Skocz do zawartości

Uprawnienia B + 96


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 30
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

11 minut temu, Aro Cristall napisał:

W Googlach znalazłem informację, ale chciałem się zapytać  ludzi z doświadczeniem w temacie Karawaningu 

Hahah Łupka ? 

 

Cześć

B96 jest do 4200 od DMC zestawu. Ale ważne są też inne parametry. Podaj DMC przyczepy i pojazdu ciągnącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Commander napisał:

Cześć

B96 jest do 4200 od DMC zestawu. Ale ważne są też inne parametry. Podaj DMC przyczepy i pojazdu ciągnącego.

Dokładnie to 4250 kg, z przyczepą inną niż lekka. 

42 minuty temu, Aro Cristall napisał:

Witam, użyłem łupki, ale nie znalazłem 100% odpowiedzi, czy zestaw który waży DMC 3900kg mogę legalnie po Europie prowadzić z prawkiem B96?

Dziękuję 

Szerokości 

Tak, we wszystkich krajach UE, i we wszystkich krajach spoza UE, które ratyfikowały konwencję genewską o ruchu drogowym.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Aro Cristall napisał:

Volvo xC60 DMC 2505kg Cristall 1100kg

A drugi krążownik VW T4 DMC 2860kg

No to dodatkowe uprawnienia i e-toll.

Natomiast jeśli nie masz jeszcze B96 i chcesz je dopiero wyrobić, to ja ze swojej strony polecam zrobić jednak B+E. Kurs zrobisz w maks 2 tygodnie, wyjeźdisz te 15h. Egzamin jest taki sam na B96 jak na B+E. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Commander napisał:

B96 jest do 4200 od DMC zestawu. Ale ważne są też inne parametry. Podaj DMC przyczepy i pojazdu ciągnącego.

Jacek juz to prostowal, ale tak warto tutaj byc dokladnym bo ja bym nie spelnial Twojego warunku bo mam 4205 :) 

32 minuty temu, jacek00 napisał:

Natomiast jeśli nie masz jeszcze B96 i chcesz je dopiero wyrobić, to ja ze swojej strony polecam zrobić jednak B+E. Kurs zrobisz w maks 2 tygodnie, wyjeźdisz te 15h. Egzamin jest taki sam na B96 jak na B+E.

W dodatku sa szkoly gdzie mozna juz po wyjezdzeniu kilku godzin dostac papier by isc zapisac sie na egzamin , a potem czekajac na termin dojezdzic brakujaca reszte. Ja musialem robic B96 bo z kursem bym sie nie wyrobil (prawko odebralem kilka dni przed urlopem na ktory juz ciagnalem cepe), ale ciagle w glowie siedzi chec zrobienia B+E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Aro Cristall napisał:

Dziękuję  za odpowiedzi.

Kurs B + E to koszt ok 1200 zł, a sam egzamin teoretyczny na B96 tylko 170 zł, tutaj niestety księgowość mnie nie puszcza ? 

Ale w przyszłości B+E napewno zaliczę!

Pozdrawiamy 

Tylko pytanie, czy uda Ci się zaliczyć plac, bez wcześniejszych kilku godzin lekcji na placu. Bo jak nie to się może okazać, że B96 to nie tylko 170 zł, a jednak wielokrotnośc tego 170 zł ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Aro Cristall napisał:

Kurs B + E to koszt ok 1200 zł, a sam egzamin teoretyczny na B96 tylko 170 zł, tutaj niestety księgowość mnie nie puszcza ? 

Ale w przyszłości B+E napewno zaliczę!

Mozesz zrobic tak, zapisz sie na egzamin, zakladam ze minimum 2 tyg bedziesz czekal. W tym czasie zglos sie do szkoly nauki jazdy i wykup sobie 2 godziny, a po 2-3 dniach kolejne 2h. Warto bo oprocz manewrow, wazna jest jazda po miescie. Nie wiem jak dawno temu zdawales B, ale ja robiac w 1999 roku to niestety zapomnailem jak sie jezdzi "egzaminowo". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.