Skocz do zawartości

Avondale Perle Custom Eli i Kamila


Kamil_K

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety koledzy ze Środy Śl. mają dużo przyczep po tzw. przejściach...to sie klucz z drzwi zgubił i właścicieli łomem otwierał...co ciekawe łom maił pod ręką... :ok: duży brak poduszek we wnętrzu ...kuchenka w której org. powinno byc 3-4 palniki bywał tylko 1-2 szt. , rózne odcieni tapet ścian..., wkońcu jedno koło 13 drugie 14 cali o rzeczach typu spawany dyszel nie wspomniec ...

 

Za pewne macie rację i takowe tez się zdarzają... :ok: my jak na razie możemy się wypowiadać tylko teoretycznie przed przyszłym sezonem gruntowny przegląd przyczepki, poprawki i naprawy jakie będą konieczne...

 

a wracając do sprzedawcy wolę kupić coś co muszę sam naprawić i będę wiedział co mam niż jakieś wady skrzętnie ukryte.

 

Najważniejsze jest to że koszt naszej przyczepki + duży nawis na ewentualne naprawy wciąż będzie całościowo atrakcyjny cenowo względem propozycji rynkowych :-]

 

BTW kupując 18letnią przyczepkę na prawdę nie zachowywaliśmy się jak dzieci oczekując super stanu za niską kasę...

 

Zawsze można wydać 2 lub 3 razy tyle ... nikt nikomu nie broni :-] po sezonie przekonamy się czy nasz wybór był trafny :ok:

 

Relacje z napraw i remontów na pewno umieszczę :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil pewnie masz i racje, ale tu rozchodzi sie aby sprzedawca nam nie wciskał kitu o tym ,że przyczepa jest sucha i nic tylko zapiąc i smigac na wakacje...jest grono ludzi którzy maja prawo się nie znac na rzeczy i tak pomyslec...co moze skutkowac tym ,ze buda mu spadnie podczas wakacyjnych wyjazdów.

 

Nie mam na celu ... napasci na sprzedawców z Śr.Śląskiej ...broń Boże...ale to typowy przykład tego ,ze jak się nie znasz choc trochę to wcisnąc ci taki bubel... że szkoda gadac.

 

Sam byłem swiadkiem jak przygotowywali przyczepe , która została juz sprzedana na allegro i teraz współczuje kupującemu , co kupiłe za te pieniądze...

 

Wiem ,ze jest tzw. odpicowanie...bo i moja też tak wygladała , a ma pare niedociągnięc , ale na nie byłem przygotowany ...co wazne po ich naprawie , mam domek o jakim marzyłem i to jest najważniejsze ... :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam nadzieję, że po przygotowaniu i naprawach mniejszych i większych będzie spełniała nasze oczekiwania...

wiem że mam kawałek w środku do wymiany ale wszystko mam nadzieję się uda :-] w końcu trochę majsterkować lubię i będziemy mieli wymarzoną budkę :)

 

[ Dodano: Czw 11 Mar, 2010 15:07 ]

Drobny up-date :ok:

 

ponieważ każdy ma jakiegoś swojego "konika" lub jak kto woli "hopla"

 

to postanowiliśmy że nasza budka dostanie nowe felgi - oponki również będą nowe :ok:

Ponieważ miałem 3 wolne felgi w garazu to dwie poszył do renowacji i o to efekt.

Teraz trzeba je będzie dopasować do budki :ok:

 

27d6765a539493e9med.jpg

 

[ Dodano: Pią 09 Kwi, 2010 10:38 ]

W najbliższych dniach rozpoczynam demolkę ścianki którą trzeba wymienić - w marzeniach liczę, że do weekendu majowego się wyrobię :-]

 

Wstępne oględziny wskazują na:

- do wymiany ok 1m2 sklejki - dziurki w poszyciu namierzone i wiadomo skąd zamokło

- do wymiany/poprawy - mocowanie przedniej szyby oraz przedniej klapy bagażnika (możliwe że konieczna będzie wymiana desek wzmacniających od środka

- wymiana rozpórek uszczelek czy jak to się nazywa

- do wymian uszczelka przedniej szyby.

 

Z prac

Dziś będę miał wycenę tapicera odnośnie kosztów nowych materacy piankowych z odpinanymi pokrowcami - chcemy wiedzieć na czym śpimy

dodatkowo wymieniona zostanie wykładzina w środku

 

[ Dodano: Sro 01 Wrz, 2010 12:06 ]

Trochę zdjęć i opis remontu w tym temacie :-]

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?p=157583#157583

 

Ostatnio też dzięki uprzejmości przyczepy-wiola najazd przeszedł profesjonalną regenerację i wymianę tulejek.

 

Po kilku miesiącach pracy remont praktycznie skończony ... parę drobiazgów jest jeszcze do poprawki, opony do wymiany i wierzę, że uda się założyć czekające felgi :-]

 

do wyprania zostały dwa największe materace i w końcu budka mam nadzieję ruszy w trasę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

I już prawie koniec sezonu a moja budka w tym roku nigdzie nie pojechała :bevil: cóż taki splot okoliczności rodzinnych...

 

ale za to na zimę będzie stała w garażu :biwak:

I na przyszły rok jeszcze może malowania się doczeka.

 

Jako ciekawostkę dodam że ją pomierzyłem (długość z zaczepem 500cm, wysokość wychodzi 235-240 zobaczę jak stanie na płaskim, szerokość 210) może się komuś takie info przyda :hop1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.