Skocz do zawartości

Szybki spadek poziomu naładowania akumulatora


papieju

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, BUMERANG napisał:

100W to ponad 8A poboru ciągłego. Czyli w 12 godzin wydoi Ci aku do zera. Przynajmniej teoretycznie. W praktyce szybciej.

To, że stan wrócił do 100 procent oznacza tylko, że napięcie się podniosło do ok. 12,8V. Pytanie w jakim stopniu był wysycony elektrolit. Z Twojego opisu ciężko wnioskować coś o jakości czy kondycji aku.

Teoretycznie powinien mieć kondycję wzorową bo jest nowy co zresztą napisałem w pierwszym poście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, papieju napisał:

Teoretycznie powinien mieć kondycję wzorową bo jest nowy

Kondycję tak. Stopień naładowania już niekoniecznie. Bez pomiarów ciężko cokolwiek gdybać. Napięcie jeszcze o niczym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BUMERANG napisał:

Kondycję tak. Stopień naładowania już niekoniecznie. Bez pomiarów ciężko cokolwiek gdybać. Napięcie jeszcze o niczym nie świadczy.

Podłączony jest już jakiś czas, około dwóch tygodni pod instalację i w dzień jest ładowany panelem, przyczepa nie jest teraz używana i oprócz GPS z jakimś znikomym poborem i czujnikiem gazu na czuwaniu więc teoretycznie powinien być naładowany w pełni. Te Volty chyba nigdy 100% nie pokazują tylko 99%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, papieju napisał:

Te Volty chyba nigdy 100% nie pokazują tylko 99%

Jeśli wyświetlacz jest dwucyfrowy to dokładnie tak.  Pytam ponownie czy wiesz jakie jest max. napięcie odcięcia ładowania? Bo od tego dużo zależy. Nie wysycisz elektrolitu zbyt małym napięciem.

To tak jak w tanich ładowarkach elektronicznych. Wyłącza ładowanie, a akumulator ledwo podładowany.

Edytowane przez BUMERANG (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, papieju napisał:

Takie coś jest w specyfikacji tego Volta

Napięcia z tabelki są w miarę ok. Tylko nie widzę rozróżnienia na AGM i GEL. Jak pamiętam to napisałeś, że ustawiłeś na AGM. Z tabelki nie wynika, że coś się zmienia :hmm:

Masz jakikolwiek multimetr ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, papieju napisał:

Mam, taki zwykły. Szukam jakiegoś testera do akumulatorów, bo nigdzie w okolicy nikt nie ma.

Sprawdź na razie jakie napięcie pojawia się na akumulatorze bez obciążenia odbiornikami, przy ładowaniu z solara w dobrym słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BUMERANG napisał:

Sprawdź na razie jakie napięcie pojawia się na akumulatorze bez obciążenia odbiornikami, przy ładowaniu z solara w dobrym słońcu.

A to w poniedziałek, mam weekend pracujący. Dam znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, jacek00 napisał:
58 minut temu, papieju napisał:
Mam, taki zwykły. Szukam jakiegoś testera do akumulatorów, bo nigdzie w okolicy nikt nie ma.

Sam zrób taki test w warunkach domowych

Poświęciłem stówkę i zamówiłem na ali tester. Ogólnie się przyda, powinien być do 10.06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam aku. To jest tani aku który jest do zadań buforowych. Jak mu dasz duże obciążenie to spada mu napięcie. Jak podnosi się napięcie po odłączeniu obciążenia oznacza ze aku jest sprawny, ale nie powinien być obciążany dużymi prądami. Zważ sobie ten aku. Mój waży ok 27 kg co oznacza że za wiele płyt ołowiowych tam nie ma. Co ciekawe poprzedni akumulator też 100ah chińczyk w tej samej obudowie kupiony 5 lat temu waży 33 kg...
Polecam Ci kanał na YT mr akumulator, dowiesz się dużo informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już trochę musztarda po obiedzie, ale powinien wystarczyć na moje potrzeby, dużych prądów nie będzie, lodówka to gaz na dzikusa jak coś a tak to oświetlenie, ładowarka, może kiedyś jakiś mały tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.