Skocz do zawartości

kamper ilosc osób


wojtek-rybnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zapytać ?

Jeżeli fabryczny kamper (fiat ducato hymer 2010r) ma 6 pasów bezpieczęstwa ( kierowca ,pasażer i 4 miejsca w przestrzenie mieszkalnej,a w dowodzie ma wbite  3 osoby czy mozna to w jakiś  sposób to zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojtek-rybnik napisał(a):

Witam

Chciałem zapytać ?

Jeżeli fabryczny kamper (fiat ducato hymer 2010r) ma 6 pasów bezpieczęstwa ( kierowca ,pasażer i 4 miejsca w przestrzenie mieszkalnej,a w dowodzie ma wbite  3 osoby czy mozna to w jakiś  sposób to zmienić ?

Podstawowe pytanie to ile waży ten kamper na pusto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, wojtek-rybnik napisał(a):

Dopuszczalna masa całkowita

3 500 kg

jak widziałem montaż pasów jest taki sam jak w moim  (starszym) kamperze bo też mam ducato hymera 6 os tylko rok 2004

 

Nie pytałem o DMC a o masę na pusto ? Bo może się okazać, że te 6 os. to jakieś chuderlaki po 40 kg muszą być ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wojtek-rybnik napisał(a):

mozna to w jakiś  sposób to zmienić ?

To kosztowne, ale możliwe, są firmy które się tym zajmują. Przeważnie są to firmy które się zajmują przebudowa dostawczaków na campervany oraz zajmujące się przebudowa pojazdów specjalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może udało by się dokopać do jakiejś homologacji i spróbować pójść drogą, że ktoś coś źle kiedyś "zarejestrował"/źle wpisał w dokumenty...

11 godzin temu, macieku napisał(a):

(podobnie jak jacht)

Moim zdaniem jednak na jachtach jest więcej miejsca i nawet wygodniej jest pływać/obsługiwać jacht w 3, 4 osoby (a "wesołe miasteczko" mniej przeszkadza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Misio napisał(a):

Moim zdaniem jednak na jachtach jest więcej miejsca i nawet wygodniej jest pływać/obsługiwać jacht w 3, 4 osoby (a "wesołe miasteczko" mniej przeszkadza)

Jak prowadzisz łódkę  to i tak nie pobalujesz więc trzeba cieszyć się żeglowaniem a w tym ostatnim większą załoga przeszkadza .... bo się plącze pod nogami. Ale dużo zależy od akwenu bo np. na mazurach to nie żeglowanie tylko manewrówka.

Pytanie pierwotne było o kampera i papiery. Zmieniałem dane s dowodzie przyczepy zgodnie z procedurą pomyłki oczywistej diagnosty robiącego pierwszy przegląd. Jak koniecznie ma być te 6 osób to sprawdź na początek co wynika z numeru VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2023 o 21:21, macieku napisał(a):

poza tym każdy kamper (podobnie jak jacht) jest dwu osobow

jeżeli chodzi o jacht to potwierdzam ...

Kokpit ma dwie strony i dwa siedzenia ...

pzdr

Włodek

ps mam Bavarię 40 Cruiser - trzy kabiny dwuosobowe, ale najlepiej pływa się w dwie osoby - skąd producentowi przyszło do głowy wcisnąć tam 6 osób to nie wiem... 

pzdr

Włodek

Edytowane przez BuryKocur (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, macieku napisał(a):

ale trzeba mieć czas żeby pływać (no i budżet ... )

To tak jak w życiu ze wszystkim - z karawaningiem podobnie ...

Pzdr

Włodek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 7.11.2023 o 20:13, Hultaj i Szelma napisał(a):

Do knajpy pójść... to też trzeba mieć czas, no i budżet... ( na jednego malucha przeca nie ma sensu wychodzić )... : ) 

No kto jak kto .......... ale Pan jesteś ekspertem od tych spraw :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.