Skocz do zawartości

Odchudzenie przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć próbuję odchudzić moją przyczepę. Co tylko mogłem to wywaliłem [ nawet grill] a i tak waga jest jeszcze za wysoka. Zamówioną mam butlę kompozytową więc kilka kg. odejdzie. Pytanie do Was dotyczy akumulatora [u mnie tylko do movera] chcę wyjąć 95ah agm [waga ok.30kg.] i zastąpić go innym [ma tylko ustawić przyczepę na kempingu] czy takie cudo da radę? https://ebaterie.pl/product-pol-135027-Akumulator-SSB-SBL-26-12i-12V-26Ah-AGM-bezobslugowy-do-pracy-pracy-buforowej.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Hobby 400 o wadze 1100kg, to do movera miałem podłączone 2 akumulatory po 17Ah (łącznie 34Ah) i do ustawienia przyczepy, po dojechaniu na camping, nigdy mi nie zabrakło energii... ale macie chyba sporo większą przyczepę, więc te 26Ah to chyba może czasem nie wystarczyć...

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć próbuję odchudzić moją przyczepę. Co tylko mogłem to wywaliłem [ nawet grill] a i tak waga jest jeszcze za wysoka. Zamówioną mam butlę kompozytową więc kilka kg. odejdzie. Pytanie do Was dotyczy akumulatora [u mnie tylko do movera] chcę wyjąć 95ah agm [waga ok.30kg.] i zastąpić go innym [ma tylko ustawić przyczepę na kempingu] czy takie cudo da radę? https://ebaterie.pl/product-pol-135027-Akumulator-SSB-SBL-26-12i-12V-26Ah-AGM-bezobslugowy-do-pracy-pracy-buforowej.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN 

To nie lepiej kupić lifepo4? Będzie największa różnica na wadze. Kupisz Aku 50 Ah, który będzie ważył ok. 5 kg. Względem tego co masz obecnie będziesz miał różnice 25 kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jacek00 napisał:

To nie lepiej kupić lifepo4? Będzie największa różnica na wadze. Kupisz Aku 50 Ah, który będzie ważył ok. 5 kg. Względem tego co masz obecnie będziesz miał różnice 25 kg.

 

Do tego akumulatora może też służyć ta ładowarka? [bo taką mam zainstalowaną] https://allegro.pl/oferta/ctek-mxs-5-0-12v-5a-ladowarka-automatyczna-56-998-11386006325?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_content=wybrane&utm_term=desc-yes już widzę, że trzeba by zainwestować w takie cudo https://www.amazon.pl/CTEK-Ładowarka-Akumulatorów-Inteligentna-Konserwator/dp/B00D5T086Y/ref=pd_sbs_sccl_2_6/261-0629450-8468967?pd_rd_w=Um4ME&content-id=amzn1.sym.30ecb7a0-fae7-44ff-83be-2fde9e98d045&pf_rd_p=30ecb7a0-fae7-44ff-83be-2fde9e98d045&pf_rd_r=92FKSV1NZTENWW2G5JZV&pd_rd_wg=pTOJv&pd_rd_r=6077e06b-639b-4d48-8888-03431bee3aa4&pd_rd_i=B00D5T086Y&psc=1

Godzinę temu, bartd napisał:

Jak miałem Hobby 400 o wadze 1100kg, to do movera miałem podłączone 2 akumulatory po 17Ah (łącznie 34Ah) i do ustawienia przyczepy, po dojechaniu na camping, nigdy mi nie zabrakło energii... ale macie chyba sporo większą przyczepę, więc te 26Ah to chyba może czasem nie wystarczyć...

Moja ma DMC 1700kg. 

Edytowane przez Jerzy i Beata (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, do lifepo4 są dedykowane ładowarki.
Natomiast jeżeli zakupisz akumulator lifepo4 z wbudowanym BMSem, to ładowarkę możesz zastąpić zasilaczem 14,6 o odpowiednim amperażu.

Edytowane przez Exen (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.