Skocz do zawartości

Bojler truma


Maniek0508

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są tutaj posiadacze Angielek?
Temat bojlera truma, który można uruchomić na gaz i prąd a co gdy przez przypadek uruchomi się go na prąd jak i gaz w tym samym czasie ?? Czy może dojść do uszkodzenia?
Bojler Truma może działać jednocześnie na gazie i prądzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w czasie majówki używałem bojler tylko na gaz i działał normalnie bez problemowo. Po uruchomieniu słychać było cykniecie i potem zapalał się płomień. Teraz podczas próby uruchomienia słychać tylko przez dłuższą chwilę cykanie i nic więcej po chwili zapala się czerwona dioda na tym sterowniku nad pokrętłem od ustawienia temperatury. Pomyślałem że to może dlatego że żona przez przypadek uruchomiła bojler na gaz i prąd jednocześnie i teraz wywala ten błąd. Może ma Pan jakieś rady co zrobić, gdzie zajrzeć tak na szybko poniewaz jesteśmy na polu kempingowym. Dodam tylko że po uruchomieniu go na prąd działa, woda się nagrzewa. Na gaz nie chce już wystartować skubany 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ostatnio w czasie majówki używałem bojler tylko na gaz i działał normalnie bez problemowo. Po uruchomieniu słychać było cykniecie i potem zapalał się płomień. Teraz podczas próby uruchomienia słychać tylko przez dłuższą chwilę cykanie i nic więcej po chwili zapala się czerwona dioda na tym sterowniku nad pokrętłem od ustawienia temperatury. Pomyślałem że to może dlatego że żona przez przypadek uruchomiła bojler na gaz i prąd jednocześnie i teraz wywala ten błąd. Może ma Pan jakieś rady co zrobić, gdzie zajrzeć tak na szybko poniewaz jesteśmy na polu kempingowym. Dodam tylko że po uruchomieniu go na prąd działa, woda się nagrzewa. Na gaz nie chce już wystartować skubany 


Jeśli czerwona dioda się zapala to może gaz jest zakręcony? Czerwona dioda sygnalizuje anomalie. Screenshot_2023-07-12-19-49-15-186_com.google.android.apps.docs.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał(a):


 

 


Jeśli czerwona dioda się zapala to może gaz jest zakręcony? Czerwona dioda sygnalizuje anomalie. Screenshot_2023-07-12-19-49-15-186_com.google.android.apps.docs.jpg

 

Gaz odkręcony ale zazwyczaj przy odpalaniu było go czuć a teraz nic. Właśnie to mnie zastanawia. Sprawdzę jeszcze te przykłady problemów z listy. Dzięki bardzo za tą instrukcję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz odkręcony ale zazwyczaj przy odpalaniu było go czuć a teraz nic. Właśnie to mnie zastanawia. Sprawdzę jeszcze te przykłady problemów z listy. Dzięki bardzo za tą instrukcję 
Jak było czuć gaz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jacek00 napisał(a):
6 godzin temu, Maniek0508 napisał(a):
Tzn chodzi mi o opary z komina gdy odpalił 

Przecież opary wychodzą poza przyczepę. Jak możesz je czuć w środku? Masz nieszczelny komin?

Tak wychodzą poza przyczepę, miałem na myśli to że jak ktoś uruchomi mi bojler a ja stoję na zewnątrz przy samym kominie to nie czuję tych opar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój nie chciał zapalać to pomogło oczyszczenie palnika , oczyściłem go szczotką stalową ,działa teraz bezbłędnie ,

Ale jak przestał zapalać to było słychać cykanie ,podawał iskrę , jak nie zapalił ,to przestawał po jakimś czasie i była czerwona kontrolka ,

Skoro nie czujesz w ogóle oparów gazu to  znaczy że z jakiegoś powodu gaz nie leci ,a powinien lecieć i powinien być wyczuwalny przy pierwszym starcie ,jeśli nie zapali ,to gaz zostaje odcięty i nie leci ,tak samo jak w piecu do ogrzewania , jak zapalisz i zgaśnie to odcina gaz.

 

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Maniek0508 napisał(a):

Aż wstyd pisać.... 

Ojczulek pozakręcał wszystkie zawory od gazu w szafce ? na Piecyk, lodówkę, bojler tylko na kuchenkę był otwarty. 

Jaki wstyd ?   ,wstyd to kraść i z ... 

Ważne że problem rozwiązany , i nie myli się ten co nic nie robi  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.