Skocz do zawartości

opadająca podłoga i poważna awaria


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem nowy na forum i proszę o poradę. Kupiłem 20-letnią Caravelair, była widać rekonstruowana. Serwisant, któremu oddałem ją do przeglądu i drobnych napraw zwrócił mi uwagę, żeby uważać, bo ściany lekko opadają, co oznacza, że podłoga może być podgnita (jednak wilgoci nie widać wcale).

Podczas jazdy po autostradzie zdarzył się niebezpieczny i dziwny wypadek - jakimś sposobem przewody zaplątały się w ośkę i wyrwało kawałek podłogi i ścianek.. do końca nie jest jasne co było przyczyną. Na oponie zerwało pół bieżnika, więc może to zerwany bieżnik walnał w podłogę i kable. A może ona sama w tym miejscu była uszkodzona i doszło do kontaktu z kołem. 

Mniejsza o to. Fakty są takie, że mam fajną przyczepę, z wyrwanym kawałkiem podłogi, ścianek i instalacji, którą to podłogę w dodatku trzeba wzmocnić, żeby nie opadała.

Będę wdzięczny za wszelkie porady i ewentualnie namiary na kogoś, kto mógłby się podjąć zadania.

 

 

IMG_20220625_191542.jpg

IMG_20220625_191616.jpg

IMG_20220625_205501.jpg

IMG_20220625_205508.jpg

IMG_20220625_205513.jpg

IMG_20220625_210309.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam że to uszkodzenie od "opony".

Pewnie stare opony lub nawet bieżnikowane...

Skąd jesteś? - uzupełnij profil, dużo to pomoże...

Naprawa w serwisie będzie pewnie kosztować ładnych parę tysięcy...może nawet przekroczą wartość przyczepy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Misio napisał:

Też uważam że to uszkodzenie od "opony".

Pewnie stare opony lub nawet bieżnikowane...

Skąd jesteś? - uzupełnij profil, dużo to pomoże...

Naprawa w serwisie będzie pewnie kosztować ładnych parę tysięcy...może nawet przekroczą wartość przyczepy...

Wiem, że nie będzie tanio... Jestem z Krakowa, przyczepa stacjonuje pod Krakowem, w miejscowości Gaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Klimklan napisał:

mam fajną przyczepę, z wyrwanym kawałkiem podłogi, ścianek i instalacji, którą to podłogę w dodatku trzeba wzmocnić, żeby nie opadała

Na YT są filmy jak się buduje przyczepy (kolejność montażu). Jak puścisz taki film od tyłu to zobaczysz ilość pracy do włożenia żeby dojść do podłogi, a zatem i ogrom kosztów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Misio napisał:

To do Częstochowy...

@andrewa1

Dziękuję za namiar. Próbuję się skontaktować..

6 godzin temu, Misio napisał:

Dodam - może rozważyć inną przyczepę a ta sprzedać na części do budowy Vana?

Ta opcja to dla mnie ostateczność. Nie wchodząc w szczegóły, przyczepa odpowiada mi bardzo - 5 łóżek dla 5-os. rodziny i DMC przyczepy+ auta = 3500 kg... Chciałbym ją odbudować i wzmocnić, nie wymieniając całej podłogi, która wydaje się w niezłym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.