Skocz do zawartości

opata podatku PCC od zakupu przyczepy kempingowej przez osobę niepełnosprawna


Stanisław Stolarczyk

Rekomendowane odpowiedzi

jestem osobą niepełnosprawną orzeczenie ZUS  niezdolny do szamodzielnej  egzystencji  na stałe , kupiłem przyczepę kemingową celem  wyjazdów na odpoczynek , bo wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne są bardzo drogie a z opiekunem i z dofinasowaniem z PEFR0-u  przysługuje mi co dwa lata . mam pytanie czy musze płacić podatek za kupno przyczepy kempingowej tj. PCC 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do izby skarbowej a do swojego US - niestety nie ma odgórnej interpretacji przepisów, i w jednym urzędzie zapłacisz a w drugim już, np. nie. 

Przećwiczone kilkukrotnie przy identycznej działalności gospodarczej, ja w Otwocku, a ojciec w Wołominie. Ja podatku od środków transportu nie płaciłem, ojciec już tak i to żeby było ciekawiej za identyczne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do izby skarbowej a do swojego US - niestety nie ma odgórnej interpretacji przepisów, i w jednym urzędzie zapłacisz a w drugim już, np. nie. 

Przećwiczone kilkukrotnie przy identycznej działalności gospodarczej, ja w Otwocku, a ojciec w Wołominie. Ja podatku od środków transportu nie płaciłem, ojciec już tak i to żeby było ciekawiej za identyczne auto.
Ale przyczepa nie jest środkiem transportu jak samochód czy motocykl. I to jest problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje odnośnie podatku od środka transportu to był przykład dwóch różnych US i ich interpretacji jednakowych przepisów podatkowych dla identycznych pojazdów przy identycznej działalności gospodarczej (transport drogowy towarów), dlatego radzę żeby spytać we właściwym US i nigdzie indziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sęk, że ja nigdzie, bo tu gdzie ja prowadziłem działalność przy tym konkretnym aucie i jego dmc podatek nie był naliczany (tak zinterpretowali przepisy). Ojciec 30km dalej już płacił - hmmm, nie zapytam, bo jest dosłownie "w proszku", ale chyba do gminy.

Ale mimo wszystko j.w. to tylko przykład, że przepisy są jedne, a interpretacji ile urzędników.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, MaciekR4 napisał(a):

W tym sęk, że ja nigdzie, bo tu gdzie ja prowadziłem działalność przy tym konkretnym aucie i jego dmc podatek nie był naliczany (tak zinterpretowali przepisy). Ojciec 30km dalej już płacił - hmmm, nie zapytam, bo jest dosłownie "w proszku", ale chyba do gminy.

Ale mimo wszystko j.w. to tylko przykład, że przepisy są jedne, a interpretacji ile urzędników.
 

To gminy ustalają ten podatek a nie US. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przepis jest jednakowy dla całego kraju, na podstawie którego ten podatek jest ustalany, ale jak w podanym przypadku - jeden ogólnokrajowy przepis, a różne interpretacje przez urzędników stąd moja rada o dopytanie w swoim US.

Kończmy ten off zanim posypią się :czerwona:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.