Skocz do zawartości

Zasięg sieci komórkowych Polska


Michał Konopka

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze

Kończy mi się umowa w Playu i nie jestem usatysfakcjonowany zasięgiem tej owo sieci. Np. okolice Węgorzewa prawie nigdzie nie mam sieci :( a czasem lubię coś obejrzeć 

Czy możecie podzielić się swoimi zasięgami innych sieci? Coś polecicie?

 

Wiem, źe jedzie się wypoczywać ale czasem jednak można też coś obejrzeć na netflixie itp :)

 

Aktualnie jest oferta T-mobile internet no limit 65 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież play roaminguje się krajowo  w t-mobile i orange (pomarańczowych włączyli po reklamacji/awanturze) i spoko działa wtedy. Poza tym w sezonie w węgorzewie to podejrzewam że jest jak w międzyzdrojach w zasadzie żadna sieć nie daje satysfakcjonującej transmisji danych ze względu na wysycenie bts-ów.

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Michał Konopka napisał(a):

Drodzy forumowicze

Kończy mi się umowa w Playu i nie jestem usatysfakcjonowany zasięgiem tej owo sieci. Np. okolice Węgorzewa prawie nigdzie nie mam sieci :( a czasem lubię coś obejrzeć 

Czy możecie podzielić się swoimi zasięgami innych sieci? Coś polecicie?

 

Wiem, źe jedzie się wypoczywać ale czasem jednak można też coś obejrzeć na netflixie itp :)

 

Aktualnie jest oferta T-mobile internet no limit 65 PLN.

posiadam telefony zarówno w T-mobile jak i w Plusie , zasięg LTE bardzo podobny , choć są takie miejsca gdzie zasięgu nie ma wcale np . przy schronisku Andrzejówka albo camperpark Lena w Łęknicy.

Więc w skali Polski nie ma co porównywać , trzeba sprawdzać  konkretnego operatora w konkretnej lokalizacji, choć obecnie operatorzy często dzielą BTS-y  lub mają bardzo blisko siebie więc zasięgi porównywalne.

Co do internetu mobilnego T-mobile to mam i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał Konopka napisał(a):

Kończy mi się umowa w Playu i nie jestem usatysfakcjonowany zasięgiem tej owo sieci. Np. okolice Węgorzewa prawie nigdzie nie mam sieci :( a czasem lubię coś obejrzeć 

Jak przerabialem ten temat 2 lata temu, mialem Play i szukalem zastepstwa, bo niestety w miejscach, z ktorych pracowalem Play po prostu nie wyrabial, to zalatwilem sobie jeszcze 2 inne karty z T-mobile i Plusa (abonamenty). Po szybkich testach wybor padl na  T-mobile i od tego czasu nie narzekam na internet. Chociaz bywaly miejscowki ze Plus w telefonie zony wygrywal, wiec najlepiej zrob podobnie, sprawdz sobie jak wyglada przepustowosc lacza w Twojej okolicy i bedziesz mial odpowiedz.

50 minut temu, macieku napisał(a):

przecież play roaminguje się krajowo  w t-mobile i orange (pomarańczowych włączyli po reklamacji/awanturze) i spoko działa wtedy.

i tu jest pies pogrzebany, dlatego Play bedzie gorzej dzialalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, macieku napisał(a):

żadna sieć nie daje satysfakcjonującej transmisji danych ze względu na wysycenie bts-ów.

Dlatego ja bardzo często jeżdżę w miejsca mniej popularne w danym okresie... I wówczas mając Playa nie narzekam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michał Konopka napisał(a):

kończy mi się umowa w Playu i nie jestem usatysfakcjonowany zasięgiem tej owo sieci. Np. okolice Węgorzewa prawie nigdzie nie mam sieci :( a czasem lubię coś obejrzeć 

Czy możecie podzielić się swoimi zasięgami innych sieci? Coś polecicie?

Ja mam dwie karty sim z różnych sieci w telefonie, dzięki temu jak nie na jednej, to na drugiej działa (jedna w Plus na abonament, druga w Orange prepaid - tutaj masz konto ważne rok za 10 zł, jak potrzeba netu to doładowuję). Choć fakt, że byłem w miejscach, gdzie na obu zero zasięgu. Pomimo to,  jednak polecam to rozwiązanie.

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Analog82 napisał(a):
1 godzinę temu, macieku napisał(a):

przecież play roaminguje się krajowo  w t-mobile i orange (pomarańczowych włączyli po reklamacji/awanturze) i spoko działa wtedy.

i tu jest pies pogrzebany, dlatego Play bedzie gorzej dzialalo.

niby tak ale mówimy o ściągnięciu poczty czy jednego filmu na netfixie a nie o serwerze minecrafta czy torrentach bo do zastosowań "profesjonalnych" wymagane są "profesjonalne" łącza. Do "domowego" użytku wystarczy roaming playowy. Osobiście wlekę ze sobą starlink-a ale to z tytułu pracy, .... jak potrzebuję się dostać do biura to ma działać i koniec , antena od elona gwarantuje mi to praktycznie wszędzie. No ale koszt i upierdliowść rozwiązania  nie porównywalna do LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Play telefon przecież działa w różnych sieciach? Raz przełącza się na T-mobile raz na Plusa. 
Sama karta internetowa działa już tylko w sieci Play. Ja mam router Huawei i często korzystam z apki Huactrl https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.thecoder.huactrlpro&hl=pl&gl=US
I ustawiam router na sztywno pod 4G I Pasmo nadajnika co w wielu przypadkach pomaga. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z mobilnego Internetu od kilku lat. Skutecznie Orange mnie wyleczył  ze swojej sieci. Sporo z nimi walczyłem i skończyło się na przeprowadzce (5 lat temu)do Plusa i nie zamienił bym teraz  na innego operatora. Od początku mam mam router Huawei z anteną typu V na dosyć długim kablu. Nie było  w Plusie sytuacji aby nie było dobrego poziomu sygnału.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ok rok temu przeszedłem do T-Mobile właśnie ze względu na nielimitowany net. Skończyły się problemy z netem na wyjazdach. Teraz moje udostępniać go do woli. Sam zasięg też wg mnie jest bezproblemowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Play od ponad roku ma roaming krajowy tylko z Orange. Wcześniej (do 12.2021) był również TM a kilka lat temu jeszcze Plus. Roaming krajowy dotyczy ofert głosowych z ewentualną paczką danych, ale oferty czysto internetowe nie mają tej opcji. Zasięg w każdym miejscu może się różnić w zależności od operatora, aczkolwiek T-Mobile i Orange powinni mieć niemal identyczny z uwagi na wspólną w 99,9% infrastrukturę (wieże, nadajniki i anteny). Znacząca różnica może wynikać z obciążenia sieci gdzie nawet przy dobrym zasięgu transfery mogą być słabe u jednego a dobre u drugiego np. z powodu znacznie większej popularności danego operatora w danej okolicy. Zawsze polecam zakup karty sim pre-paid za kilka PLN i sprawdzenie w najważniejszych dla siebie lokalizacjach. Nie możba ogólnie powiedzieć, że operator A jest najlepszy a B najgorszy. A ponieważ zawodowo trochę siedzę w temacie, to dodam, że od kilku lat Plus niemal zaprzestał inwestycji w rozbudowę swojej sieci, co nie wyklucza, że są miejsca gdzie wciąż z różnych powodów jest najlepszy. Z kolei Play często stawia nowe stacje w swoistych "niszach" gdzie dotychczas pozostali operatorzy nie docierali z sensownym pokryciem. Często też po kilku miesiącach na niektórych takich wieżach dowieszają się T-M wspólnie z Orange.

Edytowane przez Łuki (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.