Skocz do zawartości

Węgry - Balaton


marian36

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Aktualnie kończę pobyt na kempingu nad Balatonem, który mogę z czystym sumieniem polecić - https://www.balatontourist.hu/pl/campsites-campings-accommodations-at-lake-balaton/strandholiday

Sam kemping powiedzmy, że szału nie robi (w sensie, że nie jest to górna półka), ale nie musi. Jest czysto, sympatycznie i bardzo tanio. Teraz w lipcu za parcelę 80m2 (w 3-ciej linii od jeziora), przyczepę, auto, 5 osób (z czego 3 płacą, bo 2 to roczne blizniaczki), prąd (6A/1300W) i wodę za tydzień wyszło 880zł. Do jeziora 50m, animacje dla dzieci prawie przez całą dobę, łazienki na akceptowalnym poziomie. W aspekcie tej ceny, jest bardzo dobrze.

20230709_164107.jpg

20230712_182555.jpg

20230712_183635.jpg

20230713_051857.jpg

20230713_132444.jpg

20230713_132454.jpg

20230714_130110.jpg

Edytowane przez marian36 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze dorzuce jeszcze Balatonturist Napfeny... byl juz na forum pare razy, ale moze warto dodac do tego watku. Kemping bardzo zadbany z kupa atrakcji dla dzieciaków. Cenowo chyba nie ma tragedii, bo za 3 noce dla 2 doroslych i 2 dzieciakow (10 i 5 lat) wyszlo 680zl za parcele w 1-2 linii (100-120m2). Knajpa bardzo przyzwoita i cenowo przystepnie, sklep byl zaskoczeniem bo bylo wszystko czego czlowiek potrzebuje, a nawet i wiecej :) Niektore atrakcje dodatkowo platne i moze nie bardzo tanie, ale da sie dogadac z kierownikiem "Toru przeszkód" :) 

IMG_7569.JPG

IMG_7571.JPG

IMG_7572.JPG

IMG_7587.JPG

IMG_7588.JPG

IMG_7589.JPG

IMG_7591.JPG

IMG_7602.JPG

IMG_7605.JPG

IMG_7607.JPG

IMG_7616.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dorzuciłbym Mirabelle na poludniowym wybrzezu Balatonu, ale jestem dosc zniesmaczony. Koszt vs. atrakcje to jakas porazka. Za 2 noce wyszlo rowniez prawie 700zl. Lazienki sa slabe, gdzie prysznice z brakiem regulacji temperatury. Toalet nie skomentuje, ale jak ktos byl to bedzie wiedzial o to chodzi. O atrakcjach dla dzieciakow to nawet nie ma co wspominac,  bo to jakas atrapa placu zabaw. Jedynym plusem jest zejscie do jeziora, gdzie jest bardzo plytko przez prawie 300m od brzegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jacek00 napisał(a):

Restauracja była mega, jeśli nadal trzyma poziom to super

Trzyma, ale cenowo troche przesadzaja, bo Margerita byla drozsza niz we Wloszech, a jakosc jednak gorsza. W kazdym razie bylem bardzo zaskoczony, po wizycie na Mirabelli czy Sello. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma, ale cenowo troche przesadzaja, bo Margerita byla drozsza niz we Wloszech, a jakosc jednak gorsza. W kazdym razie bylem bardzo zaskoczony, po wizycie na Mirabelli czy Sello. 
To normalne na Węgrzech że Margerita jest droższa niż we Włoszech. Oni IMO w tym roku odlecieli z cenami. To chyba przez ich wysoką inflację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, jacek00 napisał(a):
46 minut temu, Analog82 napisał(a):
Trzyma, ale cenowo troche przesadzaja, bo Margerita byla drozsza niz we Wloszech, a jakosc jednak gorsza. W kazdym razie bylem bardzo zaskoczony, po wizycie na Mirabelli czy Sello. 

To normalne na Węgrzech że Margerita jest droższa niż we Włoszech. Oni IMO w tym roku odlecieli z cenami. To chyba przez ich wysoką inflację.

Może to kwestia miejsca/kempingu. W barze na kempingu z mojego pierwszego posta przykładowo 5 naleśników z dżemem kosztowało ok. 18zł, margharita jakies 30zł (za około 25cm). Nie są to wysokie ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie może głupie pytanie ale jak nie ma miejsc to nie ma miejsc? Urlop za chwilę a nie możemy na żadnym kempingu znaleźć miejsca
W sensie odbijasz się od bramy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję sprawdzę ?

Nie chciałam odbijać się od ściany tylko wiedzieć czy zdarza się tak że mimo wszystko są jakieś miejsca choć na portalach nie ma . Wiecie jak z biletami na koncerty itp. ? w wielu miejscach jest darmowa rezygnacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na tym, o którym pisałem chciałem przedłużyć pobyt i udało się o 1 noc, na drugą już nie, bo podobno mieli komplet (co prawda nie wyglądało na to, ale mogą ludzie się zjeżdżać wieczorem).

W recepcji powiedzieli, że są wolne miejsca na kempingu https://www.balatontourist.hu/pl/campsites-campings-accommodations-at-lake-balaton/fured - ja nie skorzystałem, bo mi się nie chciało rozstawiać przyczepy, po to żeby ją dzień później zwijać. Ale sprawdź u nich, może coś mają wolnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.07.2023 o 22:17, Analog82 napisał(a):

Balatonturist Napfeny

No to z Jackiem było nas tam przynajmniej trzech :) 

Miło wspominam, choć to było parę lat temu i trochę się już zmieniło ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.