Skocz do zawartości

Klej do "szyb":)


Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, tosiek2 napisał(a):

to zależy od pęknięcia. Ja używałem do przyklejenia kawałeczka / mały róg/ klej ACRIFIX  trzyma się dobrze  po 3 latach . Nie wiem jak duże masz pęknięcie.

Dosyć spore:( OK 20 cm:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, marluk84 napisał(a):

Witam. Może mi ktoś powiedzieć jakim klejem skleić pęknięte okno?:) Przypadkowa gałąź:(

 

Podjedź do zakładu gdzie spawają plastiki., lepsze to będzie niż najlepszy klej.

Trzeba mieć świadomość, że "ślad" po robocie będzie.

TOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tosiek2 napisał(a):

to zależy od pęknięcia. Ja używałem do przyklejenia kawałeczka / mały róg/ klej ACRIFIX  trzyma się dobrze  po 3 latach . Nie wiem jak duże masz pęknięcie.

Są 2 rodzaje 116 i 192. Który użyłeś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marluk84 napisał(a):

Może mi ktoś powiedzieć jakim klejem skleić pęknięte okno?:) Przypadkowa gałąź:(

Witaj Łukaszu

Ja u siebie też miałem na przedniej szybie pęknięcie odziedziczone po Duńczyku i poradziłem sobie z tym cyjanoakrylem.

Na końcu pęknięcia nawierciłem otworek 0,5 mm - żeby pęknięcie nie szło dalej - a następnie podniosłem szybę do poziomu i w pęknięcie napuściłem delikatnie cyjanoakrylu.

Operacja przebiegła z sukcesem i okno w miejscu pęknięcia jest uszczelnione i nie cieknie.

Próbowałem delikatnie po sklejeniu naciskać z boku - i tak jak poprzednio przed klejeniem widać było pęknięcie rozwarstwiające się pęknięcie - to teraz już go nie ma.

Ale ślad oczywiście został - bez cudów - tego klejenie nie zlikwiduje - ale jest sklejone i szczelne.

Pzdr

Włodek

IMG_0034.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D

W dniu 14.04.2023 o 09:19, BuryKocur napisał(a):

Witaj Łukaszu

Ja u siebie też miałem na przedniej szybie pęknięcie odziedziczone po Duńczyku i poradziłem sobie z tym cyjanoakrylem.

Na końcu pęknięcia nawierciłem otworek 0,5 mm - żeby pęknięcie nie szło dalej - a następnie podniosłem szybę do poziomu i w pęknięcie napuściłem delikatnie cyjanoakrylu.

Operacja przebiegła z sukcesem i okno w miejscu pęknięcia jest uszczelnione i nie cieknie.

Próbowałem delikatnie po sklejeniu naciskać z boku - i tak jak poprzednio przed klejeniem widać było pęknięcie rozwarstwiające się pęknięcie - to teraz już go nie ma.

Ale ślad oczywiście został - bez cudów - tego klejenie nie zlikwiduje - ale jest sklejone i szczelne.

Pzdr

Włodek

IMG_0034.JPG

Dzięki za poradę:) Z tym nawierceniem nie wpadł bym, faktycznie będzie pęknięcie zakończone i ni będzie szło dalej. Wszyscy ludzie wszystko wiedzą::)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W mojej przyczepie mam popękane na rogach przednie środkowe okno ,aż tak że bałem się otwierać ,skleiłem to tym klejem , kładąc klej po  wierzchu pęknięcia ,tak jak silikon ,klej klei wszystko ,przylega do wszystkiego jak wyschnie to tylko zostaje cięcie  spoiny żyletką  .

image.thumb.jpeg.9046a558379b76f910ea322581c27969.jpeg

 

Tym przykleiłem wszystkie boczne ramki od drzwiczek w boku przyczepy ( kaseta do WC i wszystkie inne boczne ramki ) przestało cokolwiek przeciekać , a jak chciałem zdemontować to tylko nożyk do tapet i cięcie spoiny .

Edytowane przez jackvoyager (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Odkopie starocia a co mi tam,

Do klejenia pmma ( czyli to co najczęściej robi nam za okno) najlepiej sprawdza się kleje Metacylowe,
Producentów jest sporo, od siki przez loctite po wurth i całą gamę ofert z Azji....
W naszym światku najpopularniejsze są produkty od firmy ataszek.... Zresztą bardzo dobre jakościowo

Natomiast z doświadczenia odradzam wizyty u pana Kazia co to spawa zderzaki, ok 75% tych zakładów specjalizuje się w spawaniu zderzaków i nawet nie pomyśli że do naszej szyby czy bakisty trzeba zastosować inne spoiwo....
I tak, widziałem już pęknięte okno zalane spoiną z ABS..... Całość rozpadła się przy wkładaniu do auta przed warsztatem pana Kazia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.