Skocz do zawartości

Przetwornica do auta


borek6

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie pytania, ale nigdzie nie znalazłem. Pytanie czy używacie i jakiej przetwornicy do auta? W mojej Skodzie dziś podłączyłem laptopa, strzelił bezpiecznik i po włożeniu nowego cały czas go wywala. Już tak raz miałem ale auto było na gwarancji i wymienili przetwornice. W takim układzie chce się zaopatrzyć w zewnętrzna, pod gniazdo zapalniczki. Ma być użyta do telefonu, przenośnego DVD i laptopa, żadnych mocniejszych sprzętów. Możecie coś polecić?

 

Czy takie coś będzie Ok? Może pytanie banalne ale z prądami to ja jestem na bakier

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/car-audio/przetwornice-samochodowe/przetwornica-volt-ips-600-duo-12-24v-230v-usb

 

https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/car-audio/przetwornice-samochodowe/akumulator-green-cell-do-karcher-k50-k85-4-8v-3ah-1

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon i tablet to wystarczy zasilacz samochodowy 12v, nie trzeba przetwornicy. a przenośne DVD to co to za cudo? Jak się to zasila? Trochę zalatuje jakimś starożytnym sprzętem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Łza Włóczynutka napisał(a):

Telefon i tablet to wystarczy zasilacz samochodowy 12v, nie trzeba przetwornicy. a przenośne DVD to co to za cudo? Jak się to zasila? Trochę zalatuje jakimś starożytnym sprzętem :)

DVD to były kiedyś takie płyty :) … przy Netflix, HBO max, Prime Video na telefonie czy tablecie po co płyty :) ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rtwppk napisał(a):

przy Netflix, HBO max, Prime Video na telefonie czy tablecie po co płyty :) ? 

Mam mnóstwo fajnych filmów na DVD. Działają wszędzie. A na świecie jest od groma miejsc, gdzie nie ma zasięgu Wi-Fi. Nie każdy jeżdzi wokół komina...

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Stu napisał(a):

Mam mnóstwo fajnych filmów na DVD. Działają wszędzie. A na świecie jest od groma miejsc, gdzie nie ma zasięgu Wi-Fi. Nie każdy jeżdzi wokół komina...

Pzdr

Masz rację, że z zasięgiem bywa różnie. Ale bibliotekę można zgrać … np wyjeżdżając na 3 miesiące zabieram 200 GB filmów i zasięg nie ma znaczenia.

@borek6 ma problem z przetwornicą a dla mnie i @Łza Włóczynutka  przetwornica nie jest potrzebna do zasilania … wystarczy wydajna ładowarka USB-C 

Stąd sarkazm związany z DVD … ja mam z 4tys winyli mimo, że lubię nie zabieram do Pickampera :) trochę ciężkie i mało praktyczne w podróży … nawet wokół komina :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie było o przetwornice a nie o DVD Mamy mnóstwo starych bajek na płytach po starszym synu i młody bardzo lubi je oglądać. Ale to akurat ładuje z zapalniczki, pytanie dotyczy przetwornicy do ładowania laptopa, i jeżeli używacie i wiecie jaka była by dobra, to poproszę o pomoc we wskazaniu modelu, dzięki !


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, borek6 napisał(a):

Koledzy, pytanie było o przetwornice a nie o DVD https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji19.pngMamy mnóstwo starych bajek na płytach po starszym synu i młody bardzo lubi je oglądać. Ale to akurat ładuje z zapalniczki, pytanie dotyczy przetwornicy do ładowania laptopa, i jeżeli używacie i wiecie jaka była by dobra, to poproszę o pomoc we wskazaniu modelu, dzięki ! https://emoji.tapatalk-cdn.com/emoji106.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Hmmm Ok :) to podaj jakiej mocy jest zasilacz od tego laptopa !? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy laptop ma thunderbolt/powerDeliwery (od jakiegoś czasu to standard, chyba że jakiś starszy model). W takim przyapdku, to:

 

(Albo jakiś markowy odpowiednik, jak masz większy budżet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo zapalniczki to tylko 15A a 200W przetwornica potrafi i 20A pobrać … dlatego bezpieczniki się palą  

Nie rozumiem, więc po co w takim razie są przetwornice do gniazdek zapalniczki skoro potrafią wywalać bezpieczniki?

Z tylu mam jeszcze USB wiec laptop / tel to nie problem, ale chciałem np podtrzymać zasilanie laptopa który jest w pełni naładowany.

Na zasilaczu takie dane:IMG_3791.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, borek6 napisał(a):


Nie rozumiem, więc po co w takim razie są przetwornice do gniazdek zapalniczki skoro potrafią wywalać bezpieczniki?

Z tylu mam jeszcze USB wiec laptop / tel to nie problem, ale chciałem np podtrzymać zasilanie laptopa który jest w pełni naładowany.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jakiej mocy masz zasilacz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz iść drogą @Łza Włóczynutka to najrozsądniej będzie przy Twoim zasilaczu podciągnąć instalację 16mm dać 50A bezpiecznik i na tym będzie działać przetwornica do 500W (będziesz miała zapas 50% na DVD i inne) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.