Skocz do zawartości

Chyba problem z lodówka Dometic RF60


MARKON

Rekomendowane odpowiedzi

Po montażu lodówki musiałem ja trochę przerobić żeby było można było korzystać z 230v, 12v i gazu, działa na wszystkim ale dopiero po 24h z 19.6° zeszła na 13.2 na termometrze z sada i na 10.2 na takim lodówkowym, na dworze jest 7° a w lodówce 10.2 coś nie halo chodzi już 4dni też na załączonych wentylatorach 3szt Góra na radiator jest chyba ok bo to miejsce z komina zaznaczone czerwona strzałka jest gorące a dalej rurka normalna, jest też słychać tak jak by się woda gdzieś lala ale nie leci nigdzie, zrobiłem 2 komplety wentylatorow Góra i dół na nadmuch ale szlo do góry bardziej, obróciłem je na wyciąg to zatrzymało się na tych 10° na tym wewnętrznym termometrze, nie mówię bo jak było ciepło tak ok 20na zewnątrz to spadła mi temp do 8°, nie wiem może niepotrzebnie panikuje w domu mam w lodówce 7° między jednym a drugim termometrem 3° różnicy, jak powinno być ustawione pokrętło od temp na min czy max tego wężyka bo na min czyli w prawo chyba lepiej chłodzi, chociaż do końca nie wiem czy problem nie jest po stronie pokrętła 

20230427_184612.jpg

20230426_200313.jpg

20230426_193520.jpg

20230426_193510.jpg

20230426_193504.jpg

20230426_193504.jpg

Screenshot_20230422_221305_Chrome.jpg

FB_IMG_1682195688911.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ustawiłem na taką pozycje jak na fotce i już jest 12.6° a na lodówkowym 9.6° około, zrobiłem fote i o dziwo identyczna temp a było 3° różnicy 

20230427_195044.jpg

20230427_195108.jpg

20230427_195314.jpg

Taki jest dzwiek lodowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ustawiłem na [] i to wiem że jest wyłączenie bo na lodówce tyle ile na zewnątrz, obejrzałem wszystko co się da obejrzeć i rozebralem cały regulator podgiolem lekko blaszki żeby było lepiej na gazie i zauważyłem że ktoś majstrował już przy regulatorze bo jak się ustawia temp. jest taka mała blaszka i u mnie była zaklinowana w połowie, poprawiłem złożyłem, na gazie problem po puszczeniu pokrętła gaz gaśnie, nawet jak już termopara zareaguje i nie daje pełnej mocy czyli coś z........ 20230428_173214.thumb.jpg.bbff961ce4e81e4392afdee492643f5b.jpg

20230428_170734.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.04.2023 o 18:58, MARKON napisał(a):

Po montażu lodówki musiałem ja trochę przerobić żeby było można było korzystać z 230v, 12v i gazu

Pytanie podstawowe :) czy lodówka przed montażem działała poprawnie? Jeśli nie to co nie działało?
Co w lodowce przerabiałeś ? 
W większości przypadków 2 usterki jednocześnie się raczej nie zdarzają. Zrób rachunek sumienia i jak na spowiedzi opisz co nawywijałeś :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, coxWlkp napisał(a):

Pytanie podstawowe :) czy lodówka przed montażem działała poprawnie? Jeśli nie to co nie działało?
Co w lodowce przerabiałeś ? 
W większości przypadków 2 usterki jednocześnie się raczej nie zdarzają. Zrób rachunek sumienia i jak na spowiedzi opisz co nawywijałeś :) 

 

Ja lodówkę kupiłem i gościu przy zakupie pokazał mi lodówkę podłączona do gazu działała i byly 3° chyba, no logiczne że nie będziesz czekał 24h zeby sprawdzić lodówkę, wcześniej miałem w przyczepie zwykła lodówkę na 230V mała, czyli trzeba było podciągnąć instalacje gaz, instalacje 12V,  zrobić wentylatory 3 szt na górze za radiatorem, robiłem test na gazie ale też był mały płomień, obejrzałem filmy na yt , i na podstawie jednego z nich zdemontowałem regulator temp. I zmniejszyłem szczelinę podginalem blaszkę,  zauważyłem że ktoś już rozbieral regulator, ta blaszka temp co się przesowa była zaklinowana a regulator działał tylko z nazwy zrobiłem to złożyłem było 20.3° bo lodówka była wyłączona a było ciepło 16godzin i jest 14.6° w lodówce czyli d..... A gaz zepsułem bo jak odpalę i trzymam pali się a jak już zadziała termopara i puszcze przycisk to palnik gaśnie, co przerabiałem widać na fotkach 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MARKON napisał(a):

Ja lodówkę kupiłem i gościu przy zakupie pokazał mi lodówkę podłączona do gazu działała i byly 3° chyba, no logiczne że nie będziesz czekał 24h zeby sprawdzić lodówkę, wcześniej miałem w przyczepie zwykła lodówkę na 230V mała, czyli trzeba było podciągnąć instalacje gaz, instalacje 12V,  zrobić wentylatory 3 szt na górze za radiatorem, robiłem test na gazie ale też był mały płomień, obejrzałem filmy na yt , i na podstawie jednego z nich zdemontowałem regulator temp. I zmniejszyłem szczelinę podginalem blaszkę,  zauważyłem że ktoś już rozbieral regulator, ta blaszka temp co się przesowa była zaklinowana a regulator działał tylko z nazwy zrobiłem to złożyłem było 20.3° bo lodówka była wyłączona a było ciepło 16godzin i jest 14.6° w lodówce czyli d..... A gaz zepsułem bo jak odpalę i trzymam pali się a jak już zadziała termopara i puszcze przycisk to palnik gaśnie, co przerabiałem widać na fotkach 

Z tego co piszesz wynika, że lodówka na prezentacji przy kupnie działała później już nie. W temacie gazu jestem zielony (z naciskiem unikam jak ognia :) ) . Tu sie pewnie po weekendzie koledzy wypowiedzą. Ale proponuje Ci wyłącz gaz przełącz najpierw na 230V niech pochodzi i zobaczysz czy coś działa … sprawdzisz jak szybko schładza i czy termostat działa poprawnie. Moja od włączenia do zadanej temp przy pogodzi 20*C dochodzi max w 1h … chyba że zapakuje ciepłe piwo … ale to czasami nie ma znaczenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, coxWlkp napisał(a):

Z tego co piszesz wynika, że lodówka na prezentacji przy kupnie działała później już nie. W temacie gazu jestem zielony (z naciskiem unikam jak ognia :) ) . Tu sie pewnie po weekendzie koledzy wypowiedzą. Ale proponuje Ci wyłącz gaz przełącz najpierw na 230V niech pochodzi i zobaczysz czy coś działa … sprawdzisz jak szybko schładza i czy termostat działa poprawnie. Moja od włączenia do zadanej temp przy pogodzi 20*C dochodzi max w 1h … chyba że zapakuje ciepłe piwo … ale to czasami nie ma znaczenia :) 

To u mnie 18h i jest 14° czyli w 18h spadła o 6° to raczej słabo, termopara działa a termostat hmmm muszę sprawdzić 

Pomyliłem nazwy termostat działa bo się otwiera a termopara niewiem, problem w tym ze nie ma termopary nowej ani termostatu do tej lodówki jest calos gdzieś za granicą za 1000zl ale to już przesada 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, coxWlkp napisał(a):

Czyli przy 230V chłodzi i wszystko jest Ok? 

Na 230V raz mi zeszło do 9 ° a teraz utrzymuje się w granicy 12° - 16° zaznaczę to lodówka nie ma zamrażalnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie jest źle, nie działa lodówka bez względu na zasilanie. U sprzedawcy działała … po przywiezieniu już nie… 

18 godzin temu, MARKON napisał(a):

ta blaszka temp co się przesowa była zaklinowana a regulator działał tylko z nazwy zrobiłem to złożyłem było 20.3° bo lodówka była wyłączona a było ciepło 16godzin i jest 14.6°

Z tego co piszesz jedyne majsterkowanie przy termostacie robiłeś Ty :) na początek (narazie nikt z znawców gazu nie zabrał głosu) sprawdź ten termostat. Jeśli z blaszką coś było nie tak i ktoś się nią bawił to spróbuj wrócić do tego stanu … może ten termostat już tylko działa w jednej pozycji i dlatego ta blaszka była tak podgięta … nie masz nowego termostatu wiec przynajmniej ustalisz czy to to .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, coxWlkp napisał(a):

Czyli ogólnie jest źle, nie działa lodówka bez względu na zasilanie. U sprzedawcy działała … po przywiezieniu już nie… 

Z tego co piszesz jedyne majsterkowanie przy termostacie robiłeś Ty :) na początek (narazie nikt z znawców gazu nie zabrał głosu) sprawdź ten termostat. Jeśli z blaszką coś było nie tak i ktoś się nią bawił to spróbuj wrócić do tego stanu … może ten termostat już tylko działa w jednej pozycji i dlatego ta blaszka była tak podgięta … nie masz nowego termostatu wiec przynajmniej ustalisz czy to to .

 

To już jutro ogarne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1.  
13 godzin temu, BIGL napisał(a):

Poobracaj ją góra dół i na boki . Wymieszasz amoniak - często to pomaga .

Dzisiaj zrobiłem nią krótka trasę po polach żeby wykręcić może to wystarczy, ponownie rozkręciłem regulator podoginalem blaszki, wykręciłem radiator a pod nim folia ??? A dopiero pod nią pasta termoprzewodzaca, to co z niej zostało raczej zerwałem folie dałem bezpośrednio radiator i końcówkę od chyba termopary dałem do lodówki bo była pod radiatorem i ta folia, jutro kupię nowa paste bo tam gdzie oryginalnie była zamrażarka było zaślepione tam też dałem radiator zawsze cos, było 23.3° minęło 40min jest 21.1 ° zobaczymy rano 

Edytowane przez MARKON (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.