Skocz do zawartości

Zaczep winterhoff ws 3000 - instrukcja, ciekawostki


kleo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z racji tej że nie znalazłem na forum konkretnie tego zaczepu zamieszczam informacje z instrukcji obsługi. Może komuś się przyda.

zaczep4.jpg.edae6d8873461615c56472c0c3ea94a2.jpg Wygląd ogólny.

zaczep.jpg.25cb1d61d6b9b5e4f3ad7a3d41cf0d1b.jpg

1: Zaczep otwarty

2: Przyczepa zapięta na kuli haka (gotowa do jazdy)

3. Aktywacja urządzenia stabilizującego (dźwignia jest w położeniu równoległym do osi dyszla) - Możliwa jest jazda bez aktywowanego urządzenia stabilizującego (poz.2) a nawet pożądana w określonych warunkach np. przez lód i śnieg

zaczep1.jpg.1eb32e59f1ad5ce958f98b4cdb2195c7.jpg

Po podłączeniu i aktywacji urządzenia stabilizującego możliwa jest kontrola okładzin sprzęgła (ciernych). Tabliczka znamionowa pokazuje przedstawia trójkątne pole oznaczone znakami +/-. Sprzęgło bezpieczeństwa jest ustawione fabrycznie w taki sposób aby metalowy trzpień widoczny w długim otworze (rys.2) znajdował się poniżej znaku "+"

zaczep2.jpg.b0c49a9a354c77687eee3522a12c1f0c.jpg

zaczep3.jpg.4379e5512ec31f89448d9bc89ffa2301.jpg

Wymiana okładzin ciernych - przednią okładzinę cierną (rys. 1)  można wymieniać w przypadku zużycia. Tylna okładzina cierna jest tak duża, że nie trzeba jej wymieniać.

Informacje dodatkowe z instrukcji:

- Kula haka musi być czysta. W przypadku kul powlekanych i lakierowanych powłokę należy całkowicie usunąć papierem ściernym o ziarnistości 200-240. Powierzchnia kuli haka musi być "metaliczna z połyskiem".

-Wnętrze sprzęgła musi być czyste. W przypadku zabrudzenia powłok ciernych powierzchnię można oczyścić papierem ściernym o ziarnistości 200-240. Następnie wyczyścić benzyną lub alkoholem.

- Aktywowanego stabilizatora jazdy (poz.3) nie można używać podczas manewrowania przyczepą

 

To by było na tyle. Jak coś to tłumaczone z instrukcji w języku duńskim (taką mam).

Żródło: Instrukcja obsługi przyczepy Hobby.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dziękuję :piwko:

4 godziny temu, kleo77 napisał:

Aktywowanego stabilizatora jazdy (poz.3) nie można używać podczas manewrowania przyczepą

A ja się dziwiłem, że na korzeniach nie daje rady ustawić przyczepy autem a ręcznie w 3 osoby się udaje :mlot::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.