Skocz do zawartości

Ledy do oświetlenia przedsionka


Irek S

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, paweloacm napisał(a):

Może uda Ci się organoleptycznie po kabelku dojść w które miejsce jest podłączony obwód zasilający tej zew. lampy. Dla bezpieczeństwa na wyłączonym zasilaniu 230V.

Może poprzedni właściciel podłączył z jakiegoś powodu np. do uzwojenia wtórnego transformatora ten obwód? I masz migotanie diod z częstotliwością sieci zasilającej 50Hz.

 

 

 

Czy na 50 Hz to nie wiem. A cepe sprowadziłem z Holandii od pierwszego właściciela i od początku jest wszystko ok.

Nie no bez pogadania przez tel to się nie da zozwiklac tej zagadki.

:skromny:

38 minut temu, paweloacm napisał(a):

Może uda Ci się organoleptycznie po kabelku dojść w które miejsce jest podłączony obwód zasilający tej zew. lampy. Dla bezpieczeństwa na wyłączonym zasilaniu 230V.

Może poprzedni właściciel podłączył z jakiegoś powodu np. do uzwojenia wtórnego transformatora ten obwód? I masz migotanie diod z częstotliwością sieci zasilającej 50Hz.

 

 

 

Nie wiem czy 50Hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

5 minut temu, Irek S napisał(a):

A cepe sprowadziłem z Holandii od pierwszego właściciela i od początku jest wszystko ok.

Jest wszystko OK tylko diody mrugają , czyli nie ma tematu  :) A tak na poważnie to żaden elektryk/elektronik nie pomoże Ci zdalnie jak nie wykonasz sam pracy ,aby dać nam więcej danych niż ,że od początku jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, Obywatele

Wiedza Kolegi @Irek S na temat prądu jest taka sama jak naszych średniowiecznych przodków.
Zatem albo Go ubijecie radami (a właściwie sam się zabije próbując coś na oślep zrobić), albo wyślecie Go do elektryka/elektronika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A cepe sam sprowadziłem od pierwszego właściciela z Holandii i od początku było wszystko ok więc nie sądzę żeby coś kombinował.

Hahaha Piotrek mnie rozśmieszył. Fakt żadnej wiedzy nie mam w zakresie prądu 

4 minuty temu, piotrowin napisał(a):

Panie i Panowie, Obywatele

Wiedza Kolegi @Irek S na temat prądu jest taka sama jak naszych średniowiecznych przodków.
Zatem albo Go ubijecie radami (a właściwie sam się zabije próbując coś na oślep zrobić), albo wyślecie Go do elektryka/elektronika.

?

5 minut temu, Irek S napisał(a):

A cepe sam sprowadziłem od pierwszego właściciela z Holandii i od początku było wszystko ok więc nie sądzę żeby coś kombinował.

Hahaha Piotrek mnie rozśmieszył. Fakt żadnej wiedzy nie mam w zakresie prądu 

?

Fakt nie mam wiedzy na temat elubijcie mnnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, paweloacm napisał(a):

Może uda Ci się organoleptycznie po kabelku dojść w które miejsce jest podłączony obwód zasilający tej zew. lampy. Dla bezpieczeństwa na wyłączonym zasilaniu 230V.

Może poprzedni właściciel podłączył z jakiegoś powodu np. do uzwojenia wtórnego transformatora ten obwód? I masz migotanie diod z częstotliwością sieci zasilającej 50Hz.

 

 

 

59 minut temu, paweloacm napisał(a):

Może uda Ci się organoleptycznie po kabelku dojść w które miejsce jest podłączony obwód zasilający tej zew. lampy. Dla bezpieczeństwa na wyłączonym zasilaniu 230V.

Może poprzedni właściciel podłączył z jakiegoś powodu np. do uzwojenia wtórnego transformatora ten obwód? I masz migotanie diod z częstotliwością sieci zasilającej 50Hz.

 

 

Godzinę temu, paweloacm napisał(a):

Może uda Ci się organoleptycznie po kabelku dojść w które miejsce jest podłączony obwód zasilający tej zew. lampy. Dla bezpieczeństwa na wyłączonym zasilaniu 230V.

Może poprzedni właściciel podłączył z jakiegoś powodu np. do uzwojenia wtórnego transformatora ten obwód? I masz migotanie diod z częstotliwością sieci zasilającej 50Hz.

 

 

 

 

Godzinę temu, paweloacm napisał(a):

Może uda Ci się organoleptycznie po kabelku dojść w które miejsce jest podłączony obwód zasilający tej zew. lampy. Dla bezpieczeństwa na wyłączonym zasilaniu 230V.

Może poprzedni właściciel podłączył z jakiegoś powodu np. do uzwojenia wtórnego transformatora ten obwód? I masz migotanie diod z częstotliwością sieci zasilającej 50H

7 minut temu, Irek S napisał(a):

 

Raczej nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MARKON napisał(a):

z zasilania za mała moc dociera do diody

 

1 godzinę temu, MARKON napisał(a):

Czyli coś jest na przewodzie włącznik kable,

Myślę, że to jest trafna diagnoza.

1 godzinę temu, Irek S napisał(a):

Tak pod szafkami i tam dziaają ok

Tylko że tam masz 1m a tutaj dwa paski plus 3,5m listwa.

U mnie, jak wymieniałem żarówki żarowe na ledowe, to połowa z nich była ściemniana i żarowe fajnie się ściemniały a ledy przy ściemnianiu zaczynały mrugać.

Obstawiam, że ściemnianie polegało na obniżaniu napięcia i u Ciebie jest podobnie - za duży pobór prądu na za małe przewody i napięcie spada. Sprawdź, jakie masz napięcie (12V czy mniejsze) przy włączonych mrugających ledach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lbuster napisał(a):

 

Myślę, że to jest trafna diagnoza.

Tylko że tam masz 1m a tutaj dwa paski plus 3,5m listwa.

U mnie, jak wymieniałem żarówki żarowe na ledowe, to połowa z nich była ściemniana i żarowe fajnie się ściemniały a ledy przy ściemnianiu zaczynały mrugać.

Obstawiam, że ściemnianie polegało na obniżaniu napięcia i u Ciebie jest podobnie - za duży pobór prądu na za małe przewody i napięcie spada. Sprawdź, jakie masz napięcie (12V czy mniejsze) przy włączonych mrugających ledach.

Ok tak zrobię ale to dopiero w sob jak będę na działce 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Irek S napisał(a):

Ok tak zrobię ale to dopiero w sob jak będę na działce 

Jak masz możliwość, to odłącz tą listwę i zostaw tylko paski i jak paski przestaną mrugać, to by to potwierdziło tą teorię.

Oczywiście miernik zawsze Twoim przyjacielem jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lbuster napisał(a):

Jak masz możliwość, to odłącz tą listwę i zostaw tylko paski i jak paski przestaną mrugać, to by to potwierdziło tą teorię.

Oczywiście miernik zawsze Twoim przyjacielem jest :D

Ale ta oryginalna lampa do której włożyłem 2 paski led to jest jakieś 50 cm też miga. Sama lampa bez dodatkowych pasków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Irek S napisał(a):

Ale ta oryginalna lampa do której włożyłem 2 paski led to jest jakieś 50 cm też miga. Sama lampa bez dodatkowych pasków.

Bo zaraz tam przyjadę........ juz wszystko napisane zostało, sprawdz dopiero pisz, jak nie trzeba zrobić nowe zasilanie z jakiegoś zasilacza i tyle ale wtedy tylko jak będzie sieć będzie działać a tu potrzeba żeby z aku też działało, no chyba że kolejna teoria paski są na 230 a ty je dałeś pod ("zmienne 12") 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobote dopiero będę przy przyczepie a jestem niecierpliwy :)i całe to ustrojstwo co wymyśliłem zaczyna mnie denerwować. Może naświetle spawe bardziej  dokładnie w rozmowie tel. Będę wdzięczny jak nie wiem co.:)606958938

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat ogarnąłem. Okazało się że w lampie zewnętrznej jest zmienne 12 V

20230608_145823.jpg

Teraz, Irek S napisał(a):

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat ogarnąłem. Okazało się że w lampie zewnętrznej jest zmienne 12 V

20230608_145823.jpg

Tak to wyszło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Irek S napisał(a):

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat ogarnąłem. Okazało się że w lampie zewnętrznej jest zmienne 12 V

20230608_145823.jpg

Tak to wyszło 

Kolego gratuluję ale nie masz pojęcia o prądzie wychodzi Nie ma takiego czegoś jak "zmienne 12V" po wyjściu z przetwornicy, wystarczy napisać że 12V było niestabilne, lub są wąchania napięcia na zasilaniu 12V, oczywiście idzie zrobić 12V ~ ale na ....... , ale w przyczepie występuje tylko zasilanie 230~ zmienne i za przetwornica 12V stałe, więc ja czegoś nie rozumiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Fakt nie ma pojecia o elektrycznosci ale działa to co zrobiłem. W kazdum razie dzięki. A działa bo zastostosowałem mostek Graetza.

Działa  zarówno jak podpięta na 230 jak i do auta z aku

Nikt nie jest doskonały. W każdym razie Mariusz jestem Ci wdzięczny że mnie naprowadziłeś na prawidłową ścieżkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Irek S napisał(a):

:) Fakt nie ma pojecia o elektrycznosci ale działa to co zrobiłem. W kazdum razie dzięki. A działa bo zastostosowałem mostek Graetza.

Działa  zarówno jak podpięta na 230 jak i do auta z aku

Nikt nie jest doskonały. W każdym razie Mariusz jestem Ci wdzięczny że mnie naprowadziłeś na prawidłową ścieżkę

??? powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.