Skocz do zawartości

Hobby 2009 rok Dach


Harpii

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy w tych rocznikach przyczepek z tymi narożnikami plastikowymi są jakieś typowe bolączki…. z wyjątkiem przedniej ściany i bakisty.

 

Czy normalne są te delikatne szpary między nakładka plastikowa a płaszczyzną dachu ?

 

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230812/d95de93888d1f08d8c59ff1f58b78ad5.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą TapatalkIMG_1611.jpgIMG_1610.jpgIMG_1612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 400sf  z 2009 i miała tak samo,to jest tylko maskownica.

One tak mają.Zwrócić uwagę czy nie ma nawet minimalnego pęknięcia na przednich narożnikach na wysokości zawiasa bakisty. Minimalne pęknięcie ,nawet ok.0,5 cm.może powodować gicie parapetu.Pęknięcie nawiercić na końcu małym wiertełkiem i zakleić masą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kriss44.

Narożniki tak wyglądają, nic tam nie widzę. A masę uszczelniająca pod zawiasem bakisty wymieniałem .https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230813/7bbd0284a1d23e0bc2d2d5f75d4a4aeb.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230813/c8e1982c40b680a67726dff461295fc0.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230813/777093bee6286cb91ebee43a639c7c08.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20230813/487b141ff83f7245977a06f4e83a360d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy delux z 2011 roku i też tak jest na dachu. To są tylko ozdobne plastiki. Tak samo na tylnej ścianie woda w czasie deszczu wlatuje za zderzak i na dół.

 

Lepiej zajrzyj czy nie masz czarnego nalotu na rogach parapetu wewnątrz albo ponaciskaj palcem. U nas nie ma nalotu ale parapet po kolejnym roku ugina się pod paluchem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wymieniłeś uszczelnienie pod listwą zawiasową bakisty to powinno być Ok. Ostatnio remontowałem parapet i serwis potwierdził ze oryginalnie jest go tam jak na lekarstwo, a w dodatku to jakiś inny specyfik niż klasyczny uszczelniacz butylowy. 
Co do narożników to są one tylko dla ozdoby. Pod spodem buda jest normalnie uszczelniona. Patent moim zdaniem mocno średni po zbiera się pod nimi sporo brudu i resztek liści która tam sobie gniją i potem przy myciu ile byś wody nie lał, zawsze to wypłuczesz i czarna woda leci robiąc zacieki. To samo deszcz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Marcin_G napisał(a):

Jeśli wymieniłeś uszczelnienie pod listwą zawiasową bakisty to powinno być Ok. Ostatnio remontowałem parapet i serwis potwierdził ze oryginalnie jest go tam jak na lekarstwo, a w dodatku to jakiś inny specyfik niż klasyczny uszczelniacz butylowy. 
Co do narożników to są one tylko dla ozdoby. Pod spodem buda jest normalnie uszczelniona. Patent moim zdaniem mocno średni po zbiera się pod nimi sporo brudu i resztek liści która tam sobie gniją i potem przy myciu ile byś wody nie lał, zawsze to wypłuczesz i czarna woda leci robiąc zacieki. To samo deszcz. 

Jak masz jakieś fotki z prac wrzuć na forum. Wiem że już były takie tematy i fotki ale takich nigdy nie za mało 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam bo nie robiłem remontu sam tylko zawiozłem serwisu. Ale jest na YT filmik z podobnego remontu, który dość fajnie pokazuje całą operację. Wstępnie planowałem to zrobić samemu właśnie w ten sposób, ale pojawiły się schody w postaci ingerencji poprzedniego właściciela i zrobiła się większa rzeźba. Facet zamiast poskręcać elementy drewniane to je posklejał… trudno było z dostępem, a ja nie miałem dachu nad głową więc zawiozłem do serwisu.

Link do filmu: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcin_G napisał(a):

Niestety nie mam bo nie robiłem remontu sam tylko zawiozłem serwisu. Ale jest na YT filmik z podobnego remontu, który dość fajnie pokazuje całą operację. Wstępnie planowałem to zrobić samemu właśnie w ten sposób, ale pojawiły się schody w postaci ingerencji poprzedniego właściciela i zrobiła się większa rzeźba. Facet zamiast poskręcać elementy drewniane to je posklejał… trudno było z dostępem, a ja nie miałem dachu nad głową więc zawiozłem do serwisu.

Link do filmu: 

 

Ten widziałem :)

 

Tylko co ciekawe na pierwszy rzut oka moja Hobby niema tego kawałeczka deski co na lewo idzie :)

Edytowane przez Ventyl (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja też nie ma. Najtrudniejsze jest odkręcenie tych trójkątnych boków bo są mocowane na trzech wkrętach do przedniej ściany. Nie wiem jak sobie z tym serwis poradził ale ja musiałbym mieć kręgosłup jak anakonda żeby się tam dostać i wkrętak kątowy bo każdy jaki mam był za długi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.