Skocz do zawartości

Bailey Moselle 2004 ciśnienie w oponach


rajan

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Staram się marudzić z byle tematem, ale tego nie potrafię rozgryźć. Wg mojej instrukcji w przyczepie Bailey Moselle z 2004 roku powinienem mieć 2,6 bara. Korespondowałem na ten temat z kolegą DanWlo z tego forum i wg Jego instrukcji powinno być 3,6 bara :( Szukałem po Internetach, ale informacje są rozbieżne, a męczy mnie ten temat, bo wg mnie przy 2,6 bara to moje opony za bardzo "siedzą". 

Prośba do użytkowników, którzy mają takie przyczepy o informację jakie stosujecie ciśnienie w oponach.

Pozdrawiam

Rajan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

2 godziny temu, rajan napisał:

Opony to 13 cala

a także

3 godziny temu, rajan napisał:

Wg mojej instrukcji w przyczepie Bailey Moselle z 2004 roku powinienem mieć 2,6 bara.

Producent podaje taką wartość dla innej wielkości opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ok, żle odpowiedziałem na pytanie o wielkość opon. Opony u mnie to 195/70R14 95H XL.

W mojej instrukcji dla opon w tym rozmiarze (195/70R14) jest podana wartość ciśnienia 2,6 bar.

Drążę ten temat bo raz tak jak pisałem informacje w necie są rozbieżne, a dwa wg mnie opony za bardzo "siedzą". Załączam zdjęcie (ono nie oddaje rzeczywistości, jest gorzej :( )

@Irek S - "Na każdej oponie masz wartosci , Bar i  PSI do jakich wartości mażesz nabić opone. " - ja nie chcę pompować na maxa tyle ile opona wytrzyma, tylko tyle ile powinno być :)

IMG_1454.heic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rajan napisał:

Opony u mnie to 195/70R14 95H XL.

No to felgi 14", a nie 13 jak pisałeś.

Przy takim rozmiarze i wadze cepki ja bym próbował ciśnienie  w okolicy 3,0 - 3,2 bar.

2 godziny temu, rajan napisał:

Załączam zdjęcie

U mnie się nie otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pomyliłem rozmiar felgi.

Załączam zdjęcie jeszcze raz, nie przekonwertowałem do "zjadliwego" formatu :) Teraz jpg, powinno dać się otworzyć

Jeśli ktoś ma podobną przyczepę prośba o info ile pompujecie kółka :)

IMG_1454.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego typu opony i przy tej masie przyczepy zalecane ciśnienie to 2,7 bar, więc instrukcja mówi prawdę. Miałem tak samo w moim Bailey'u. Natomiast porównując DMC Twojego modelu z informacjami dostępnymi tutaj, to już dla tej wyższej masy zalecane ciśnienie to ok. 3 bar. Możesz sprawdzić na swojej oponie jakie jest dopuszczalne ciśnienie i ciut je podnieść jeśli się zmieści w wartości granicznej. Chociaż w internetach znalazłem że dla takiej opony 2,9 to max.

Przy okazji, opony masz z początku 2017 roku, więc myślałbym już na Twoim miejscu o wymianie. Wtedy kupiłbym raczej opony w takim samym rozmiarze, ale z indeksem C, dla których ciśnienie zalecane (w zależności od masy przyczepy) to 3,5-3,9 bar. Możliwe, że będzie wyglądać i prowadzić się lepiej. Też u siebie w Bailey'u zmieniałem z XL na C i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.