Skocz do zawartości

Czym ogrzewać przyczepe kempingową?


Lipcowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam rok temu na tym forum rozmyślałem nad wstawieniem kozy ale nie odważyłem się, w przyczepie nie mam instalacji gazowej (kiedyś była)

Przyczepa jest postawiona na stałe na podwórku jako mój warsztacik, chciałbym tam przesiadywać też w zimne dni, dużej butli ze "słoneczkiem" nie wstawię bo się boję, koza raczej też odpada ale był by to wspaniały pomysł bo mam drewno pod nosem (mam swój las) https://allegro.pl/oferta/piecyk-promiennik-namiotowy-1-7kw-2w1-4-kartusze-11992793156 <-- myślałem nad tym czymś lub https://www.androla.pl/kuchenka-turystyczna-gazowa-z-zaworem-2-5kw-geko-p-29185.html?srsltid=AYJSbAfLvsWEuJGJ-uYY2g9bmvNWHw-DTxdwWDVknK2YM2hvuH-kjYa-jW4 , na pewno to są bezpieczniejsze rozwiązania, ale może wy macie coś lepszego na prąd odpada bo nie wypłacę sie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym ogrzewasz dom i jak daleko od domu stoi przyczepa , bo może niegłupim rozwiązaniem byłoby zrobienie drugiego obiegu na CO zalanego glikolem z osobną pompką obiegową sterowaną jakimś Eurosterem .:hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lipcowy napisał:

Witam rok temu na tym forum rozmyślałem nad wstawieniem kozy ale nie odważyłem się,

Tak, pamiętam. Ale ten zwrot, że się "nie odważyłeś" to brzmi wbrew temu co wtedy pisałem. Nie trzeba specjalnej odwagi do tego, tylko trochę pracy i pomyślunku. Natomiast do wstawiania gazowych promienników, takich jak w załączonym przez Ciebie linku to już trzeba odwagi. Bo co ze spalinami z takiego ogrzewacza ? Wszystko idzie do budy. Odradzam zdecydowanie, jeśli Ci życie miłe ! Zauważ, że we wszystkich przyczepowych ogrzewaczach gazowych,  masz zamkniętą komorę spalania i wymiennik ciepła, a spaliny wychodzą przewodem na zewnątrz.

To już lepsza koza, tymbardziej, jeżeli masz swój las. Ja bym się nie zastanawiał.

Pozdro!

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej gdzie tą kozę umiejscowić, rurę chciałbym wypuścić przez ścianę, sporo jest okien bo na jednej ścianie wzdłuż 3 okna a tam gdzie nie ma okien to szafa i łazienka lub zlew stoi a chodzi o to że przez rurę bałbym się aby okno się nie stopiło czy coś a po drugie nie mógłbym otwierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy kupili na Allegro /taniej niż w Castoramie/ najmniejszy grzejnik olejowy elektryczny. Super. Zdawał egzamin idealnie. Przyczepa wewnątrz miała 440 cm długości. Za ok 80,- sprawa była bezpieczna i załatwiona. POLECAM!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lipcowy napisał:

Niby olejowe takie oszczędne a przecież większość "ciągnie" 1000wat  czyli tyle co przeciętna farelka, farelek z epoki mam kilka i ich nie używam bo "ciągną" tego prądu.

Ale Ty nie masz specjalnie wyboru - tak uważam :  albo koza na drewno, albo elektrycznie - czyli piecyk olejowy tudzież farelka.

Zobacz jak rok temu radziłem wypuścić rurę z przyczpy. Nawet rysunek Ci zrobiłem. Nie marudź, tylko pomyśl jak to zrobić by miało ręce i nogi, i do roboty!  Jak coś wyjdzie w praniu to pytaj.

Co do miejsca gdzie wypuścić rurę, to być może "trzeba będzie coś wysadzić...."   ..... przerobić szafę lub przemieścić, ale jak to mówią: Masz głowę i ......, to kombinuj!

Edytowane przez PanSamochodzik (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.11.2022 o 20:50, Lipcowy napisał:

Najgorzej gdzie tą kozę umiejscowić

Ja bym szedł w ta stronę. Oferta zupełnie przypadkowa - chodzi o zasadę.

https://allegro.pl/oferta/piec-kominek-koza-z-plaszczem-wodnym-kreka-e-10kw-11504804955

Piecyk stawiasz na zewnątrz, np. w jakiejś przybudówce przy przyczepie, a do środka cepki ładujesz grzejnik. Wszystko na glikolu. I masz darmochę na drewnie. W dodatku zupełnie bezpieczną.

O, a jeszcze lepsze takie coś

https://allegro.pl/oferta/piec-z-nadmuchem-nadmuchowy-grzewczy-koza-15kw-hit-11048161979

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Aktualnie mój sąsiad na kempingu w Livigno ogrzewa kampera…świeczkami :) 

Sympatyczny Włoch wsadził pod kampera dwa metalowe wiaderka, w nich ma hmm jakby takie znicze. 
Pali się to dzień i noc. 
W nocy jak jest ciemno to dość ciekawie wyglada :) W pierwszej chwili myślałem że pali mu się kamper..a stoję tuż obok gościa :)  


 

6BF39472-559E-4E54-98B3-BE9FC9F34BDC.jpeg

A51DFBB5-3674-487C-A697-357A21001054.jpeg

CEFC40C1-1CA2-4449-8AA6-A88A863A6873.jpeg

0C0EEDA4-6C3F-4FB2-9D40-724EEA1A75A0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Simbus1 napisał:

Aktualnie mój sąsiad na kempingu w Livigno ogrzewa kampera…świeczkami :) 

Sympatyczny Włoch wsadził pod kampera dwa metalowe wiaderka, w nich ma hmm jakby takie znicze. 
Pali się to dzień i noc. 
W nocy jak jest ciemno to dość ciekawie wyglada :) W pierwszej chwili myślałem że pali mu się kamper..a stoję tuż obok gościa :)  


 

6BF39472-559E-4E54-98B3-BE9FC9F34BDC.jpeg

A51DFBB5-3674-487C-A697-357A21001054.jpeg

CEFC40C1-1CA2-4449-8AA6-A88A863A6873.jpeg

0C0EEDA4-6C3F-4FB2-9D40-724EEA1A75A0.jpeg

Tak Mi się wydaje że to stara wyga i nie raz był na takim wyjezdzie wie co robi, chyba ma 3 te pojemniki, jeden pod lodówką, drugi chyba pod zbiornikiem szarej wody ale ten z tyłu to nie mam pojęcia. Kołpaki też pościągane bo łańcuchy.

Edytowane przez peja76 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Simbus1 napisał:

Aktualnie mój sąsiad na kempingu w Livigno ogrzewa kampera…świeczkami :) 

wrzucił byś parę fotek w temacie o nartach  :blagac:

jak tam w Livingo, , stoisz na Pemoncie ?  ze śniegiem widzę skromie , jak warunki na stokach ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, peja76 napisał:

Tak Mi się wydaje że to stara wyga i nie raz był na takim wyjezdzie wie co robi, chyba ma 3 te pojemniki, jeden pod lodówką, drugi chyba pod zbiornikiem szarej wody ale ten z tyłu to nie mam pojęcia. Kołpaki też pościągane bo łańcuchy.

Dokładnie. Ja już widziałem podobne, survivalowe ogrzewanie, wielkie donice ceglane, z wielkim wkładem, tylko od góry były zakryte i tez stały pod przyczepami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.