Skocz do zawartości

Problem z lodówką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z lodówką w moim kamperze. Lodówka to stary electrolux i przy pracy na gazie śmierdzi spalinami w środku. Czysciłem co tylko się dało i nadal śmierdzi. Szukam kogoś kto pokona ten problem. Jestem z okolic Garwolina. Proszę namiar na jakiegoś fachowca. Tel 510618068 Pozdrawiam Paweł.

Edytowane przez TheGutek87 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

21 minut temu, TheGutek87 napisał:

Jestem z okolic Garwolina. Proszę namiar na jakiegoś fachowca

 

Napisz gdzie szukałeś, jak szukałeś i co znalazłeś - będzie łatwiej Ci pomóc :)

Edytowane przez piotrowin (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, TheGutek87 napisał:

Witam. Mam problem z lodówką w moim kamperze. Lodówka to stary electrolux i przy pracy na gazie śmierdzi spalinami w środku. Czysciłem co tylko się dało i nadal śmierdzi. Szukam kogoś kto pokona ten problem. Jestem z okolic Garwolina. Proszę namiar na jakiegoś fachowca. Tel 510618068 Pozdrawiam Paweł.

A gdzie te spaliny wylatują? Powinien być taki kominek, z wyprowadzeniem do kratki wentylacyjnej w ścianie przyczepy/kampera. Może czegoś takiego u ciebie brakuje. :niewiem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, TheGutek87 napisał:

Jest takowy kominek. Jest cały układ wydechowy. Czyściłem to w środku i nadal czuć spaliny. Dodam że nie wyjmowałem jeszcze lodówki. Chciał bym tego uniknąć jeżeli będzie to możliwe. Możliwe jest że to wina dyszy od gazu?

No to chyba nie masz wyjścia co do demontażu skoro spaliny czujesz w środku pomimo przeglądu komina. Coś tam zapewne znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TheGutek87 napisał:

Jest takowy kominek. Jest cały układ wydechowy. Czyściłem to w środku i nadal czuć spaliny. Dodam że nie wyjmowałem jeszcze lodówki. Chciał bym tego uniknąć jeżeli będzie to możliwe. Możliwe jest że to wina dyszy od gazu?

Skoro kominek jest i  jest drożny, to być może to nie spaliny czujesz, tylko obok palnika na zewnątrz coś się przypala i daje dziwny zapach. Zobacz czy coś gdzieś nie wpadło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, TheGutek87 napisał:

Napewno są to spaliny gazu. Czujnik czadu od razu wykrywa je. Nie mam czasu na to żeby to naprawić. Wolał bym dać to fachowcowi. 

Ok, więcej pomysłów nie mam. W sprawie fachowca nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2022 o 06:38, TheGutek87 napisał:

Jest takowy kominek. Jest cały układ wydechowy. Czyściłem to w środku i nadal czuć spaliny

Zapodaj jakąś fotkę palnika z układem spalinowym. Może coś wypatrzymy.

W dniu 17.03.2022 o 10:24, TheGutek87 napisał:

Napewno są to spaliny gazu. Czujnik czadu od razu wykrywa je

Ale co? Wyje czy tylko pokazuje ppm-y :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, TheGutek87 napisał:

Pojechałem wczoraj do fachowca 130 km żeby posłuchać pierdolenia że muszę zmienić szafkę i lodówkę. Tak mnie idiota wkurwiła że sobie dziś sam naprawiłem tą lodówkę. Fachowy serwis kamperów z Olx.pl Minkowice Kolonia koło Lublina. PRZESTRZEGAM I ODRADZAM.

Dlatego ja do jakichkolwiek fachowców jeżdżę w ostateczności...

Najważniejsze, że zrobione :yes:. Napisz może dla potomności co było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z lodówką Dometic typ C40/110.

Chodzi o brak wskazania na kontrolce (tej po prawej stronie przycisku iskrownika) faktu pracy na gazie.

Od jakiegoś czasu to wskazanie pracowało chimerycznie. Albo się pokazywało (czerwona wskazówka przesuwała się na zielone pole, dowodząc pracy lodówki na gazie) lub nie było go, mimo pracy na gazie (nie było to komfortowe, gdyż do końca nie było wiadomo, że lodówka pracuje, więc trzeba było biegać do zewnętrznej kratki, odprowadzającej spaliny, patrząc czy leci ciepłe powietrze).

Pokusiłem się o odkrycie kratki, odkręcenie zewnętrznej blaszanej osłony palnika.

Ukazał się palnik do którego doprowadzone były dwie rurki. Jedna to zapewne iskrownik (na załączonej fotce to chyba ta pierwsza część do której dochodził elastyczny biały przewód) oraz pewnie jakiś drugi czujnik (może termopara – zaznaczony na fotce białą strzałką).

Próbowałem odkręcić śrubę, by zdemontować palnik i dobrać się do tych czujników, ale za pierwszym ruchem śrubokręta, ukręcił się łepek śrubki. Dziwne, ale nawet nie zakląłem.

Będzie robota, by to jakoś rozwiercić i wyciągnąć wykrętakiem.

Przy pracującej na gazie lodówce zmierzyłem napięcie na wskaźniku (to ten na fotce). Wyświetliło się na multimetrze 3,9 przy ustawieniu pokrętła na 200mV, czyli praktycznie napięcia chyba nie było.

Teraz nie wiem co padło, czy ten wskaźnik, czy też czujnik przy palniku przekazujący sygnał do wskaźnika.

Jeśliby dokonał żywota czujnik przy palniku, zaznaczony na fotce białą strzałką, to będzie problem z jego wymianą, bowiem połączony jest jakąś metalową rurką (o małym przekroju) której koniec niknie gdzieś w czeluściach zasłoniętych ścianą przyczepy i bokiem lodówki. Chyba, że będzie można czujnik odkręcić od tej rurki.

Teraz pytanie, może ktoś miał już do czynienia z opisanym problemem i potrafi wskazać sposób postępowania, by wskaźnik sygnalizujący pracę lodówki na gazie działał.

1648130240284b.jpg

1648130277530a.jpg

1648130277550.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.