Skocz do zawartości

Przyczepa do 100tys - załoga 2+2


Koczaj

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie o tego sprzedawcę mi chodziło.  Podjechać mogę i się wszystkiego dowiem. Jak się spodoba to mogę o Wadowskich pomyśleć z Krakowa
W ogłoszeniu jest napisane, że gwarancja 24 miesiące i 10 lat na szczelność. 
Choć ta przyczepa jest 230, ale ma dużą ładowność. 
Hmm w tej cenie to można Knausa Sport 500FDK nowego wyciągnąć. (123tys )
Jakieś alternatywy z rynku wtórnego   ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Koczaj napisał(a):

Dokładnie o tego sprzedawcę mi chodziło.  Podjechać mogę i się wszystkiego dowiem.

Dzwoniłeś do niego?

8 minut temu, Koczaj napisał(a):

Jak się spodoba to mogę o Wadowskich pomyśleć z Krakowa
W ogłoszeniu jest napisane, że gwarancja 24 miesiące i 10 lat na szczelność. 

No jeśli nowa to ktoś gwarancję uruchamia. Pytanie kto oficjalnie ją sprzedaje, bo on jest jakimś pośrednikiem. 

8 minut temu, Koczaj napisał(a):

Choć ta przyczepa jest 230, ale ma dużą ładowność. 

Bo ma podniesione DMC do 1700 kg. Bazowo jest tylko 1500 kg. 

8 minut temu, Koczaj napisał(a):

Hmm w tej cenie to można Knausa Sport 500FDK nowego wyciągnąć. (123tys )
Jakieś alternatywy z rynku wtórnego   ?

Jeśli stać Cię na nową to bierz nową. Nie patrz nawet na rynek wtórny. Raz że wybór niewielki, dwa że ceny będą często wyższe niż nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2023 o 22:07, Koczaj napisał(a):

Witam,
Chciałbym wymienić przyczepę dla mojej rodzinki. Załoga 2 + 2 (8 i 5 lat).
Założenia:
1. Łóżko piętrowe, francuskie i podkowa przy kuchni
2. DMC czym większe tym lepiej (ładowność min. 350kg) czyli ok 1700 w górę
3. Budżet 100 tys - chciałbym  80tys, ale to chyba nie realne. 
4. Jeśli będzie coś fajnego np. nowego to rozważę zwiększenie budżetu 

Jak Cię interesuje trochę mniejsza, to będę sprzedawał swoją 490KMF z 2018roku. Klima, solar, LiFePo4, przedsionek z lekkim stelażem (użyty ze 3 razy), markiza. DMC 1500kg, realna waga ze wszystkimi gratami (krzesła itd) 1420kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jacek00 napisał(a):

Dzwoniłeś do niego?

No jeśli nowa to ktoś gwarancję uruchamia. Pytanie kto oficjalnie ją sprzedaje, bo on jest jakimś pośrednikiem. 

Bo ma podniesione DMC do 1700 kg. Bazowo jest tylko 1500 kg. 

Jeśli stać Cię na nową to bierz nową. Nie patrz nawet na rynek wtórny. Raz że wybór niewielki, dwa że ceny będą często wyższe niż nowe. 

jacek00 ma całkowitą rację. Jesteś w zasięgu nowej więc to najlepszy wybór. Przeglądam ostatnio niemieckie i holenderskie strony i widzę, że wyprzedają nówki ubiegłoroczne w fajnych cenach. Widać się nie sprzedały a muszą robić miejsce pod nowe. Jedyny minus, że nie można ich dowolnie skompletować tylko brać takie jak na placu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, glomir napisał(a):

 Przeglądam ostatnio niemieckie i holenderskie strony i widzę, że wyprzedają nówki ubiegłoroczne w fajnych cenach. Widać się nie sprzedały a muszą robić miejsce pod nowe. Jedyny minus, że nie można ich dowolnie skompletować tylko brać takie jak na placu.

W DE też można często kupić przyczepę prawie nową po sezonie w wypozyczalni, Często niemieckie wypożyczalnie tak właśnie robią, że zaraz po sezonie jest wyprzedaż, bo na kolejny sezon mają zamówione już kolejne nowe przyczepy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@olas1 dzięki, ale potrzebuję więcej ładowności.
@jacekzoo jutro zadzwonię zapytam się gdzie jest ta przyczepa do oglądnięcia. Wydaje mi się, że kiedyś przejeżdżałem w tamtych okolicach i widziałem dość spory plac z przyczepami.
@glomir możesz zarzucić jakieś strony holenderskie  ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koczaj napisał(a):

@olas1 dzięki, ale potrzebuję więcej ładowności.
@jacekzoo jutro zadzwonię zapytam się gdzie jest ta przyczepa do oglądnięcia. Wydaje mi się, że kiedyś przejeżdżałem w tamtych okolicach i widziałem dość spory plac z przyczepami.
@glomir możesz zarzucić jakieś strony holenderskie  ? 

Pewnie. Przede wszystkim takie ichne allegro:  https://www.marktplaats.nl/

albo któryś z wielu handlarzy: https://www.prins-caravans.nl/wie-zijn-wij/

Ale nie zapominaj też o niemieckich. Np.: https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/search.html?c=Caravan&isSearchRequest=true&ref=quickSearch&s=Motorhome&vc=Motorhome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=32732]olas1[/mention] dzięki, ale potrzebuję więcej ładowności.
[mention=22353]jacekzoo[/mention] jutro zadzwonię zapytam się gdzie jest ta przyczepa do oglądnięcia. Wydaje mi się, że kiedyś przejeżdżałem w tamtych okolicach i widziałem dość spory plac z przyczepami.
[mention=41512]glomir[/mention] możesz zarzucić jakieś strony holenderskie  ? 
Wg mnie ta przyczepa stoi ewentualnie we Wrocku. Znalazłem że ten dealer z Jelcza raz podaje adres na Wrocławskiej, raz na Polnej, a raz jakiś we Wrocławiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Analog82 dzięki za czujność :)  
Widziałem to ogłoszenie na otomoto, to jest ten sam sprzedawca co wyżej ma nową. 
https://www.otomoto.pl/oferta/weinsberg-caraone550qdk-przyczepa-kempingowa-weinsberg-knaus-tabbert-klimatyzacja-markiza-ID6ET8bU.html

Tutaj mamy 250kg ładowności i przy tych dodatkach (klima, markiza) + mover + akumulator to tak trochę mało jej zostanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.