Skocz do zawartości

Co to za ustrojstwo - okolice butli LPG


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

Jestem całkowicie nowy i zielony.

Ponieważ, lubię wyzwania, zakupiłem przyczepę, akurat trafił się Solifer 5602i z '89, trochę dezel :).

Muszę sprawdzić w jakim stanie jest sprzęt grzewczy, oraz elektryka, i tu zaczynają się niespodzianki i wynik braku wiedzy.

Co to za ustrojstwo, zamontowane na przewodzie stałym zaraz za reduktorem.

Myślałem, że to filtr lub odstojnik, ale raczej nie. Co on robi, po co, co tam siedzi w środku?

i z innej beczki przy okazji. Jest piecyk Primus 2490 6,3kW, on ogrzewa wodę użytkową poprzez przepływ wody przez ten piecyk, czy może następuje podgrzanie bezpośrednio w zbiorniku przez wężownicę?

 

z góry dziękuję za informację.

Solifer.png

 

 

Edytowane przez 1wheler1 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 1wheler1 napisał:

Muszę sprawdzić w jakim stanie jest sprzęt grzewczy, oraz elektryka, i tu zaczynają się niespodzianki i wynik braku wiedzy.

Powiedziałbym, że to oksymoron.

A to żółte niżej to filtr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma zewnętrzny zbiornik (zazwyczaj 5l wewnątrz przyczepy ... biały w twardym styropianie) do którego wężownica na glikolu wchodzi. W moim były jeszcze zawory (ręczne) które odcinały grzejniki.

 

tu masz manuale w normalniejszym języku

https://www.eserviceinfo.com/index.php?what=search2&searchstring=2490

Edytowane przez macieku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ macieku

Dziękuję za manual, przyda się.

A jeszcze zapytam, jak jest realizowane podawanie wody c.u.w.? Czy w tym zbiorniku "w styropianie" jest ciśnienie? Bo mam też w WC taki zbiornik ala kanister, tam jest woda i wsadzona pompka. Ta pompka załącza się z automatu i bije ciśnienie do tego w styropianie? czy raczej na zasadzie włącza się kiedy odkręcę kran?

Obecnie nie wiem jak to  u mnie działa, bo jeszcze nie rozkminiłem zasilania, bo kable wiszą nie podłączone.

 

A wracając do mojego pierwszego pytania. Ten odstojnik to jakiś element do sprawdzania szczelności układu LPG.

Jest tam w środku jakiś płyn (może ktoś wie jaki) i ten odstojnik przekręca się w bok (tak aby był poziomo) i jak pojawiają się pęcherzyki powietrza, to układ gazowy jest gdzieś nieszczelny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam była pompka obiegowa i chyba  wewnątrz kotła ... miałem taki piec w przyczepie którą sprzedałem 12 lat temu :-) więc detali nie pamiętam. Ale jest to najlepsze ogrzewanie przyczepy jakie istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.