Skocz do zawartości

Wypoczynek poza polem kempingowym


darek z

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, darek z napisał(a):

Chciałem podpytać czy macie jakieś sprawdzone fajne miejscówki odnośnie pobytu dwu-trzy dniowego przyczepą kempingową poza płatnym polami kempingowymi w okolicach jury Krakowsko- Częstochowskiej.

W tym temacie - ze względu, iż preferuję tzw. "dzikusa" oraz mieszkam w okolicy - mógłbym chyba napisać doktorat. Żeby odpowiedzieć, potrzeba wiedzy, jakie miejsca Cię interesują : czy dzikie i odludne, czy też w jakiś sposób zagospodarowane i zaludnione, z bliskością bazy turystycznej, gastronomicznej i knajp, czy wystarczy piękny krajobraz ?

3 godziny temu, Stu napisał(a):

Jeżeli woda to Poraj lub Kostkowice.

-Poraj i zalew to jedno z nielicznych miejsc gdzie nie byłem, głównie ze względu na problem z czystością wody (bazuję m.in. na sk.gis.gov.pl), choć słyszałem, że ludzie się kąpią i jak mniemam - żyją.

-Kostkowice - właściwie "Zalew Dzibice" - byłem wiele razy - woda czysta, choć w sezonie trudno określić, gdyż jest to miejsce bardzo licznie oblegane przez biwakowiczów, a jako że (poza tzw. "nocnym grajkiem" * ) nie jest zagospodarowane i nie ma toalet, różne niespodzianki zdarzają się w przybrzeżnych trawach i szuwarach, a i domyślam się, że w wodzie rówież, co oczywiście nie przeszkadza w kąpielach :D i plażowaniu, jako że kawałek takowej jest.

* "nocny grajek" - tak nazwana przez moje dzieciaki, buda z fastfudem + jedyny (na cały zalew) toitoi.  Zlokalizowana przy parkingu - przy plaży, gdzie w szeroko rozumianym sezonie, w weekendy, muza um-cy (z przewagą głębokiego, bliskiego infradźwiękom "um") gra do 1-szej w nocy, tak, że trudno spać. Ale kto by tam w nocy spał - tymbardziej, że dopóki jest muza to i browar z beczki też. Jedynie po drugiej stronie zalewu nieco mniej słychać, ale przyczep też masa.

Narazie tyle, temat z przyjemnością rozwinę - po robocie. Może znajdę chwilę. Pozdro!

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, darek z napisał(a):

Dzień dobry,

Chciałem podpytać czy macie jakieś sprawdzone fajne miejscówki odnośnie pobytu dwu-trzy dniowego przyczepą kempingową poza płatnym polami kempingowymi w okolicach jury Krakowsko- Częstochowskiej.

iiiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, darek z napisał(a):

Chciałem podpytać czy macie jakieś sprawdzone fajne miejscówki odnośnie pobytu dwu-trzy dniowego przyczepą kempingową poza płatnym polami kempingowymi w okolicach jury Krakowsko- Częstochowskiej.

Przemyślałem temat i równie dobrze można by zapytać czy w Polsce są jakieś miasta godne zwiedzenia.  Temat szeroki, a że nie napisałeś jakie są Twoje preferencje, więc nic konkretnego nie odpowiem. Miejsc na Jurze i w okolicy, do których można pojechać na dziko, na kilka dni jest... od groma !  

Napewno warto zwrócić uwagę na zamki - sporo ich tutaj, a w pobliżu każdego jest parking lub miejsce gdzie można zatrzymać się z cepą na kilka dni i pospacerować czy pojeździć na rowerze.  Ponadto na głównych szlakach jury jak np. na czerwonym - zwanym "Szlakiem Orlich Gniazd", ale i na niebieskim "Szlaku Warowni Jurajskich" znajdziesz mnóstwo pięknych zakątków, małych miasteczek, rzek, źródełek, stawów, jeziorek, dolin, skałek, polan....    czego dusza zapragnie.  Pomocna bywa mapa google wraz ze street view i zdjęciami, a także mapa-turystyczna.pl

Pozdro!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PanSamochodzik napisał(a):

Przemyślałem temat i równie dobrze można by zapytać czy w Polsce są jakieś miasta godne zwiedzenia.  Temat szeroki, a że nie napisałeś jakie są Twoje preferencje, więc nic konkretnego nie odpowiem. Miejsc na Jurze i w okolicy, do których można pojechać na dziko, na kilka dni jest... od groma !  

 

Tomku nieważne preferencje darka z, byle było za darmo.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ed napisał(a):

Tomku nieważne preferencje darka z, byle było za darmo.

Chyba tak. Temat mi bliski. Chciałem pomóc - ale i z tym nie można przesadzać...

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Pierzasty napisał(a):

tu mógłbyś się wyciszyć przez 3 dni i to konkretnie :D 

Też nie tak do końca. W ciągu dnia ciagle się sporo ludzi przewija a nawet wieczorem jeszcze sporo sie pojawia.(mowa o weekendach)

Ale poza ruchem mozna powiedzieć, ze jest spokojnie :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.