Skocz do zawartości

BEZPIECZNIK W PRZYCZEPIE


somebody67

Rekomendowane odpowiedzi

Dzien dobry.zmienilem przyczepe i mam problem z bezpiecznikami.dlaczego wybija bezpiecznik glowny na polu kempingowym zamias u mnie w przyczepce? Wybija np. ja  jest wlaczony czajnik i gril (duze obciazenie 3.500  W ).pierwszenstwo wybicia powinno najpierw byc u mnie w przyczepie a potem w skrzynce na kempingu.

 

zdjecia 

bezpiecznik z licznikiem to jest u mnie w przyczepie natomiast drugie zdjecie to skrzynka na kempingu.

 

Dariusz 662 083 057

20220529_085711.jpg

20220529_091955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, somebody67 napisał:

Dzien dobry.zmienilem przyczepe i mam problem z bezpiecznikami.dlaczego wybija bezpiecznik glowny na polu kempingowym zamias u mnie w przyczepce? Wybija np. ja  jest wlaczony czajnik i gril (duze obciazenie 3.500  W ).pierwszenstwo wybicia powinno najpierw byc u mnie w przyczepie a potem w skrzynce na kempingu.

 

zdjecia 

bezpiecznik z licznikiem to jest u mnie w przyczepie natomiast drugie zdjecie to skrzynka na kempingu.

 

Dariusz 662 083 057

20220529_085711.jpg

20220529_091955.jpg

W przyczepie masz bezpiecznik 16A a na polu jest 6A wiec pierwszeństwo ma ten na polu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec co powinienem zmienic w przyczepie? Na jaki bezpiecznik ?

Widze tez oznaczenia,u mnie jest B a w skrzynce na kempingu C.

Czy mam wymienic z 16  na 10 ?

Edytowane przez somebody67 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, somebody67 napisał:

Wiec co powinienem zmienic w przyczepie?

Nic, poza jednoczesnością włączania prądożernych odbiorników.

15 minut temu, somebody67 napisał:

Czy mam wymienic z 16  na 10 ?

Ale po co? Bezpiecznik w słupku na kempingu ma swoje ograniczenie, więc wystarczy go nie obciążać powyżej jego możliwości. Wtedy nic nie będzie "wybijać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, somebody67 napisał:

Czy mam wymienic z 16  na 10 ?

10 to nadal więcej niż 6...

50 minut temu, somebody67 napisał:

Wybija np. ja  jest wlaczony czajnik i gril (duze obciazenie 3.500  W )

3500/230 wychodzi ok. 15 A, więc to dobrze że wybija 6A.W przyczepie by ci nie wybiło, nawet jak by na kempingu był drutowany bezpiecznik.

 

Ale na logikę, to na każdym kempingu będziesz zmieniał, żeby był odpowiednio mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
1 godzinę temu, somebody67 napisał:

Czy taki bezpiecznik 10 A moge zalozyc do przyczepy zamiast tego 16 A ,?

To są dwa różne zabezpieczenia.

Jeśli chcesz zmniejszyć amperaż bezpiecznika to kup sobie dedykowany wyłącznik nadprądowy => WYŁĄCZNIK NADPRĄDOWY B10 10A 2P

Edytowane przez local (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, local napisał:

To są dwa różne zabezpieczenia.

Jeśli chcesz zmniejszyć amperaż bezpiecznika to kup sobie dedykowany wyłącznik nadprądowy => WYŁĄCZNIK NADPRĄDOWY B10 10A 2P

rozumiem ze ten mam wybrac,?

SmartSelect_20220628-135932_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.