Skocz do zawartości

Dodatkowe lusterka do samochodu.


Kurus

Rekomendowane odpowiedzi

jak mam być obiektywny to po sobotniej akcji mój entuzjazm do Milenko nieco opadł :(

pod tym moim postem :

 

koledzy pisali że w prawym lusterku obraz tyłka nie urywa i właśnie w sobotę miałem akcję że jadąc na szerokiej trzy pasowej drodze nie zauważyłem z prawej pojazdu i zmieniając pas z przyczepą zajechałem mu drogę :mellow:

o ile mocowania mają najlepsze ze wszystkich jakie testowałem , stabilność też super to faktycznie mogły by być nieco bardziej szerokokątne.

Kupować innych na chwilę obecną nie zamierzam ale może podjadę w wolnej chwili do sklepu z częściami do ciężarówek i pokombinuje z samym lustrem, przynajmniej z prawej strony  :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja mam Excellenty i uważam je za bardzo dobre "zdrzadła".

Pasują do Chevroleta Orlando:

DSCN3769.thumb.JPG.92ab3a24eee3b4f4d301bcc097650008.JPGDSCN3770.thumb.JPG.40720e1013245df161c926e004da85f8.JPG

Mitsubishi L200:

P1090230.JPG.63ef516652435d61c019062641d80cac.JPG

Chryslera Cruiser- niestety nie mam fotek ale chcę pokazać kształt lusterka:

DSCN3726.thumb.JPG.32a6d6a94abcb262bbba486226f7e8c8.JPGDSCN3728.thumb.JPG.54cfd2ca0645607e6cb8f0ed6ba1ad40.JPG

Do mojego aktualnego brygadiera chciałem Milenco bo też taki nietypowy kształt lusterka ale stety nie spasowały. Założyłem moje Excellenty i są idealne!

1548081385334.JPEG.9b52fb2f60d9e10fa2c51b8ccde20df6.JPEGP1080816.thumb.JPG.8022f5d6fea5a0f7d1de98215e4635fa.JPG

Nigdy nie jeździłem z Milenco ale uważam, że Excellenty są bardzo dobre- na żadnym z moich samochodów nie drżały a i wielkość lustra jest ze 2-3 razy większa niż we wspomnianych Milenco. No i cena 2 razy mniejsza!

Gdybym miał kupować Milenco to tylko te XXL. Kolega @vrs ma takie ale on takie potrzebuje bo po prostu słabym kierowcą jest???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witus napisał:

Ma ktoś Milenco na Śląsku żebym mógł przymierzyć czy one napewno zmieszczą się w szczelinkę szybka/obudowa lusterka samochodu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Do przymiarki zapraszam do Oświęcimia ? mam lusterka exellenty

 

Edytowane przez Pyrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Suzu4x4 napisał:

jak mam być obiektywny to po sobotniej akcji mój entuzjazm do Milenko nieco opadł :(

pod tym moim postem :

 

koledzy pisali że w prawym lusterku obraz tyłka nie urywa i właśnie w sobotę miałem akcję że jadąc na szerokiej trzy pasowej drodze nie zauważyłem z prawej pojazdu i zmieniając pas z przyczepą zajechałem mu drogę :mellow:

o ile mocowania mają najlepsze ze wszystkich jakie testowałem , stabilność też super to faktycznie mogły by być nieco bardziej szerokokątne.

Kupować innych na chwilę obecną nie zamierzam ale może podjadę w wolnej chwili do sklepu z częściami do ciężarówek i pokombinuje z samym lustrem, przynajmniej z prawej strony  :rolleyes:

Ja używam Milenko Aero 3 i nie mam najmniejszych powodów do narzekania, nawet przy zmianie pasa ruchu.

Nie chcę się wymądrzać, ale często widzę, jak ludzie ustawiają lusterka. Robią to tak, że widać w nich połowę własnego samochodu/przyczepy. Stąd należałoby zadać pytanie, jak ma widzieć, co się dzieje na sąsiednim pasie, skoro ma wgląd tylko na to co jest za nim, a nie obok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, powolniak napisał:

Ja używam Milenko Aero 3 i nie mam najmniejszych powodów do narzekania, nawet przy zmianie pasa ruchu.

Nie chcę się wymądrzać, ale często widzę, jak ludzie ustawiają lusterka. Robią to tak, że widać w nich połowę własnego samochodu/przyczepy. Stąd należałoby zadać pytanie, jak ma widzieć, co się dzieje na sąsiednim pasie, skoro ma wgląd tylko na to co jest za nim, a nie obok?

a jaką masz szerokośc auta ?

tu wrzuciłem zdjęcia jak są u mnie ustawione :

 

np w tym aucie jak powyżej lepiej się już nie da, musiały by być dłuższe pałąki lub bardziej kanciaste i szerzej osadzone lusterka w holowniku, nie wiem jak jest u Ciebie (najlepiej wrzuć zdjęcia to będę mógł porównać) ale w większości nowszych aut lusterka są ścięte lub mocno wyoblone co dodatkowo wymusza montaż pałąków bliżej auta.

uwierz mi że zupełnie inaczej da się je ustawić jak są zamontowane np w Audi Q7 a zupełnie inaczej np Skodzie Superb , wiem bo używałem ich już w łącznie w 7 różnych holownikach poczynając od skody Octavi na Toyocie Landcruiserze  kończąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mandrol napisał:

Gdybym miał kupować Milenco to tylko te XXL. Kolega @vrs ma takie ale on takie potrzebuje bo po prostu słabym kierowcą jest???

Myślę że jak człowiek sobie zdaje sprawę ze swoich ograniczeń to już jest połowa sukcesu...

Ja mam Milenco Grand, miałem te reichy wcześniej i tez były dobre. Milenco są po prostu minimalnie lepsze. Ich lepszość :) polega na tym że jak się je raz ustawi to potem właściwie za każdym razem są ustawione. Trzeba trochę skorygować ale tylko trochę. I mają pokrowiec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Suzu4x4 dobrze prawi!!!

Paradoksalnie podczas jazdy mniejszym Orlando miałem lepszą widoczność niż przy L200 a wszystko dzięki temu, że Chevrolet z lusterkami miał 2164mm szerokości podczas gdy L200 ma niecałe 2 metry. Aktualny holownik Disco Sport ma 2173mm i widoczność jest również lepsza niż w eLce dla przyczepy 2,30m. Jaka będzie dla 2,50m? Kiedy zmienię moją La Vitkę na większy model to nie omieszkam podzielić się moimi spostrzeżeniami;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, witus napisał:

Ma ktoś Milenco na Śląsku żebym mógł przymierzyć czy one napewno zmieszczą się w szczelinkę szybka/obudowa lusterka samochodu?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Zapraszam do Katowic na przymiarkę Milenco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, witus napisał:

Ma ktoś Milenco na Śląsku żebym mógł przymierzyć czy one napewno zmieszczą się w szczelinkę szybka/obudowa lusterka samochodu?

Ja powinienem znaleźć u siebie mocownieni od speed fix'ów.  Z tego co koledzy pisali są niemalże identyczne do millenco. 

Jak coś to podaj adres na priva to ci podeślę na zmierzenie "szparki" ;)... w sensie szczelinki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c9d09798aad3b76d7419aa0b42be146f.jpg&key=c871e9bebdc7340ddb528766139a7b29eafc7de686517e3b971fe57ec4fb7dd5

 

Trochę zabawy jest żeby to założyć u mnie. Najpierw lusterka samochodu w dół, dopiero da się wsunąć w szczelinki. Po odkręceniu lusterek dodatkowych można odrobinę podnieść w górę lusterka samochodu.

No nic projektanci Seata chyba inne rzeczy brali pod uwagę projektując Leona.

 

Najważniejsze, że się udało default_smile.png

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.