Skocz do zawartości

Dysza do lodówki Elektrolux


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

przekopałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, mam następujący problem.

Podczas czyszczenia lodówki (instalacji) coś mnie nakłoniło aby wyczyścić dysze szpilką i na moje nie szczęście chyba ją rozkalibrowałem ponieważ po odpaleniu słychać wyraźnie :

-płomień lodówki w kempingu

-z kominka lodówki na zewnątrz kampie woda podczas pracy

-śmierdzi nie przepalonym gazem z kominka na zewnątrz

(wcześniej nie było słychać i widać takich rzeczy jak napisałem wyżej)

lodówka teraz chłodzi jak powinna ponieważ podczas czyszczenia instalacji wyjąłem i obróciłem na 24h do góry nogami wcześniej chłodziła bardzo kiepsko.

 

Chciałem wymienić dyszę taką jak zaleca producent 50mBar ale sprzedający powiedział że nie produkują już ich od 10 lat i rzeczywiście miał racje i zaproponował dysze 30mBar oraz wymianę reduktora na 30mBar

Moje pytanie jest następujące czy po takim zabiegu nie zmniejszę wydajności lodówki?? dethleffs

Przyczepa to dethleffs z 1985r

w załączniku dodaje parametry lodówki oraz linki jakie dostałem od sprzedawcy

bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuje ;)

 

https://allegro.pl/oferta/dysza-palnika-lodowki-dometic-nr-45-30mbar-9178253248

https://allegro.pl/oferta/reduktor-gazu-30mbar-z-zaworem-przyczepa-kamper-11494495758

IMG_20230727_103359.jpg

Edytowane przez ForestGump91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chris_66 napisał(a):

pod pierwszy link pisałem to dostałem odpowiedź że nie będzie pasować

pod drugi link kazali mi napisać meila i wysłać zdjęcie z naklejki lodówki do dziś echo (czekam już 3 dzień)

pod 3 link spróbuje jutro bo nie widziałem tej oferty wcześniej

a z sklepem kena na pewno się skontaktuje bo też nie wiedziałem o jego istnieniu ;)

ale dzięki za odzew ;)

Edytowane przez ForestGump91 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2023 o 21:02, ForestGump91 napisał(a):

pod pierwszy link pisałem to dostałem odpowiedź że nie będzie pasować

pod drugi link kazali mi napisać meila i wysłać zdjęcie z naklejki lodówki do dziś echo (czekam już 3 dzień)

pod 3 link spróbuje jutro bo nie widziałem tej oferty wcześniej

a z sklepem kena na pewno się skontaktuje bo też nie wiedziałem o jego istnieniu ;)

ale dzięki za odzew ;)

u mnie pasowała dysza "12" - cokolwiek to oznacza :bzik:

lodówka 50 mBar z dużym zamrażalnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to musi działać bo ta dysza jest dla lodówek powyżej 70l jak nie 80l z tego co czytałem, moja niestety ma 70l i może przegrzewać lodówkę, nie spalać w pełni gazu lub zużywać go nadmiernie, czytałem na forum 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.