Skocz do zawartości

Ogrzewanie Alde 3000


Kabe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z ogrzewaniem Alfę w przyczepie Kabe. Ogrzewanie działa bez zarzutu na 230v gdy podłączony jestem do prądu, niestety jak próbuję włączyć na gaz, to załącza się na kilkanaście sekund, po czym zaświeca się czerwona dioda informująca o odłączeniu dopływu gazu do urządzenia. Może ktoś spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać.

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kabe napisał:

po pierwsze sprawdz czy jest gaz w butli ...dwa czy reduktor przy zaworze butli dalej przerzuca gaz-włacz palniki w kuchence ..pala znaczy przepuszcza...jeśli piec nie był uzywany dawno albo podłączona jest nowa butla zapalenie  potrwa troche dłużej...sprawdz bezpiecznik boilera.i czy do pieca dochodzi prąd....sprawdz czy system chroniacy przed przegrzaniem nie został aktywowany..jest tam taki wały prztyczek który trzeba na chwilke pyknąć....jeśli aktywowany to nie można zresetować systemu dopóki boiler nie schłodzi się do 10-20st celsjusza...jeśli świeci sie czerwona dioda która oznacza to że elektronika pieca gasi płomień czyli zadziałał system moniturujący jonizacje płomienia...system za pomocą elektrozaworu odcina wtedy gaz i elektronika wyłacza całość....w momencie zapalenia się czerwonej diody boiler musi być zresetowany...czyli wyłaczyć boiler na off odczekać 30sek i właczyć na nowo....alde może chodzić na sam prąd na sam gaz albo równocześnie...zalecam najpierw startować z gazu a grzałki odpalać dopiero póżniej...tak mówi instrukcja...pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za odpowiedź i pomoc, gaz jest w butli, dochodzi do innych urządzeń jak kuchenka i lodówka.

Urządzenie na gaz na chwilę załącza się po czym mija 8-10 sek i wyłącza się. Coś ten płomień gasi, nie wiem co to takiego. Nie wiem gdzie jest ten przycisk, który trzeba "puknąć" aby zresetować. Jest też podobno przycisk do resetowania urządzenia?

Dodam, że na prąd działa bardzo dobrze, zarówno ogrzewanie jak i ciepła woda.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kabe napisał:

zacytowałem instrukcje...nie jestem specjalistą od alde ale kombinuj...próbuj załaczać piec jak jest zimny za któryms razem powinien po odczekaniu i zresetowaniu odpalić...przycisk jest na zewnątrz ścianki gdzie wchodzą kable...dłuższa ścianka...dotykaj wystające prztyczki i jeden z nich da sie wcisnąć do środka..wciśnij i puść...zasada ta sama co w zabezpieczeniach zwykłych pieców domowych....no chyba że gaz do dupy....powodzonka

 

 

warto też ustawić potencjometr temperatury / ten brązowy / na on i ustawić temperature na 30st.....więcej pomysłów brak....warto też mieć instrukcję pod ręką ....mam oryginał i przetłumaczoną pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.