Skocz do zawartości

Mocowanie ścian do podłogi przyczepy - wkręty?


Rekomendowane odpowiedzi

Kochani, podpowiedzcie proszę, jak mocowana jest boczna ściana do podłogi? Mam przyczepę po kolizji (caravalair 2012), gdzie lekko rozeszły się ściany boczne. Puściły wkręty mocujące ze sciany przedniej i sciany boczne porozchodziły się po kilka mm na boki. Chciałem to wszystko porządnie poskręcać. Po odrkęceniu listwy dolnej na ścianie bocznej, zobaczyłem, że fabryczne wkręty są niewiele dłuższe od samej grubości ściany i zastanawiam się, co faktycznie scalało ścianę boczna z podłogą? Po wkreceniu wkręta fabrycznego w scianę, wystaje go raptem 2 mm...

Czy mogę dać wkręty o 1cm dłuższe od oryginalnych i w taki sposób to pościągać to na sztywno? Dałbym tam tez oczywiście jakiś uszczelniacz... wszystko jest zdrowe, wilgoc tam nie zajrzala... podpowiedzcie proszę, jak zrobić, aby nie popełnić babola i aby to jeszcze posłużyło.... dziękuję!

20230702_140043.png

20230702_140244.jpg

20230702_140328.jpg

20230702_140414.png

20230702_140305.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod listwą dolną, wzdłuż bocznych ścian masz co ok 50cm sporej wielkości wkręty trzymające ścianę do podłogi, żeby do nich dojść musisz zdjąć dwie listwy alu, ta z klinem ozdobnym i ta pod spodem (jest przykręcona kilkoma wkr tami od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użył bym kątownika aluminiowego lub innego profilu też z aluminium, by poskręcać to do kupy i wyprostować wygięcia.

Celem rozłożenia ewentualnych naprężeń ma większą powierzchnię, by nie było punktowych przeciążeń przykręcił bym do łączonych powierzchni płaskownik, lub blachę aluminiową odpowiedniej grubości i wystarczającym zasięgu.

Moje UFO przeżyło podobne kombinacje z wieloletnim testowaniem.

Pogorszenie estetyki będzie może widoczne, ale zawsze można oddać budę do serwisu z nadzieją, że uda się jakoś za to zapłacić, a elegancka naprawa zniesie trudy podróżowania :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.07.2023 o 16:27, maniacs99 napisał(a):

Pod listwą dolną, wzdłuż bocznych ścian masz co ok 50cm sporej wielkości wkręty trzymające ścianę do podłogi, żeby do nich dojść musisz zdjąć dwie listwy alu, ta z klinem ozdobnym i ta pod spodem (jest przykręcona kilkoma wkr tami od dołu

Faktycznie, pod listwami były wkręty mocujące... niestety dwa z nich były zerwane. Dałem ciutkę większe, gęściej niż było fabrycznie i solidnie wszystko poskręcałem i zabezpieczyłem listwy przed wilgocią. Mam nadzieję, że na lata bedzie spokój. 

Dziękuję za pomoc!

 

Edytowane przez Pawpawelek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.