Skocz do zawartości

Pominięcie elektrobloku Cers 20D przy instalacji PV


webster90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Kip 50HY z elektroblokiem Cers 20D w którym padł regulator ładowania z solarów. Prąd dochodzi do elektrobloku ale ten nie ładuje akumulatora.
Ładowanie z 230v działa normalnie.  
Pytanie techniczne: Czy mogę pominąć elektroblok i zainstalować osobny regulator i wpiąć się z niego do akumulatora? Czy inne funkcje nie zostaną zaburzone jak będzie "obce" ładowanie? 
Pytanie dodatkowe o PV: mam panel elastyczny, dość wiekowy o mocy mi nieznanej. Ten elektroblok obsługuje panele do 100W. 
Ma znaczenie czy zewnętrzny regulator będzie 10A (względnie adekwatny do tej mocy) czy mogę od razu założyć 20A jakbym chciał powiększyć instalację w przyszłości? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.