Skocz do zawartości

Jak działa pompka wody?


Juhas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, temat mocno powiązany z tym: 

Postanowiłem założyć nowy, bo już wiem dużo więcej niż wtedy, jestem w stanie zadać chyba bardziej konkretne pytania, ale nadal nie wiem jak działa pompka i jak ją podłączyć.

Dowiedziałem się z poprzedniego postu, że mam "wykastrowaną" przyczepę. Ale proszę o info czego nie ma, bo nie wiem. I chciałbym to zamontować :) Chcę uzyskać efekt, w którym mam wodę w przyczepie :)

W każdym razie pytanie jest już mocno ukierunkowane.

Po pierwsze - czy "energoblok" działa poprawnie? Skoro na wyjściu daje 17V z hakiem prądu zmiennego (a wydaje mi się, że powinien dawać 12V).

No i po drugie - jak podłączyć pompkę wody? Bo do tej pory wyobrażałem to sobie prosto. Jest kran, który jest włącznikiem, za nim jest pompka i w momencie uruchomienia kranu, załącza się pompka, która pompuje wodę, która z kolei cieknie tam, gdzie kran jest otwarty.

Ale to, co udało mi się pomierzyć i wywnioskować, trochę mi ten prosty obraz burzy.

Tam jest jakiś przekaźnik, który się załącza (chce załączyć), gdy odkręcam kranik. Napięcie w kablu, który jest odpowiedzialny za pompkę wody spada z maksymalnego do 0V (albo do 3 - już nie pamiętam teraz). 

Więc pytania:

1. Czy czegoś mi tutaj jeszcze brakuje poza pompką wody?
2. Gdzie podłączyć powinienem stycznik z kranu w łazience?
3. Jak powinienem podłączyć pompkę wody?
4. Czy "energoblok" jest uszkodzony?

Jest szansa, że za kilka dni dostanę schemat od producenta, ale liczę też na Waszą pomoc. 
Załączam filmy poglądowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Juhas napisał(a):

Po pierwsze - czy "energoblok" działa poprawnie? Skoro na wyjściu daje 17V z hakiem prądu zmiennego (a wydaje mi się, że powinien dawać 12V).

Raczej nie jest to poprawna sytuacja. 

Niektóre energobloki mają funkcję ładowania akumulatora pokładowego, ale 17V to raczej jest za dużo. IMO.

16 godzin temu, Juhas napisał(a):

No i po drugie - jak podłączyć pompkę wody? Bo do tej pory wyobrażałem to sobie prosto. Jest kran, który jest włącznikiem, za nim jest pompka i w momencie uruchomienia kranu, załącza się pompka, która pompuje wodę, która z kolei cieknie tam, gdzie kran jest otwarty.

Nie.

Przy kranach masz mokrostyczniki, które po otwarciu kranu zwierają obwód (dwa cienkie przewody, prawdopodobnie obwód masowy). Ten obwód załącza przekaźnik, który daje 12V na pompkę. Tutaj do pompki już idą grubsze przewody. 

Nie wiem, gdzie jest przekaźnik (może w energobloku) nigdy się temu nie przyglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przekaźnik jest w bloku. Czyli co. Do wymiany moduł prostownika. I teraz rozumiem, że pompkę podłączam pod ten gruby przewód. I równolegle ma być podłączona pompka od kibelka - tak jak teraz? To jeszcze tylko muszę rozkminić, jak podłączyć mikrostyczniki z kranu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.