Skocz do zawartości

Jaka przyczepa bedzie właściwa.


pianim

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, podczepiam się pod temat bo mam podobny problem z wyborem odpowiedniego DMC przyczepy.

 

W dowodzie rejestracyjnym holownika wpisane DMC przyczepy odpowiednio 450 i 1300 kg, niestety w polu MW samochodu wpis - 0 kg

 

Niezależnie od tej informacji dowiedziałem się (internet), że prawdopodobnie mój holownik waży ok. 1245 kg.

 

Czym sugerować się w doborze przyczepy ??

 

Dla ułatwienia podam dane holownika: Toyota Corolla Sedan 2,0 Diesel (90KM, 200 Nm). DMC samochodu 1760 kg

 

Liczę na Waszą pomoc i pozdrawiam

 

 

Jacekwwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocznik tej Corolli ? Ale co chcesz wiedzieć ? Ile waży , czy możesz kupić przyczepę 1300 kg. ?

Masz B+ E czy samo B ?

 

Rocznik 2003

 

Chciałbym wiedzieć czym sugerować się przy zakupie przyczepy (DMC) jeśli w dowodzie rejetracyjnym brak wpisu dot. masy własnej holownika.

Kategoria prawa jazdy samo B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć czym sugerować się przy zakupie przyczepy (DMC) jeśli w dowodzie rejetracyjnym brak wpisu dot. masy własnej holownika.

 

To nie Twoja wina i kontrola na drodze nic Ci nie zrobi / w końcu pisze że możesz ciągnąć 1300 kg. /

 

Ale - kiedyś ten dowód trzeba będzie wymienić i jeśli pani w okienku będzia miała takie wytyczne to wpisze Ci np. 1245 i co wtedy ?

Polecisz robić B+E ?

Poza tym nie kupuj max. możliwej do ciągnięcia przyczepy przez ten samochód , kup sobie 1200 to i przyjemniej pojedziesz i autku lżej będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Szanowny Kolego,

 

Kontrolą to ja się najmniej przejmuje. Bardziej obawiam się ewentulanych konsekwencji w przypadku nie daj Boże wypadku. Co jesli ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania z tyt. OC? DO końca życia płacić komuś rente ? Na takie ryzyko mnie nie stać.

 

Pytam, bo myślałem, że może prawo przewiduje jakieś rozwiązanie w przypadku braku wpisu MW w dowodzie (na marginesie DR wymieniany rok temu).

 

Skłaniam się faktycznie do zakupu przyczepki o DMC maks. o MW holownika.

 

Odpowiedni wątekt dot. zakupu w Kąciku kupującego:

http://www.forum.karawaning.pl/viewtopic.php?t=5170

 

Pozdrawiam

 

Jacekwwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Jacekwwa Corolle i ich masa własna zaczynają się od 1235kg dla wersji benzynowej najmniejszej niestety nie znalazłem dla diesla;/

Ale w serwisie po numerku nadwozia takiej informacjii udziela Ci chetnie;)

Jak sam sie domyślasz diesel jest sporo Cięższy od najlżejszej benzyny jakieś 100kg wiec spokojnie 1300 możesz targać.

Poza tym na słupku od strony kierowcy masz tabliczkę wklejona i pod numerem Vin masz dwie masy odejmij od większej mniejsza i wyjdzie ile możesz targać przyczepę:)

Ja ciągam z silnikiem Td 2.0 i 90km przyczepę o DMC 1300 i daje rade wszędzie wjechać wiec strachu nie ma;) Także z N-ki sie przesiadłem i najlepsze jest to , ze taki wagon 2 razy większy(jest w galerii) od N-ki a jedzie sie podobnie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche mało danych

rok 2003

rodzaj nadwozia?

moc silnika?

srednio ok 1400 waza dieselki

np

 

Toyota Corolla Hb -2.0 D4-D 110 KM

Modelyear: january 2002 may 2003

Kerbweight kg (1445 kg)

 

z innym silnikiem moze byc juz inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia podam dane holownika: Toyota Corolla Sedan 2,0 Diesel (90KM, 200 Nm). DMC samochodu 1760 kg

Rok produkcji 2003

 

Wysłałem pytanie do Toyota Motor Poland. Ciekawe co i kiedy odpiszą :):

"Szanowni Państwo,

 

 

 

Jestem posiadaczem Toyoty Corolli 2,0 D4D (90KM) w wersji sedan z 2003 roku (Base Polaris).

 

 

 

Niestety zarówno w karcie pojazdu jak i w dowodzie rejestracyjnym brak jest adnotacji dotyczącej masy własnej pojazdu. Informacja potrzebna celem ustalenia masy maksymalnej przyczepy, którą można holować moim samochodem (kat. Prawa jazdy B – masa całkowita przyczepy <= masie własnej pojazdu).

 

 

 

 

 

Czy mogę prosić Państwa o podanie tej wartości ?

 

 

 

Nr VIN pojazdu: ..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.