Skocz do zawartości

Bezpieczniki


Milena9411

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Państwa wie gdzie znajdę bezpieczniki w przyczepie kempingowej dethleffs z roku 1980. Przeszukałam każda szafkę i zakamarek- nic. Znalazłam jedynie rozdzielnie wmontowana w podłogę.Od rozdzielni śledziłam każdy kabel. Być może i kuriozalne pytania ale czy możliwe, że w ogóle tych bezpieczników nie ma? Bądź są na zewnątrz przyczepy? jak sprawdzić w takim razie, gdzie istnieje przyczyna wystrzelenia prądu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozdzielnia w podłodze? Czy nie mówimy, o miejscu gdzie wchodzi przewód od haka do wnętrza przyczepy?

Jeśli tak to jeszcze gdzieś powinno wchodzić zasilanie 230V, i w tej okolicy powinien być t.zw. energoblok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam ze chyba raczej nie rozdzielnia a złącze i rozejscie przewodow na obwody. Jesli to 1980r możliwe ze nie ma skrzynki bezpieczników - miałem tak w TE z 1979

230v może być zabezpieczane bezpiecznikiem topikowym rurkowym szklanym dostępnym pod wkręcaną małą główką od wewnętrz przyczepy na gnieździe przyłączeniowym 230v.

w 1980 raczej nie spodziewałbym się rozwiniętego elektrobloku

12v moze byc zabezpieczane bezpiecznikem na zasilaczu 12v do którego będzie dochodzić również 230v

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smok_wawelski napisał:

Jesli to 1980r możliwe ze nie ma skrzynki bezpieczników - miałem tak w TE z 1979

W tym okresie instalacja 12V zasilana była tylko z holownika, a do uruchomienia pompki wody na postoju była specjalna bateria zamykana w puszce.

Tak jak pisze Smok - jeżeli to oryginał raczej nie będzie bezpieczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BUMERANG napisał:

W tym okresie instalacja 12V zasilana była tylko z holownika,   a do uruchomienia pompki wody na postoju była specjalna bateria zamykana w puszce......

Tak w duźej części masz racje - bywała puszka na baterie i to właśnie w Dethleffs/ach  umiejscowiona była w plastikach łazienki  i bardzo prawdopodobne że tak jest też u Mileny..    Ale bywały i takie instalacje jak w moim starym kiosku warzywnym - Czyli 230v na gniazdo przyłączeniowe w nim 1 x bezpiecznik rurkowy, dalej 230v szło na prosty niewielkiej mocy zasilacz z mostkiem prostowniczym i na jego wyjściu był bezpiecznik zabezpieczający wszystkie obwody 12V u mnie ów "pseudo energoblok" miał nawet wejście na aku  :) Mój stary kiosk warzywny na kółkach był 1978 albo 1979
Sugerowałbym Milena dokopać sie do gniazda tego co jest na zewnątrz do przyłączenia zasilania ze słupka 230v ale dokopać się do niego  od wewnątrz przyczepy - może być na nim taka okrągła walcowata osłona - w niej może być własnie mała główka a bezpiecznika często z rowkiem na  wkrętak, główka bezpiecznika może być również pod tą osłoną 
Foty gniazda od strony wnętrza przyczepy i foty owej "rozdzielni" niewątpliwie  ułatwiłaby dalsze "śledztwo" :)   
Główka może wyglądać podobnie jak na fotce którą linkuję bb03ab03cac392bf4286a2c54d1e4e5c.jpg

Przypuszczam że Twoje gniazdo będzie takie http://www.fanklub-niewiadowek.com/niewiadowki/zrob_to_sam/we_wnetrzu_niewiadowki/elektrycznosc.html  masz tam pokazany również tył gniazda z osłona o której wspominałem - wejdź w zakładkę  Gniazdo Zewnętrzne

 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.