jest super.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marychaweekend marychaweekend napisał(a):

z tego co kojarzę, to prawy pstryczek ze znaczkiem wtyczki Ci nic nie daje. Masz glikol i działa tylko pierwsze.

Nie ogrzeje Ci przyczepy, natomiast będzie ciepła podłoga.

Włączasz gazowe i podłogówkę i jest super.

 

Z tym że to chyba nie jest Aldo a pstryczk z wtyczką tylko w przypadku aldo ma nie mieć zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marychaweekend marychaweekend napisał(a):

To jest alde
Zobacz pod lewą częścią podkowy stojąc przodem do kierunku jazdy
Tam powinieneś mieć piec

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Ani w podkowie, ani w szafce obok ani pod lodówką nie ma nic... coś "burczy" przy zbiorniku z glikolem ale nie mogę znaleźć co... nie wiem może coś jest zapowietrzone czy inny grom ze zbiornika wychodzą 2 rurki przezroczyste, jedna krótka a druga idzie razem z czarnymi w podłogę.

20231227_162831.jpg

20231227_162852.jpg

20231227_162909.jpg

Screenshot_20231226_180311_Google.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marychaweekend marychaweekend napisał(a):

A jakie masz sterowanie od ogrzewania?
To co buczy tto pompka od obiegu glikolu w układzie.
Jak się zagrzeje glikol, to ucichnie

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

Takie + na piecu 

8c49f18d-9a70-4821-accd-221d561f8660.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy te rurki powinny być puste? Tzn jedna na pewno ta prawa bo jest krótka i nie ms żadnego zakończenia, druga idzie w podłogę20231227_152447.thumb.jpg.0d982e0a6bbe30b0f8d92e128cf6fb90.jpg

1 minutę temu, marychaweekend marychaweekend napisał(a):

Masz Trume
Widzę, że pokrętło od podłogówki masz na 0
Niestety z takim układem nie pomogę, nie chce źle powiedzieć, aby nic się nie zepsulo

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
 

To nie jest zdjęcie aktualnego stanu teraz pokrętło od podłogówki mam na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest ,,wykastrowane,, alde, bez grzejników- sama podłoga (dodatkowe, równolegle przy powietrznej trumie. Przy pełnym alde nie ma pieca powietrznego). Pokrętłem ustawiasz moc, ja mam zawsze na max. Jeden pstryczek włącza grzałkę glikolu, drugi uruchamia pompkę obiegową. Zawsze włączone oba. 
 

nie nagrzeje budy, jedynie podłoga jest przyjemnie ciepła. Fajny bajer w zimie. Potrzebuje czasu, żeby się nagrzać. Dodatkowo jak rozbierzesz ,,podłogę,, pod zbiorniczkiem na glikol to zobaczysz, że za piecem jest truma tt2 (takie samo jak bojler do ciepłej wody) przez środek przechodzi rura z ciepłym powietrzem z trumy i to dodatkowo nagrzewa glikol.
 

Jakbyś coś jeszcze potrzebował to pytaj 

Edytka: to jest podłogówka 

IMG_5858.thumb.jpeg.069397180c32217f36d228d6920d05f4.jpeg

 

pokrętło daj max w prawo. Klawisze oba w dół żeby zalączyć- buda musi być podpięta pod 230

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, jacekzoo napisał(a):

Nie, chodziło mi że urządzenie takie samo. Ciepła woda jest niezależna od podłogówki

Kurcze, bo odpaliłem pod 230 ogrzewanie podlogowe na godzinę oba przełączniki odpalone + pokrętło na 5 i te czarne rury co idą w podłogę może minimalnie zmieniły temperatury. Glikol zalany i nie wiem co jest nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.